Cholesterol

Poradźmy sobie nawzajem, czym najlepiej leczyć przeziębienie albo skórne wypryski. Leki z apteki czy domowe sposoby? Wymieńmy argumenty.
Awatar użytkownika
boxxy
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cholesterol

Post autor: boxxy »

Mój brat ma 28 lat i o dużo za wysoki cholesterol powyżej normy. Ma prawie 340. Czy znacie jakieś sposoby na to?
Wspomnę, że jest szczupły i uprawia sport - przynajmniej raz, dwa razy w tygodniu. Odżuwia się raczej dobrze i nie przepada za pizzzami i smażonymi. Mimo to cholesterol jest za wysoki?
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Cholesterol

Post autor: olivia »

340? Ojejku!to prawie dwukrotnie przekracza normę! Do lekarza! Ale już. Jeśli Twój brat zdrowo się odzywia i prowadzi zdrowy tryb zycia a mimo to w tak młodym wieku ma problem z cholesterolem to przyczyna może leżeć w genetyce. Jeśli taki właśnie jest powód to potrzebne są specjalne tabletki i dieta. Ale jak najszybciej trzeba udać się do lekarza. Bo ten poziom jak na taki wiek jest stanowczo za duży, gigantyczny. Z tym nie ma żartów!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Cholesterol

Post autor: Kenza »

Jeśli to jest genetyczne to dieta może i tak niewiele zdziałać, nie chcę Cie martwić ale zwykle w takich przypadkach niewiele można zrobić żeby obniżyć poziom cholesterolu. Spróbuj też czosnku w tabletkach, obniża poziom cholesterolu, no i przede wszystkim zaprowadź brata do lekarza, żeby poszukał przyczyn. A jeśli już był u lekarza a ten nic nie poradził to może lepiej poradzić się innego?
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Cholesterol

Post autor: Eewa »

Nie bez powodu są też specjalne produkty spożywcze jak margaryny Flora i Benecol. Zawierają one sterole roślinne, które obniżają poziom cholesterolu we krwi.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Cholesterol

Post autor: lemur »

Wśród pogromców cholesterolu są takie składniki jak: lecytyna sojowa, kwasy omega 3, karnityna, beta-karoten, błonnik pokarmowy, niacyna i witamina C i E, witaminy z grupy B (B6, B12), likopen i luteina oraz flawonoidy - więc szukajcie tych składników w produktach jakie dobieracie.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Cholesterol

Post autor: Kenza »

Korzystne działanie przeciwcholesterolowe ma duże spożycie błonnika zawartego w warzywach, otrębach owsianych i owocach: jagodach, winogronach, czarnej porzeczce. Podobno pomaga tez czerwone wino.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Cholesterol

Post autor: megan »

Mi walka z cholesterolem kojarzy się z jednym warzywem: KARCZOCH! Nie bez powodu nazywa się go warzywem z sercem. Nie tylko obniża cholesterol, ale także zbawiennie działa na nerki, drogi żółciowe i pomaga przy niestrawności. Jak go przygotować? Wystarczy odciąć twardą łodygę, oderwać kolce, odkroić wierzchołki liści i ugotować do miękkości w wodzie z dodatkiem soku z cytryny. Przed podaniem wystarczy polać roztopionym masłem np. florą.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Cholesterol

Post autor: JolaZ »

A jak to jest z tymi żółtkami jaj? Raz czytam, że zdrowe, za chwilę że źródło cholesterolu. Komu wierzyć? A ja tak lubię jajecznice, a po niej mam wyrzuty sumienia.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Cholesterol

Post autor: olivia »

Jeśli stosujesz w miarę zdrową dietę, to spokojnie możesz jeść jajecznicę :D Chociaż żółtka jaja zawierają dość sporą ilość cholesterolu w porównaniu np. z mięsem, to nie trzeba jakoś bardzo ograniczać ich ilości. Nawet jeśli zjesz 2-3 jaja dziennie to jeśli jesteś zdrowa, twój poziom cholesterolu nie wzrośnie. Jeśli jesz dużo jajek, to możesz zwiększyć ilość błonnika w diecie, to powinno pomóc.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Cholesterol

Post autor: Kenza »

Ja też nie mogę obejść się bez jajek. Jem ich sporo, ale nie mam podwyższonego cholesterolu. Kiedy stosuje się zrównoważoną dietę, to można sobie na to pozwolić. Co innego jak ktoś je tylko sery, szynkę, mięsa, jajka... Konkluzja: żółtko zdrowe, żółtko dobre :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forumowa apteka”