popularny wątek - co na pryszcze?

Poradźmy sobie nawzajem, czym najlepiej leczyć przeziębienie albo skórne wypryski. Leki z apteki czy domowe sposoby? Wymieńmy argumenty.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: Kenza »

Na internecie wyczytałam coś bardzo ciekawego, co mnie zaskoczyło. Otóż podobno MIĘTA to genialna roślinka pomagająca wyeliminować trądzik. Cytuję tutaj przepis na rodzaj maseczki z mięty:
Kilka listków z mięty miażdżymy w moździerzu i wmasowujemy zieloną maź w partie skóry dotknięte trądzikiem. Jest to proceder bardzo przyjemny i pachnący, bo sok z mięty ma dodatkowy efekt chłodzący. Po 10-15 minutach, w czasie których lepiej nie otwierać drzwi sąsiadom zmywamy liście i spłukujemy całą twarz zimną wodą. Efekty widać już po kilku sesjach.


W artykule była mowa także o takich zbawiennych naturalnych "kosmetykach" jak:
- maseczka z awokado (miażdżymy owoc widelcem, dodajemy troszkę wody i nanosimy na twarz na 30 minut)

- sok z cytryny jako tonik!
Sposób użycia, w przypadku gdy nie stwierdziliśmy żadnej nadwrażliwości, to wycisnąć sok z połówki cytryny, zamoczyć w nim wacik i przetrzeć zmiany na twarzy i ciele. Procedurę wykonujemy wieczorem i sok pozostawiamy na skórze na całą noc, a rano zmywamy chłodną wodą. Po kilku takich kuracjach blizny po trądziku powinny w sposób naturalny wyblaknąć. Zaś po 3 tygodniach wiele osób cieszy się świeżą, czystą skórą twarzy.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: kotsimon »

Ja pojedyncze wypryski "załatwiam" Sudocremem. Bardzo szybko wysusza, tylko że można nim potraktować trądzik, tylko kiedy jest się w domu, bo sudokrem jest taki biały i ma bardzo gęstą konsystencję. Ja nakładam takie spore kropki na wypryski i tak paraduje po domu, na drugi dzień pryszcz już jest ledwo wyczuwalny :) wysuszony.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: coralie »

Moja kumpela stosuje acnederm w kremie i widać już poprawę. Ja brałam kiedyś antybiotyk- tetralysal (brałam go 3 miesiące, w moim przypadku był skuteczny). Pryszcze można też wyleczyć tabletkami antykoncepcyjnymi.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: megan »

Na pryszcze i na egzemę świetny jest miód manuka z Islandii - co prawda jest w Polsce drogi, ale to się opłaca. Jest też tańsze rozwiązanie: olejek z drzewa herbacianego, kupimy go już za 5 zł. Australijki dodają go też do szamponu żeby pozbyć się łupieżu.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: Lena »

JA uwielbiam maseczkę aspirynową...nie robiłam tak dawno, że zapomniałam, jak sie ją robi, podpieram sie wiec przepisem z internetu :)


Oto przepis:

- cztery-pięć tabletek aspiryny niepowlekanej (najlepsza standardowa aspiryna Bayera)
- łyżka stołowa (w razie konieczności dwie) letniej wody
- miód lub jogurt naturalny

Rozgnieć aspirynę i zmieszaj ją z wodą, aż powstanie pasta. Jeśli chcesz, aby lepiej trzymała się skóry, dodaj odrobinę miodu. Jeśli zaś maseczka ma łagodzić podrażnienia, zmieszaj pastę z jogurtem. Nałóż i poczekaj, aż wyschnie. Zdejmuj poprzez delikatne pocieranie skóry opuszkami palców.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: dafne »

A robią wam się czasami pryszcze w dziwnych miejscach np. na małżowinie usznej albo pod pachą - ja ostatnio zauważyłam że zamiast na twarzy pojawiają się co jakiś czas właśnie w takich lokalizacjach i strasznie są bolesne. Zwłaszcza takie na uchu. Poradzić sobie z tym nie mogę, bo to wraca co jakiś czas.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: Eewa »

Nanieś na patyczek kosmetyczny trochę spirytusu i oczyść tego pryszcza na uchu. Powinien zniknąć po 1-2 dniach. A jeśli nie zniknie, albo jeszcze się powiększy i będzie bolał to już chyba tylko lekarz i recepta na jakąś maść.
Ewa06
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2012, 21:01

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: Ewa06 »

Polecam też glinkę zieloną i czerwoną :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forumowa apteka”