popularny wątek - co na pryszcze?

Poradźmy sobie nawzajem, czym najlepiej leczyć przeziębienie albo skórne wypryski. Leki z apteki czy domowe sposoby? Wymieńmy argumenty.
Awatar użytkownika
shania
Posty: 33
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:04

popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: shania »

nie na trądzik a na prychole wyskakujace w najmniej odpowiednim momencie albo przeimprezowanym likendzie :/

moge polecic wszystko, co ma cynk, kazda masc cynkowa jest super na pryszcze !! no ale nie bedzie jak reka odjal, od razu nie zniknie, ale walke warto rozpoaczac i poprowadzic przez jakis czas, chyba nie ma wyjscia, bo nie ma lekarstwa-cudu
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: basia »

ja polecam kosmetyk Avonu z serii clear skin, w takiej małej białej tubce, konsystencja żelu, posmarować na noc , dwa, trzy dni i problem znika
Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: mvp »

Avon towarzyszył mi przez "młodsze" lata zycia i potwierdzam , ta seria była całkiem wporządku.

żeby nie mieć pryszczy stosuję kosmetyki z serii Garnier Pure - jestem zadowolona :)
Awatar użytkownika
emilee92
Posty: 33
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:40
Kontakt:

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: emilee92 »

Miałam poważny problem z trądzikiem i kiedyś mój lekarz rodzinny ( to był przypadek,poszłam do niego bo byłam bardzo chora ) zapisał mi antybiotyk na trądzik. Moja twarz przed kuracją wyglądała katastrofalnie po kuracji wszystko się zagoiło. Polecam również tabletki visaksinum do kupienia w aptece bez recepty. Do pielęgnacji codziennej stosuje żel SORAYA care & control (antybakteryjny), tonik i krem z tej serii i mojej mieszanej cerze to bardzo pomogło. Twarz nie świeciła mi się a krostki znikały. Teraz zaiast kremu ( skończył się) stosuje maść z ZIAJI maść oliwkowa, naturalny opatrunek dla skóry. Kosmetyki nie drogie a dobre, polecam dla osób mających delikatną/wrażliwą cerę.
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: Marta »

Hej,
Prawda jest taka, ze na każdego działa co innego. Ja moge polecić zwykłą maść cynkową. Smaruję takiego delikwenta na noc i rano zmniejsza sie stan zapalny ;)
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: Eewa »

A ja stawiam na działanie długoterminowe - regularne picie herbaty z pokrzywy bardzo mi pomaga a oprócz tego profilaktyka - nie wiem jak to jest u Was, ale ja jak zjem pół tabliczki czekolady (a zdarzają się takie sytuacje :oops: chociaż nie wyglądam na obżartucha) to 2-3 pryszcze na następny dzień mam jak w banku :evil: dlatego jak już jem czekoladę to wieczorem pije moją herbatkę :D Pryszcze wyeliminowałam natomiast do dziś nie mogę znaleźć idealnego środka na zaskórniki a próbowałam już chyba wszystkich żeli i peelingów...
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: Kenza »

No ale przecież jest mnóstwo dobrych żeli i peelingów 2 w 1 które są skuteczne. Próbuj tych serii do 20 roku zycia one są przeznaczone na najbardziej wredne problemy skórne. Próbuj też masek peel-off.
A na pryszcze polecam też sok z liści aloesu i picie zielonej herbaty :)
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: dafne »

Ja polecam dodawanie sody oczyszczonej do żelu do mycia albo wody i delikatne masowanie przez 30 sekund. Potem dokładnie spłukujemy buzie. ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: olivia »

Co do aloesu - powinien być 3 letni. Najlepiej nacierać buzie miąższem z liści aloesu przynajmniej dwa razy dziennie i dodatkowo pić aloes - teraz już nie ma problemu z jego zakupem. Efekty na prawdę genialne i to już po kilku miesiącach!
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: popularny wątek - co na pryszcze?

Post autor: JolaZ »

Co na pryszcze? Ano, słońce. Słońce wysusza trądzik, ale jeśli przesadzimy z ekspozycją na nie to efekt będzie odwrotny, bo jak skórze ciepło to wydziela więcej sebum i w dodatku się poci. 10 minut ekspozycji na słoneczko dziennie maksimum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forumowa apteka”