Bolesne miesiączki

Poradźmy sobie nawzajem, czym najlepiej leczyć przeziębienie albo skórne wypryski. Leki z apteki czy domowe sposoby? Wymieńmy argumenty.
Awatar użytkownika
emilee92
Posty: 33
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:40
Kontakt:

Bolesne miesiączki

Post autor: emilee92 »

Witam forumowiczki po mojej bardzo długiej nieobecności jednak już wróciłam :)
Dziewczyny czy wy też macie bolesne miesiączki? Ja czasami odczuwam tak straszny ból, że aż wymiotuje ale na szczęście rzadko jednak przeważnie mam gorączkę i boli mnie brzuch. Przeważnie przykładałam sobie termofor z gorąca wodą i łykałam dwie tabletki nospy jednak tabletki przestały działać a termoforu nie mogę ciągle nosić ze sobą. Czy znacie jakieś dobre tabletki na tak silne bóle? Myślałam nad ibum ale nie wiem czy jest skuteczny. No a może Wy możecie polecić jakieś dobrze działające tabletki?
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: megan »

Ja kiedyś miałam takie bolesne miesiączki, że pamiętam nawet jak zemdlałam na lekcji w liceum. Problem ustał kiedy zaczęłam stosować doustną antykoncepcję, nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale mniej więcej wtedy zaczęło być znośnie, tzn. w pierwszym lub drugim dniu miesiączki trochę mnie boli, ale potem jest w porządku. ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: olivia »

Najlepiej spytaj lekarza, bo bolesne miesiączki mogą być symptomem zespołu policystycznych jajników, czy endometriozy lub innej dolegliwości. Jeśli masz regularne miesiączki możesz brać tabletki przeciwbólowe np. nospe już dzień wcześniej, zanim zacznie boleć. No i to co koleżanka wyżej pisała - hormonalna antykoncepcja z pewnością załagodzi bolesne miesiączki.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: kotsimon »

Mi na ból pomaga Ketonal i Ibuprom. Ale też mam tak, że bardzo rzadko boli, a jeśli już to tylko przez kilka godzin, da się wytrzymać bez leków przeciwbólowych. Jeśli boli to koniecznie idź do ginekologa, bo takie bóle czasami mają konkretny powód. Podobno na ból pomaga też olej z wiesiołka, a z domowych sposobów ostudzony wywar z kminku (1 łyżka kminku, na 1/2 szklanki wrzątku). Słyszałam też o tabletkach Castagnus, które leczą właśnie napięcie przedmiesiączkowe i zaburzenia cyklu.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Eewa »

Najlepsze na bolesne miesiączki są właśnie tabletki antykoncepcyjne, ale nie wybieraj sobie ich sama! Koniecznie zapytaj ginekologa i tak jak dziewczyny piszą - nie lekceważ tego bólu, bo to może nie być tylko taki sobie tam ból.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: lemur »

Ten wywar z kminku nic nie pomaga! Odradzam to świństwo! Próbowałam go kiedyś, był okropny! i kompletnie nie poradził sobie z bólem :?
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: megan »

Jeśli nie kminek, to z innych domowo-aptecznych sposobów możesz spróbować picia ziół o działaniu rozkurczowym (kozłek lekarski, mięta, melisa, nagietek lekarski, rozmaryn, rumianek, ruta zwyczajna stosowane w gotowych mieszankach ziołowych). Korzystnie działa też ograniczenie wysiłku fizycznego, dieta lekkostrawna.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: kotsimon »

Właśnie, ważna jest też dieta, wybieraj potrawy lekkostrawne i ogranicz kawę, herbatę i coca colę (chyba dlatego, że zawierają garbniki). Powinnaś pić dużo wody i w miarę możliwości dużo odpoczywać i ogrzewać podbrzusze.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Kenza »

Takim doraźnym sposobem na bolesne miesiączki, który zawsze działa w moim przypadku jest przyjmowanie odpowiedniej pozycji - siadam na fotelu czy kanapie i zwijam się w kłębek jak kotek. Mi to bardzo pomaga, ale nie gwarantuję, że Tobie też przyniesie ulgę. Często wtedy przyciskam lekko poduszkę do brzuszka.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: coralie »

Ja robię podobnie - kładę się na brzuchu, dodatkowo dociskając do niego małą poduszkę. Zawsze potem szybko mi przechodzi ból.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forumowa apteka”