Smecta problem

Poradźmy sobie nawzajem, czym najlepiej leczyć przeziębienie albo skórne wypryski. Leki z apteki czy domowe sposoby? Wymieńmy argumenty.
gegusia
Posty: 42
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:24

Smecta problem

Post autor: gegusia »

wiecie może o co chodzi z lekami bez polskich napisów? kupiłam właśnie taką Smectę, czy ona czymś się różni od naszej standardowej? gdybym zobaczyła od razu to bym nie wzięła, niech mi dają polską...

Obrazek
bercia
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2012, 10:50

Re: Smecta problem

Post autor: bercia »

Ale nie ma się czym przejmować. To ten sam lek i ta sama ulotka. Nie ma zmian w dawkowaniu czy coś w tym stylu. Następnym razem porostu zwróć na to uwagę:)
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Smecta problem

Post autor: lorna »

Wiem, że w przypadku produktów spożywczych nie można sprzedawać bez polskich napisów. A jak jest z lekami? Wydaje mi się, że leki bez polskich napisów nie powinny być dopuszczone do sprzedaży. Zawsze przecież bezpieczniej wiedzieć co jest zawarte w leku i jak go używać.
julcika
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2012, 15:51

Re: Smecta problem

Post autor: julcika »

ja bym nie ryzykowała z ta smecta bez polskich napisów. sama uzywam, ale zawsze zwracam uwagę aby była polska. nastepnym razem po prostu zwroc na to uwagę.
julki
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012, 00:39

Re: Smecta problem

Post autor: julki »

ja wam powiem że nawet nie wiedziałam że są leki niepolskie osobiście podeszłabym do takiego leku z dystansem
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Smecta problem

Post autor: coralie »

Ale jeśli lek dopuszczony jest do sprzedaży i farmaceuta zapewnia że jest bezpieczny to w czym problem?
Vitanka
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2012, 13:13

Re: Smecta problem

Post autor: Vitanka »

Z tego co wiem leki także na polskim rynku muszą mieć polską ulotkę lub tłumaczenie. Smecta z francuskimi napisami tzw. z importu równoległego. U mnie obie są w podobnej cenie a ja wolę też kupić z polską ulotką, niż potem się martwić.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Smecta problem

Post autor: megan »

Mi jeszcze nigdy się nie zdarzyło kupić w aptece produkt bez polskiego opisu. Szczerze mówiąc wolałabym czegoś takiego nie zażywać. Nie kupiłabym gdybym wiedziała, że nie ma polskich napisów.
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Re: Smecta problem

Post autor: sasetka »

Jedno jest pewne, to ten sam lek i stosuje sie go tak samo, jak ten z polskimi napisami. Nie ma problemu jesli ktos go wcześniej stosował i wie jak dawkowac, ale jak ktos kupuje pierwszy raz, to nie bardzo wie, jak stosować, dlatego lepiej kupować te w języku polskim. Tu jest ulotka po polsku, gdyby ktos miał problem z rozszyfrowaniem obcojęzycznej ulotki:
http://www.smecta.pl/dzialanie/
daynnight
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2012, 10:52

Re: Smecta problem

Post autor: daynnight »

to dokladnie ten sam lek. moja mama pracuje w aptece i mowi, ze maja duzo odpowwiednikow polskich lekow, tyle ze sa zagraniczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forumowa apteka”