zestawy witamin

Poradźmy sobie nawzajem, czym najlepiej leczyć przeziębienie albo skórne wypryski. Leki z apteki czy domowe sposoby? Wymieńmy argumenty.
Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

zestawy witamin

Post autor: mvp »

Co bierzecie żeby przygotować się przed zimą ?
podobno witaminy w tabletkach się prawie nie wchłaniają ale może macie inne zdanie ?


w jakie kompleksy witamin warto zainwestować ?
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Re: zestawy witamin

Post autor: Marta »

Może niekoniecznie odniosę się do wzmacniania organizmu przed zimą..., ale na mnie bardzo działa CAPIVIT A+E - mam po nim bardzo twarde paznokcie. polecam wersję Forte. A teraz kiedy zbliża się jesień trzeba brać Rutinoscorbin - dzięki temu unikam przeziębień. Podobno dobre są też witaminy Centrum, ale sama ich nie brałam.
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: zestawy witamin

Post autor: princesita »

najlepiej uważać na czynniki wypłukujące z naszego organizmu witaminy, to podobno szczególnie jesienią i zimą, mają one działanie podwójne, znalazłam to w archiwum tygodnika Polityka na ich stronie:

Spożycie witamin systematycznie spada. Niedobory witamin z grupy B wynoszą 25 proc., a witamin C i E ok. 50 proc. Lekarze propagują uzupełnianie codziennej diety preparatami witaminowymi zawierającymi jednocześnie mikroelementy, szczególnie jesienią, zimą i wiosną. Choć dorosły zdrowy człowiek w zasadzie nie powinien mieć żadnych objawów awitaminozy, to jednak większość z nas podlega czynnikom, które zwłaszcza jesienią i zimą znacznie zubożają organizm w te związki:

• nieodpowiednio zestawiona dieta i nadmierna obróbka termiczna pokarmów;

• częste stosowanie antybiotyków i środków antykoncepcyjnych;

• palenie papierosów i nadużywanie alkoholu;

• schorzenia przewodu pokarmowego;

• przebywanie w zanieczyszczonym środowisku.
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: zestawy witamin

Post autor: basia »

trudno uniknąć czynników, które wymieniłaś :?
jestem za, że najlepiej, nie wystawiać się na działanie czegoś co spustoszy nasz organizm, ale jesień przyznam, że ścina mnie z nóg. Dlatego posiłkuję się BodyMaxem. Jest w wersji dla ludzi starszych, sportowców i zestaw standard. Obecnie wybieram ten trzeci, kiedyś brałam dla sportowców. Powiem wam, że pomaga to sobie nawet z chandrą jesienną poradzić. no a oprócz tego - owoce, owoce, jeszcze raz owoce.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: zestawy witamin

Post autor: lemur »

A czy stosujecie suplementy diety wspomagające opalanie? Podobno przyspieszają opalanie a potem utrwalają opaleniznę. Czy to prawda? Czy różnica jest zauważalna?
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: zestawy witamin

Post autor: coralie »

Ja łykam beta karoten w tabletkach w każde lato, bo wtedy opalenizna trzyma dłużej i od razu jest brązowa. Kiedyś mimo stosowania kremów z filtrem na początku lata opalałam się na raka, ale teraz właśnie od razu robi się taki subtelny odcień brązowawy.
Ale jak kupujecie beta karoten w tabletkach to patrzcie na skład, wybierzcie ten, który dodatkowo ma skrzyp wzmacniający włosy bo zbyt duża dawka karotenu może osłabić włosy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forumowa apteka”