Co na katar alergiczny?

Poradźmy sobie nawzajem, czym najlepiej leczyć przeziębienie albo skórne wypryski. Leki z apteki czy domowe sposoby? Wymieńmy argumenty.
gegusia
Posty: 42
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:24

Co na katar alergiczny?

Post autor: gegusia »

Mojego męża od kilku tygodni męczy katar, nie ma go codziennie, dlatego nie wygląda mi to na przeziębienie a raczej na coś alergicznego. To raczej nie od jedzenia, może jakieś pyłki czy coś. Do lekarza oczywiście iść nie chce, bo to tylko katar itp. Co mu kupić żeby pomogło? I najlepiej żeby można stosować dość długo, bo nie wiem czy to nie będzie mu powracać.
gatki
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2012, 19:05

Re: Co na katar alergiczny?

Post autor: gatki »

W zasadzie to może byś alergia, teraz taka pora, że wszystko pyli, no i społeczeństwo coraz częściej zapada na alergie. Może warto zrobić jakieś badania?
alka
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2012, 20:39

Re: Co na katar alergiczny?

Post autor: alka »

Pewnie to objawy alergii,niestety nawracający katar jest bardzo uciążliwy. Na stronie "lecz sie zdrowo" jest fajny artykuł o alergii, na stronie radzą jak rozpoznać i radzić sobie z alergią.Warto poczytać może cię coś naprowadzi co może stosować,najlepiej jednak iśc do lekarza.
biuti01
Posty: 17
Rejestracja: 09 cze 2012, 02:17

Re: Co na katar alergiczny?

Post autor: biuti01 »

Czytałam na tej stronie tak w sumie na szybko. Może się z niej dużo dowiedzieć i wyciągnąć wniosków co robić a co nie robić. Mimo wszystko w moim przypadku już troche tych paczek husteczek w domu jest mniej.
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Re: Co na katar alergiczny?

Post autor: sasetka »

Ja proponuję jakieś preparaty homeopatyczne, ze względu na to, że można je stosować długoterminowo bez żadnych skutków ubocznych. Jest taki aerozol do nosa, ale nazwy niestety nie pamiętam, musisz zapytać w aptece.
tusa66
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2012, 18:39

Re: Co na katar alergiczny?

Post autor: tusa66 »

Najlepiej iść do apteki i zapytać się o jakieś leki-na pewno tam podpowiedzą:) Choć teraz od zwykłego kataru może się "zbudować" alergia.Ale najważniejsze,że można ją leczyć.
gatki
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2012, 19:05

Re: Co na katar alergiczny?

Post autor: gatki »

Ja bym go jednak męczyła żeby poszedł na badania. Może też brać euphorbium to zmniejszą mu się dolegliwości, ale na dłuższą mete nie może żyć z nieleczoną alergią.
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Re: Co na katar alergiczny?

Post autor: sasetka »

tusa66 pisze:Najlepiej iść do apteki i zapytać się o jakieś leki-na pewno tam podpowiedzą:) Choć teraz od zwykłego kataru może się "zbudować" alergia.Ale najważniejsze,że można ją leczyć.

Alergia nie bierze sie z kataru, to katar jest objawem alergii. Aerozol, o którym pisałam, to właśnie wspomniany wyżej euphorbium. Jest lekiem homeopatycznym, nie powoduje żadnych skutków ubocznych a rewelacyjnie łagodzi katar i odbudowuje śluzówkę zamiast ją podrażniać, jak to czynią krople na bazie xymetazoliny.
gegusia
Posty: 42
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:24

Re: Co na katar alergiczny?

Post autor: gegusia »

tak w aptece mi też polecili Euphorbium S, przechodzi mi po tym, może nie od razu, ale już ten katar mu tak nie dokucza, alergia to jest na pewno bo łapie go takimi fazami, tydzień jest ok a potem znowu, może kiedyś go namówię na jakieś badania, na razie będziemy się ratować kroplami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forumowa apteka”