Jak dobrać biustonosz?

Jak sama nazwa forum wskazuje. Tu panuje pełna dowolność tematyczna!
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Jak dobrać biustonosz?

Post autor: JolaZ »

Dziewczyny pomóżcie!(no bo na Panów nie liczę, chociaż...) Kupiłam kolejny biustonosz, który na mnie nie pasuje. Zawsze jak kupuje, to coś jest nie tak. A to za duży biustonosz i piersi go nie wypełniają, a to za mały i piersi mam na wierzchu. Czasami ściska pod biustem... Uh, kompletnie nie wiem jak się za to zabrać! Jaki macie sposób?
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: megan »

Biustonosze oznaczone są liczbą i literą. Liczba to obwód klatki pod biustem. Litera to rozmiar miseczki - taka ciekawostka: największa miseczka zarejestrowana w Polsce to R! Natomiast nie potrafię dokładnie wytłumaczyć jak dobiera się rozmiar, bo przy wyborze pomaga mi zawsze pani w sklepie i temu wiem, że ja mam biustonosz w rozmiarze 70 D, a sama sobie dobierałam 70 A! i wydawało mi się, że jest dobrze, aż dorwała mnie taka pani w sklepie z bielizną. Jak nie wiesz, zawsze możesz spytać sprzedawcy, ale tu trzeba trafić na miłą osobę, której będzie się chciało tłumaczyć. ;)
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: kotsimon »

Dla mnie to też jest mega skomplikowane. Nie mam pojęcia jak się to wylicza. Chyba wieele kobiet ma z tym problem ;)
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: coralie »

To ja polecam kalkulator jakiś, np. http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html albo:
http://www.ewa-michalak.pl/Kalkulator-chelp-pol-10.html
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: lemur »

Też stosowałam taki kalkulator, ale on był bardzo niedokładny. poza tym, przy wyborze biustonosza trzeba też wziąć pod uwagę materiał z jakiego jest on wykonany. Niektóre są bardziej rozciągliwe, niektóre mniej.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: JolaZ »

Kurcze, strasznie to wszystko wydaje się być skomplikowane. Chyba przydałaby mi się konsultacja z kimś,kto na tym się zna. Jeśli nie to, to zostają jeszcze tabele rozmiarów, ale one raczej też nie grzeszą dokładnością.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: megan »

Chyba jest tak: mierzysz obwód pod biustem. Od wyniku odejmujesz 5 cm i zaokrąglasz w dół, co oznacza że w przypadku gdy w obwodzie pod biustem jest 78 cm w - 5cm=73 zaokrąglone w dół daje 70.
Pomiar miseczki: mierzymy obwód piersi w najszerszym miejscu, następnie sprawdzamy rozmiar miseczki w tabeli.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: Eewa »

Z tymi tabelkami też różnie bywa, bo tabela tabeli nierówna, tzn. czasami jak sprawdzam swój rozmiar to w jednej tabeli wychodzi mi miseczka E w innej F. Poza tym to chyba nie jest tak, że zawsze masz miseczkę np. D tzn. przy niektórych stanikach będzie E, bo np. materiał jest rozciągliwy. :?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: Kenza »

Wiem, że to może głupie pytanie, ale czy przymierzacie zawsze biustonosz zanim go kupicie? Mi zdarzyło się... kupić po prostu wybrany rozmiar bez przymierzania. Ale już żałowałam tego sposobu, bo zapłaciłam dużo, a rozmiar okazał się nie do końca odpowiedni.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Jak dobrać biustonosz?

Post autor: megan »

A ja znalazłam fajny filmik! Więc się z Wami podzielę nim:


Trochę dźwięk niewyraźny, ale pani dobrze tłumaczy. Pani brafiterka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”