Model unisex - hit czy kit?

Jak sama nazwa forum wskazuje. Tu panuje pełna dowolność tematyczna!
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Model unisex - hit czy kit?

Post autor: megan »

Andrej Pejic, Madox, Michał Szpak - jak Wam się podobają Ci "panowie", którym kobiecego wdzięku i urody może chyba pozazdrościć niejedna z nas? Ja jestem fanką prawdziwych mężczyzn, a Pejic i jego naśladowcy budzą we mnie sporą niechęć. Jak dla mnie kit... Nie chciałabym kupować sukienki, którą reklamował facet, taki np. jak ten:
Obrazek

Tak, tak! ta ładna pani to pan ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: olivia »

Ja nie jestem specjalnie uprzedzona wobec takich "mężczyzn". Moim zdaniem tracą oni wiele na seksualności, bo trudno ich postrzegać jako mężczyzn, do kobiet też im daleko. Są mi bardzo obojętni.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: kotsimon »

Pejic z pewnością wzbudza zazdrość wielu dziewczyn i niechęć wielu facetów. Mi tam nie przeszkadza, że istnieją tacy modele. Patrząc z perspektywy świata mody to powiedziałabym że to jest hit, bo to coś nowego, interesującego, jednak prywatnie... kiedy pomyślę, że Ci mężczyźni są heteroseksualni nie mogę sobie wyobrazić kobiety, która mogłaby czuć popęd do kogoś takiego...
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: Eewa »

Wow! Aż trudno uwierzyć, że to mężczyzna, no jest bardzo ... ładny, bo trudno powiedzieć, że przystojny. Obejrzałam sobie jego zdjęcia z ciekawości i jestem trochę przerażona. To chyba kwestia kultury, jednak przyzwyczajone jesteśmy do naprawdę męskich Polaków i widok kogoś takiego wzbudza nasze negatywne zainteresowanie. Chyba jednak kit.
Awatar użytkownika
emilee92
Posty: 33
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:40
Kontakt:

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: emilee92 »

Wczoraj z narzeczonym oglądaliśmy kawałek jakiegoś koncertu i wyszedł Madox. Ogólnie głos ma fajny bo taki inny niż każdy ale ja osobiście odnoszę nieodparte wrażenie, że jest to po prostu zwykły transwestyta inaczej nazwany i powszechniej akceptowany przez społeczeństwo. Jak dla mnie to jest kit i jest to bardzo niesmaczne. No bo gdyby nazwać takiego Szpaka, Madoxa czy innych transwestytami to wywołało by powszechne oburzenie ale jeżeli przyklei im się łatkę z napisem unisex każdy będzie się zachwycał i większość ich nie opluje. Jednak gdy zobaczymy na ulicy faceta w damskich ciuszkach to od razu pada odpowiedź, że to jest transwestyta. Przeważnie tylko dlatego, że nie ma twarzy tak kobiecej jak Szpak i reszta. Generalnie nie przeszkadzają mi oni ale jest to dla mnie wielki kit, głownie dlatego, że w innej sytuacji nazwani by zostali transwestytami a tak mają łatkę z innym napisem i już są akceptowani. Wystarczy inna nazwa a jak to działa na naszą podświadomość... Transwestyta bee zboczenie itd. unisex ok cacy...
No i dokładnie tak samo jest ze wszystkim co nas otacza ... gdyby na tanią butelkę coli nakleić etykietę oryginalnej większość by uwierzyła i wypiła ze smakiem i na odwrót lub wystarczyło by przelać z butelki do butelki i ten sam efekt... Bo właśnie tak znaczki etykiety i wszystko inne działa na naszą podświadomość....
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: Kenza »

Zgadzam się całkowicie! Jak dla mnie oni wyglądają jak trans. Bardzo mnie dziwi ta MODA na facetów o kobiecym wyglądzie. moim zdaniem oni mają duży problem z osobowością. Nie przyznają się do tego, ale wyobraźmy sobie, że same wyglądałybyśmy jak faceci. Czy to nie świadczyłoby o tym, że coś wewnątrz nas zabrania nam być kobiecymi? Dla mnie to jest jasne że wygląd wynika z tego, co jest w środku.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: lemur »

Ale to trzeba przyznać, że Ci panowie są piękni. Kiedy na nich patrzę, przypominają mi się obrazy Leonarda da Vinci, na których mężczyźni mieli niesamowicie łagodne rysy, byli wręcz kobiecy. Jednak zachwyt nad nimi ogranicza się do zdziwienia i podziwu, bo sama nie chciałabym kogoś takiego poznać i utrzymywać z nim bliższych relacji, bo nie wiedziałabym jak się zachowywać wobec takiej osoby.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: JolaZ »

Pokazałam właśnie mojemu chłopakowi zdjęcia Pejica. Jak powiedziałam mu że to facet to był bardzo oburzony i zniesmaczony. Jeszcze nie widziałam go z taką miną :D
Ja też nie jestem fanką takiej męskiej urody, ale to zawsze jakieś urozmaicenie. Świat mody rządzi się swoimi prawami. To forma sztuki, a w prawdziwej sztuce wszystko jest dozwolone :)
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: kotsimon »

Jako ikona mody to modele unisex są jak najbardziej świetni i interesujący. Tylko osobiście uważam, że powinni reklamować odzież unisex, a nie np. damską, bo Pejica widziałam w sukienkach...
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Model unisex - hit czy kit?

Post autor: lemur »

Mnie przeraża to, że coraz popularniejszy wśród kobiet jest chłopięcy look. To drugie oblicze unisexu - kobiety o wyglądzie zbliżonym do mężczyzn zniechęca mnie jeszcze bardziej niż Madox i Pejic. Dziwię się nawet dziewczynom, które drastycznie skracają włosy "na chłopca". Długie, zadbane włosy to dla mnie 85% kobiecego wdzięku i seksapilu. Antykobiecość jest coraz bardziej widoczna na wybiegu. Ostatnio chłopięcy look promuje dolce&gabbana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”