Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Jak sama nazwa forum wskazuje. Tu panuje pełna dowolność tematyczna!
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: joanna »

Mam taki problem: jestem bardzo szczupła, ale mam okrągłą twarz i lekki podbródek. U większości dziewczyn jest tak, że każda część ciała (także twarz) chudnie równomiernie. A u mnie niestety, buzia się nie zmienia, mimo że zrzuciłam już tyle kg, że nie widzę sensu w dalszym odchudzaniu, bo nie chcę wyglądać jak wieszak. Obawiam się, że ten podbródek jest dziedziczny, bo moja mama i babcia też taki mają, a ja nie chcę go, bo mnie postarza! :( Kto mi coś poradzi? Może jakieś zabiegi pielęgnacyjne, czy kosmetyki? Tak jak mówię - dieta i ćwiczenia już są.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: Eewa »

Oczywiście są różne ćwiczenia, ale teraz nie potrafię ich wszystkich przytoczyć. Pamiętam, że np. odchyla się głowę do tyłu na 5 minut, nie jest to za przyjemne, bo zaczyna boleć szyja, a efekty... po wielu miesiącach. Możesz oczywiście spróbować modelowania makijażem, czyli przyciemniasz podbródek bronzerem.
Pamiętaj, że taka okrągła twarz może być Twoim atutem! Mężczyźni chyba wolą takie buzie, a nie te z zapadniętymi policzkami. ;)
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: dafne »

Taka już Twoja uroda, że masz okrągłą buzię, ale ja podobnie jak Eewa uważam, że to może być Twój atut. Istnieją różne kremy modelujące owal twarzy ale one raczej są przeznaczone dla osób starszych, które mają problem z obwisłymi policzkami dajmy na to czy właśnie drugim podbródkiem.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: Kenza »

Kiedyś przeczytałam w jakimś magazynie dla kobiet, że aby pozbyć się drugiego podbródka można go oklepywać wyprostowaną dłonią. Trzeba robić to codziennie, po kilka minut, najlepiej dodatkowo używać kremu. O dziwo, moja mama też poleciła mi ten sposób, jako metodę, którą ona pamięta jeszcze z młodości.
Na innym forum znalazłam ćwiczenia na zaokrąglone policzki, oto one:
"Ćwiczenie 1
Nadymamy policzki i wypuszczamy powietrze, silnie napinając mięśnie jak przy grze na trąbce, następnie rozluźniamy.

Ćwiczenie 2
Wargi przykładamy ciasno do zębów i rozciągamy kąciki ust maksymalnie na zewnątrz - rozluźniamy.

Ćwiczenie 3
Kładziemy palce po obu stronach ust i rozciągamy na boki. Jednocześnie próbujemy przeciwdziałać ściągając jak najmocniej usta - rozluźniamy. "
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: joanna »

O super, teraz codziennie będę się klepać po podbródku i ćwiczyć, bardzo chcę się pozbyć tych okrągłości, nie sądzę aby to był mój atut, a sama marzę raczej o podłużnej i wychudzonej twarzy z wyraźnie zaznaczonymi kościami policzkowymi.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: megan »

Wydaje mi się, że będzie bardzo trudno wyszczuplić buzie, zwłaszcza jeśli jesteś szczupła. Każdy z nas jest w jakiś sposób "zaprogramowany". Niektórzy mają mały biust, niektórzy szerokie biodra, inni długi nos czy okrągłą buzie. Na pewno medycyna estetyczna ma jakieś sposoby, ale chyba aż tak daleko nie chcesz się posunąć.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: olivia »

Istnieje coś takiego: Clarins, Contouring Facial Lift - preparat wyszczuplający do twarzy. A oto opis produktu:
Preparat wyszczuplający do twarzy z dołączoną książeczką objaśniającą metodę automasażu "Auto-Liftingu Clarins'a", która wzmaga skuteczność Contouring Facial Lift.

Działanie:
- wysmukla rysy twarzy, zmniejsza nadmierną krągłość policzków, owalu i drugiego podbródka
- od chwili nałożenia wygładza skórę działając jak delikatny lifting, poprawia strukturę skóry
- "podnosi" rysy twarzy, odmładza je i poprawia wygląd twarzy
- modeluje kontur i owal twarzy
- ujednolica i rozjaśnia cerę

Kosztuje: 180 zł
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: coralie »

Hm, ciekawe bardzo, sama chętnie spróbowałabym takiego kremu, tym bardziej że jeszcze do tego jest masaż - więc ten kosmetyk wydaje się być jeszcze bardziej wiarygodny.
Znalazłam też informacje o kremie Dax Model Bioenergia krem wyszczuplający twarz i szyję: zmniejsza podskórną warstwę tkanki tłuszczowej, wspomaga rozkładanie tłuszczu, usuwanie toksyn oraz niweluje obrzęki. Stymuluje także mikrokrążenie i drenaż limfatyczny komórek.
Myślę, że warto spróbować któregoś z tych kremów, tym bardziej że widziałam w internecie korzystne opinie na temat takich kosmetyków.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: JolaZ »

Ja myślę, że takie kremy będą skuteczne o ile właśnie połączymy je z masażem. Duży plus dla Clarinsa, który ma swoją własną metodę masażu. Sądzę, że sam masaż pewnie też wiele daje, trzeba tylko wiedzieć, jak go wykonywać.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak wyszczuplić twarz i pozbyć się podbródka?

Post autor: joanna »

Na pewno spróbuję tych kosmetyków! Bardzo Wam dziękuję, za te informacje. Skuszę się chyba na Clarinsa. ;) A póki co próbuje modelować buźkę bronzerem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”