Recykling, eko, fair trade

Jak sama nazwa forum wskazuje. Tu panuje pełna dowolność tematyczna!
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Recykling, eko, fair trade

Post autor: dafne »

Jakie ciekawe inicjatywy w tym temacie znacie? Mnie ostatnio zainteresowały patchworkowe stworki z Le Pukka, które pochodzą z recyklingu. Uszyto je z różnych tkanin, pobudzają sensoryczny rozwój dziecka i wyglądają zabawnie. Myślę, że niejedno dziecko (i dorosły) może się z nimi zaprzyjaźnić.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: olivia »

Ja słyszałam o ekologicznych koszach ovetto. Mają po 3 komory i centralną zgniatarkę butelek. Poszczególne komory przeznaczone są do segregacji papieru, plastiku, szkła i odpadów organicznych. Z kubła nie śmierdzi, bo jego drzwiczki szczelnie się domykają.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: kiziamizia »

Recyklingowe kartki świąteczne - moim zdaniem najlepszy pomysł na wysyłanie świątecznych życzeń. Można zrobić je samemu np. ze starych gazet, ale można też kupić kartki z recyklingu.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: Kenza »

Jest dużo fajnych kosmetyków pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu, ale niestety nadal są drogie, o wiele droższe od zwykłych kosmetyków - ten wątek się powtarza, marudziłyśmy już na innym temacie na forum BG, że kosmetyki eko są drogie. Niestety bycie eko to luksus. Nawet te notesy i kartki z recyklingu najtańsze nie są.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: JolaZ »

Czasami recykling sprawdza się w designie. Widziałam np. takie lampy z recyklingu w bardzo ciekawych kształtach - nie pamiętam czyjego projektu były. Jeśli chodzi o inne wyposażenia wnętrz z recyklingu - zazwyczaj jest cienko... wyglądają tak biednie, nieładnie, bylejak...
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: lemur »

Nie mam jakiegoś świra na punkcie ekologii i recyklingu, ale plastikowej siatki nie wzięłabym do ręki - zawsze noszę w torebce płócienną torbę na zakupy. Żeby jej nie zapominać np. przy zmienianiu torebki włożyłam do każdej z moich torebek taką siatkę - temu zawsze mam ją przy sobie. Taką siatkę można wykonać samemu - ja na jednych zajęciach z reklamy robiłam takie rzeczy. Na zwykłej płóciennej torebce wystarczy namalować np. jakieś kwiaty czy śmiesznego stworka - dzięki temu nie będziesz chciała wrócić do zwykłej jednorazówki. Taka ekologiczna siatka to już gadżet a nie siatka.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: megan »

Niektórzy ludzie chodzą do secondhandów, bo chcą być eco - robią tak nawet ci, których stać na normalne ubrania. Moim zdaniem kupowanie w takich miejscach ma sens, można znaleźć nawet nieużywane ciuchy i to modne (trendy są cykliczne).
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: kiziamizia »

Zasady fair trade nieco się kłócą z prawami, jakimi rządzi się świat mody. Sprzeczne z ideami jest chociażby to, że tak wiele firm produkujących odzież zleca jej wykonanie w krajach Wschodu, gdzie ludzie (czasami niepełnoletni) odwalają nieludzki kawał roboty i dostają za to grosze... W internecie można już znaleźć sklepy z odzieżą produkowaną z zachowaniem zasad fair trade.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: kotsimon »

Eko śpiworki dla dzieci z organicznej bawełny PIMA: w pełni rozpinana konstrukcja pozwala na szybkie przygotowanie dziecka do snu, a praktyczny ściągacz u dołu ułatwia nocną zmianę pieluchy - całkiem fajna, oryginalna, a przy tym wszystkim ekologiczna rzecz.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Recykling, eko, fair trade

Post autor: dalia »

A widzisz chodzenie do secondhandów to fajny pomysł. Można by też wprowadzić modę na osiedlowe targi, gdzie każdy wystawiłby swoje niepotrzebne rzeczy za parę groszy zamiast wyrzucać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”