zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Jak sama nazwa forum wskazuje. Tu panuje pełna dowolność tematyczna!
wioleta.n
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2012, 09:06
Kontakt:

zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: wioleta.n »

Jak żyjecie z rodzicami? Ja właśnie dzisiaj dowiedziałam się, że moja
matka:"przygarnęła mnie z moim bękartem, a inna matka to wyrzuciłaby mnie za
drzwi..."wiele innych epitetów i wyzwisk, ale chyba najbardziej boli mnie to
słowo "bękart", jak mogła tak powiedzieć o moim synusiu, o moim skarbie i
szczęściu największym!
Dziewczyny, jak Wam się układa z matkami?
Ja niedługo będę miała 30 lat, a mamuśka gdzieś co dwa tygodnie funduje
mi "atrakcyjny wieczór",
Czujecie czasem, że za ścianą nikogo nie ma, gdy tak naprawdę jest ktoś -i to
ten kto powinien być oparciem i podporą.
Awatar użytkownika
boxxy
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: boxxy »

Trudno mi powiedzieć jednoznacznie co czujesz. Ja nie mam obecnie takiej sytuacji... jednak też mam podobne problemy ale z kimś innym. Czuję się czasami tak jakbym nikogo nie obchodziła. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czuję się sama.
Wtedy przypominam sobie o sytuacjach kiedy byłam szczęśliwa i to mnie trochę powstrzymuje. Nie jest to proste... bo te myśli ciężkie wracają jak bumerang.

Myślę czasami, że to nie kwestia tych osób tylko tego co się dzieje po między nami. Tego że ja czegoś chcę i ten ktoś czegoś innego oczekuje. Łatwo powiedzieć ale gorzej zrobić. Czasami po prostu popelniamy takie podstawowe błędy w komunikacji. Może psycholog? Może przyjaciółka mogłaby pomóc? hmm... nie wiem. Aaa i trzeba też czasami odpuszczać. Postawic swoje warunki i nie wdawać się w dyskusję. Pewnie Twoja mam też ma na to jakiś inny punkt widzenia, pewnie też czegoś oczekuje, pewnie też ma swoje przemyślenia. Może trzeba próbować zrozumie, rozmawiać i trzymać się swojego...

Milutkiego wieczoru

pa
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: lorna »

Kiedyś ja i moja mama byłyśmy wielkimi przyjaciółkami, teraz trochę gorzej jest między nami. Jesteśmy bardzo różne i to bywało powodem kłótni, ale teraz już się nie kłócę, bo moja mama jest już starszą i schorowaną osobą. Uważam, że powinnaś podejść do tego z dystansem. Liczyć przede wszystkim na siebie i przestać się przejmować sytuacją między Tobą a mamą. Powiesz, że łatwo mi tak mówić, właśnie że nie - ja tak zrobiłam. Moja mama nieraz mnie uraziła, ale dziś już staram się tego nie pamiętać i żyć swoim życiem. Tym bardziej jak masz dla kogo żyć, bo masz synka, to musisz być silna i wziąć życie w swoje ręce. Kto wie, może kiedyś przyjdzie dzień, że będziesz w stanie się wyprowadzić. Twoja mama pewnie jeszcze zatęskni i pożałuje tamtych słów.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: megan »

Niemiła sytuacja. Gdybym miała dziecko i moja własna rodzona matka nazwałaby go... bękartem, chyba bym jej nie wybaczyła. Powinnaś dać jej do zrozumienia, jak bardzo Cię zraniła. Niech się zastanowi nad swoimi słowami. Następnym razem, jak będzie chciała się pobawić z wnuczkiem, nie pozwól jej, a zresztą to tylko moje skromne sugestie.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: lemur »

Czasami szczera rozmowa i wyznanie tego, co nam na duszy leży może zdziałać cuda... Pogadaj z mamą, o ile da się z nią gadać, a jeśli nie to skup się na sobie i dziecku.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: megan »

Sądzę, że osoba, matka która mówi takie straszne rzeczy, albo mówi szybciej niż myśli, albo nie nadaje się do rozmów, bo to i tak pewnie nic nie da tylko może doprowadzić do kolejnych sporów i kłótni. Cóż, nie każda z nas ma wzorową relację z matką. Myślę, że to dobry temat na pracę magisterską z psychologii - dlaczego kiedy kobieta dorośnie nieraz wchodzi w konflikt z własną karmicielką? Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale zauważyłam że wśród moich rówieśniczek jest wiele tych, skarżących się na relacje z matkami.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: dalia »

A może kobiety - mamy nie godzą się z faktem, że córka stała się dorosła, ma swoje życie, swój sposób wychowania dziecka?
Nie przekreślaj mamy, często ludzie w złości mówią głupoty. Niestety łatwiej wystrzelić, palnąć niż potem naprawiać i przepraszać.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: joanna »

Na pewno nie warto wchodzić na drogę wojenną z własną matką. Czasami lepiej przemilczeć i czekać na przeprosiny. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Czasami moja mama mówi jakieś niemiłe głupoty, ale z czasem rozumie, że mnie uraziła i przeprasza.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: JolaZ »

Niektóre matki są po prostu trudne. To przykre, kiedy nie możesz liczyć na osobę, która zawsze powinna pomagać i być oparciem. Wiem, jak to boli.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: zwariuję! -moja matka robi mi ciągle awantury

Post autor: Kenza »

Każdy popełnia czasem błędy. Wybacz jej. To Twoja matka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”