wojna o futra

Jak sama nazwa forum wskazuje. Tu panuje pełna dowolność tematyczna!
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: wojna o futra

Post autor: olivia »

Ale właściwie po co Ci to futro?
No właśnie - popyt na futra jest i to źle! bo gdyby nie było go to by nie było zarzynania zwierzątek.
Takie dyskusje są trochę bez sensu bo i tak każdy myśli co myśli.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: wojna o futra

Post autor: JolaZ »

Nie ma co się gorączkować, jeśli ktoś chce mieć futro to postawa "anty futro" tylko go zachęca. Zwykle jak kogoś stać na futro to chce je kupić żeby pokazać swój status społeczny. A ocenianie ludzi którzy w taki sposób chcą udowodnić reszcie świata że są lepsi zostawmy dla siebie.
adpromo
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:31

Re: wojna o futra

Post autor: adpromo »

Macie racje futra symbolizują bogacto i przepych, dlatego ludzie bogaci je tak chętnie kupują "dla szpanu" i podkreślenia własnej pozycji społecznej.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: wojna o futra

Post autor: lemur »

Postanowiłam odkopać temat, bo w sklepach powoli pojawiają się jesienne kolekcje, a w niektórych z nich są prawdziwe futra. Co teraz o nich myślicie, kiedy moda na eko trochę przebrzmiewa? Ja niezależnie od mody nie toleruję naturalnego futra, ale zastanawiam się czy większość kobiet potrafi porzucić swą próżność i zdać się na sztuczne futra?
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: wojna o futra

Post autor: megan »

Temat wojny o futra z pewnością powróci, bo w tym sezonie modne jest futerko. Najlepiej jeśli mamy go i na czapce, kurtce, butach czy torebce!Oczywiście sieciówki mają produkty ze sztucznym futerkiem, ale niejedna bogatsza pani będzie wolała oryginalne futro od Diora czy Fendi. Ja nie ukrywam, że lubię futro, ale tylko sztuczne! i takie będę nosić tej jesieni i zimy.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: wojna o futra

Post autor: kotsimon »

Mi wpadły w oko botki na szpilce ozdobione sztucznym futrem i pewnie sobie je kupie. No ale ten kto chce nosić prawdziwe futro i tak je będzie nosił, nasze dyskusje nic tu nie pomogą.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: wojna o futra

Post autor: Kenza »

Ja mam na oku kożuszek, bo one też będą modne w tym sezonie. Oczywiście ten, który sobie upatrzyłam jest sztuczny. Można ubrać się naprawdę modnie, elegancko i z przepychem a jednocześnie nie krzywdzić zwierząt. Chodzi tylko o to, czy ktoś chce postępować dobrze, czy mu to zwisa.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: wojna o futra

Post autor: coralie »

Widziałam wywiad Oliviera Janiaka z Anią Rubik i on pytał ją o upodobanie do futer i mówi, że Joanna Krupa wspomina Rubik jako zły przykład, jako kogoś, kto nie szanuje zwierząt, bo nosi naturalne futra. Rubik na to odpowiedziała dość sprytnie, moim zdaniem, bo stwierdziła, że taką ma po prostu pracę, że nosi na wybiegu to, co musi i nieważne czy to jest prawdziwe futro czy skąpe bikini. Dodała jeszcze, że jej rodzice są weterynarzami i od dziecka bardzo lubiła zwierzęta i temu nie rozumie oskarżeń Dżoenny i dziwi ją to, że nigdy o tym osobiście nie porozmawiały. Noo, coś widzę że Dżoanka zaliczyła lekką wtopę. Ładnie to tak obgadywać koleżanki po fachu a samej sobie robić extra wizerunek obrońcy zwierząt? :D
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: wojna o futra

Post autor: kotsimon »

No Rubik żadną wojowniczką o prawa zwierząt nie jest, więc dlaczego miałaby ryzykować swoją karierę i odmawiać noszenia futerka. Akurat to jestem w stanie zrozumieć.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: wojna o futra

Post autor: megan »

Ja też na jej miejscu noszenie futer traktowałabym jako pracę, wiadomo życie zawodowe zmusza nas czasami do robienia czegoś, co niekoniecznie idzie w parze z naszymi prywatnymi poglądami. Dla mnie okrutne są te babska, które kupują te futra i przez to generują popyt. One śmierdzą pychą i krwią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”