wojna o futra

Jak sama nazwa forum wskazuje. Tu panuje pełna dowolność tematyczna!
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: wojna o futra

Post autor: kiziamizia »

Ostre słowa, ale moim zdaniem należą się tym, którzy noszą takie rzeczy, żeby pokazać że ich stać. Gdybym wierzyła w reinkarnację, to powiedziałabym że każdy, kto nosi prawdziwe futerko powinien w kolejnym wcieleniu być tym zwierzątkiem z którego to futerko zostało zrobione.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: wojna o futra

Post autor: joanna »

Osobiście nie toleruję noszenia prawdziwych futer, ale noszenie skórzanych butów czy kurtki nie jest już dla mnie tak bardzo kontrowersyjne. To w sumie trudna kwestia do rozwiązania. A co wy sądzicie? Czy to nie to samo - noszenie futra a skórzanych butów?
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: wojna o futra

Post autor: olivia »

To prawda, że o tych wyrobach ze skóry rzadziej pamiętamy, ale jeśli komuś zależy na ochronie zwierząt to raczej i tak nie kupi butów z prawdziwej skóry.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: wojna o futra

Post autor: kotsimon »

Futro naprawdę jest na topie, widziałam dzisiaj nawet naszyjnik z futra. Dziwactwo.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: wojna o futra

Post autor: dalia »

Mnie to irytuje ten głupi snobizm a jeszcze jak słyszę w odpowiedzi, że płacą za to i stać ich na te skóry. Wrrr...
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: wojna o futra

Post autor: Eewa »

Pamiętam, widziałam kiedyś szalik z lisa ale w wersji antyfutrzanej - lis był zrobiony na drutach z włóczki :D miał normalnie główkę, oczka, nosek. Ktoś wydziergał nawet łapki - ot, taka milusia wersja dla obrońców zwierząt.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: wojna o futra

Post autor: olivia »

Hehehehe, właśnie widziałam jakieś bluzki z długim futrem - to dopiero jest głupie :D babki które to noszą na wybiegach wyglądają jak Chewbacca z Gwiezdnych Wojen. Futro to oooobciaaach!
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: wojna o futra

Post autor: megan »

Eewa pisze:Pamiętam, widziałam kiedyś szalik z lisa ale w wersji antyfutrzanej - lis był zrobiony na drutach z włóczki :D miał normalnie główkę, oczka, nosek. Ktoś wydziergał nawet łapki - ot, taka milusia wersja dla obrońców zwierząt.

No takie "futerka" to ja lubię. Widziałam ten szalik też mi się podobał tak, jak czapeczki z uszkami albo ostatnio modne - stylizowane na maskotki. Fajnie na głowie nosić pyszczek misia czy kotka :) tylko to zależy od tego, w jakim środowisku żyjemy. Kiedyś oglądałam takie "pluszakowe" czapki w sklepie, podbiegła do stoiska dziewczynka, na oko 8-9 letnia i chociaż czapki były rozmiarowo na mój łeb a nie jej, zaczęła przymierzać. Po czym jej mama podeszła i powiedziała: no chyba tego nie będziesz nosić! przecież wszystkie dzieci na osiedlu będą się z ciebie nabijać.... wtedy zwątpiłam :?
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: wojna o futra

Post autor: JolaZ »

Kłócimy się o futra a zapominamy o tym, że wiele koncernów kosmetycznych ukrywających się pod nazwami znanych marek wykorzystuje do badań laboratoryjnych zwierzęta.
Obecnie co roku w UE do badań naukowych wykorzystuje się blisko 12 mln zwierząt. Eksperci twierdzą, że na razie nie ma możliwości, by zrezygnować z nich całkowicie; niemniej eurodeputowani zapowiedzieli, że pozostaje to długoterminowym celem UE. Zapisy nowej dyrektywy z 2010 r. zaczną obowiązywać za dwa lata. źródło:lula
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: wojna o futra

Post autor: megan »

Teraz walczenie z naturalnymi futrami to jakiś modny trend wśród gwiazd, albo metoda na dobry PR. Na przykład PETA, oficjalnie organizacja walcząca o prawa zwierząt, a tak naprawdę to agencja marketingowa chyba. Już nie tylko Krupa chce się tak wybić, ostatnio "twarzą" PETA stała się Penelope Cruz, którą lubię, ale nie wiem na ile takie akcje są popisowe, a na ile szczere.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”