Makija┼╝ dla okularnicy

W tym temacie warto jest by─ç na czasie. Jakie s─ů najnowsze trendy w makija┼╝u? Co komu pasuje na jak─ů okazj─Ö? Nie b├│jcie si─Ö pyta─ç!

Re: Makija┼╝ dla okularnicy

Postby Kenza » 07 Jul 2011, 20:06

Niewiarygodny efekt daje spos├│b wskazany w pierwszym po┼Ťcie, przez dafne, mianowicie podkre┼Ťlanie bia┼é─ů kredk─ů wewn─Ötrznej cz─Ö┼Ťci dolnej powieki. Ostatnio ogl─ůda┼éam make-up tutorial po┼Ťwi─Öcony Angelinie Jolie i na filmiku pani u┼╝ywa┼éa w┼éa┼Ťnie bia┼éej kreski. Ja te┼╝ spr├│bowa┼éam, i efekt jest super! Mam raczej ma┼ée oczka i musz─Ö je optycznie powi─Öksza─ç, dlatego t─ů wskaz├│wk─Ö zapami─Ötam sobie na d┼éugo. :) Teraz u┼╝ywam jasnej kredki codziennie ;) i w┼éa┼Ťnie polecam j─ů bardzo dziewczynom, kt├│re maj─ů ma┼ée oczy. S─ůdz─Ö, ┼╝e u kr├│tkowidz├│w nosz─ůcych okulary ten spos├│b te┼╝ si─Ö sprawdzi.
Kenza

Postby lemur » 11 Aug 2011, 12:11

Powi─Ökszy─ç oko mo┼╝emy tak┼╝e stosuj─ůc per┼éowy jasny cie┼ä nad zewn─Ötrzn─ů cz─Ö┼Ťci─ů ┼éuku brwiowego, oraz pod okiem. Cie┼ä mo┼╝e zast─ůpi─ç profesjonalny roz┼Ťwietlacz, ale trzeba uwa┼╝a─ç z ilo┼Ťci─ů kosmetyku. "Przedawkowanie" rozja┼Ťniacza sprawi, ┼╝e b─Ödziemy wygl─ůda┼éy tandetnie jak Edyta G├│rniak.
lemur

Postby megan » 11 Aug 2011, 19:36

Zw┼éaszcza te per┼éowe cienie odbijaj─ů ┼Ťwiat┼éo i powstaj─ů takie plamy na twarzy. Przy okularach lepiej nie szale─ç z rozja┼Ťniaczami.
megan

Postby JolaZ » 25 Aug 2011, 20:53

Tak┼╝e dziewczyny nosz─ůce soczewki kontaktowe powinny pami─Öta─ç o kilku zasadach. Przede wszystkim wybiera─ç kosmetyki dobrej jako┼Ťci, takie, kt├│re nie podra┼╝ni─ů oka, najlepiej hipoalergiczne. Soczewki wk┼éadamy przed wykonaniem makija┼╝u. Lepiej te┼╝ wybiera─ç cienie prasowane a nie sypkie czy w kremie. Wa┼╝ne, ┼╝eby ┼Ťci─ůgn─ů─ç soczewki przed demakija┼╝em, bo p┼éyn czy krem oczyszczaj─ůcy mo┼╝e je nawet zniszczy─ç.
JolaZ

Postby coralie » 26 Aug 2011, 20:08

Z tego co wiem, to je┼Ťli nosi si─Ö soczewki kontaktowe lepiej nie rysowa─ç kreski na wewn─Ötrznej stronie powieki, bo kosmetyk mo┼╝e sp┼éyn─ů─ç do oka i podra┼╝ni─ç. Lepiej unika─ç te┼╝ mi─Ökkich kredek do oczu, bo one te┼╝ mog─ů si─Ö rozpuszcza─ç i dra┼╝ni─ç.
coralie

Postby lemur » 29 Aug 2011, 22:54

Je┼Ťli chodzi o malowanie kresek eyelinerem to s┼éysza┼éam, ┼╝e ich grubo┼Ť─ç powinno si─Ö dopasowa─ç do szeroko┼Ťci oprawek, o tak: szerokie oprawki - gruba linia wzd┼éu┼╝ g├│rnej linii rz─Ös, cienkie oprawki - cienka linia.
lemur

Postby babina » 24 Aug 2012, 12:03

Ja mam minusy i nawet nie wiedzialam, ze sa jakies zasady i podzialy jak malowac oczy z taka lub inna wada :D I sama doszlam do tego jak powinnam sie malowac. Na codzien uzywam brazowych cieni i podkreslam gorna powieke czarnym eyelinerem. Na dolna klade tylko cien o ciut ciemniejszym odcieniu niz ten, ktory mam na gornej powiece. (przepraszam, ze pisze bez polskich znakow, ale klawiatura cos mi swiruje :D)
babina

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Makija┼╝

Valid XHTML 1.0 Strict