Makija┼╝ dla okularnicy

W tym temacie warto jest by─ç na czasie. Jakie s─ů najnowsze trendy w makija┼╝u? Co komu pasuje na jak─ů okazj─Ö? Nie b├│jcie si─Ö pyta─ç!

Makija┼╝ dla okularnicy

Postby dafne » 05 May 2011, 14:21

Prosz─Ö Was o rady odno┼Ťnie tego jak powinna si─Ö malowa─ç okularnica. Ja jestem kr├│tkowidzem, ale je┼Ťli macie te┼╝ rady dla dalekowidz├│w to te┼╝ piszcie, na pewno komu┼Ť si─Ö przydadz─ů. 8-)
:geek:
Z rad jakie znalaz┼éam dla kr├│tkowidz─ůcych na internecie zapad┼éy mi w pami─Ö─ç:
- per┼éowe cienie, w jasnej kolorystyce, kontrastuj─ůcej z kolorem t─Öcz├│wki
- powi─Ökszenie oka poprzez zaznaczenie bia┼é─ů lub be┼╝ow─ů kredk─ů do oczu wewn─Ötrznej cz─Ö┼Ťci dolnej powieki
- rozcieranie ciemnej kredki do oczu

co jeszcze?
dafne

Re: Makija┼╝ dla okularnicy

Postby JolaZ » 05 May 2011, 14:24

Wa┼╝ne jest te┼╝ jakie masz oprawki. Przy grubych oprawkach robisz minimalny makija┼╝ przy delikatnych prawie niewidocznych oprawkach mo┼╝esz troch─Ö bardziej poszale─ç.
JolaZ

Postby Kenza » 05 May 2011, 14:35

Pozwolę sobie pokazać Wam bardzo fajny, interaktywny tutorial, w którym wybieracie kolorystykę make-upu jaka Was interesuje i instruktaż Anny Galińskiej z Sephory:
Enjoy!

Kenza

Postby dafne » 05 May 2011, 15:00

Ten makija┼╝ Gali┼äskiej bardzo ostry. Nie podejrzewa┼éam, ┼╝e nosz─ůc okulary mo┼╝na tak mocno si─Ö malowa─ç. Jak wida─ç pani Gali┼äska nie uwa┼╝a jak nasza Jolka ;) (pozdrawiam) ┼╝e do grubych oprawek tylko delikatny makija┼╝. Ja osobi┼Ťcie przyzna┼éabym Joli racj─Ö, ale widz─Ö ┼╝e do┼Ť─ç mocny makija┼╝ z grubszymi oprawkami i tak wygl─ůda fajnie. Ja mam cieniutkie oprawki tzn, wida─ç tylko ich g├│rny ┼éuk, na dole szk┼éa s─ů podtrzymywane tak─ů przezroczyst─ů ┼╝y┼ék─ů. Dzi─Öki za fajne tutoriale i czekam na dalsze rady, je┼Ťli co┼Ť jeszcze dla mnie macie :)
dafne

Postby JolaZ » 05 May 2011, 15:03

No generalnie taka jest zasada, ale jak wida─ç w modnych kujonkach wszystko przejdzie ;) r├│wnie┼╝ pozdrawiam wszystkie okularnice z naszego forum :D
JolaZ

Postby Eewa » 06 May 2011, 08:25

minusy - jasne cienie
plusy - ciemniejsze cienie

należy dokładnie wytuszować rzęsy (w obu przypadkach)

minusy- pod ┼éukiem brwiowym nanie┼Ť jasny po┼éyskuj─ůcy cie┼ä
unikaj: mocnej kreski eyelinerem na dolnej powiece

plusy - mo┼╝na zdecydowa─ç si─Ö na makija┼╝ typu "smoky eyes", wybieramy ciemne, matowe cienie
unikaj: jasnych, per┼éowych cieni i kresek (kt├│re powi─Ökszaj─ů oko)
Eewa

Postby Kenza » 07 May 2011, 16:10

Kr├│tkowidze wcale nie musz─ů u┼╝ywa─ç tylko jasnych barw. ┼╗eby powi─Ökszy─ç oko lepiej jaki┼Ť jasny po┼éyskuj─ůcy cie┼ä rozprowadzi─ç na g├│rnej powiece a┼╝ do linii brwi. U┼╝y─ç go mo┼╝na tak┼╝e w wewn─Ötrznych k─ůcikach. Do tego mo┼╝na skontrastowa─ç ciemniejszy troch─Ö, ┼╝ywszy, bardziej wyrazisty kolor, taki kt├│ry b─Ödzie przyci─ůga┼é uwag─Ö.
Kenza

Postby kotsimon » 09 May 2011, 19:29

Dalekowidz─ůce dziewczyny musz─ů te┼╝ unika─ç "kociego oka". Niestety ten makija┼╝ ujdzie na sucho okularnicy z minusami ale u tej z plusami b─Ödzie wygl─ůda┼é przedziwnie a nawet ┼Ťmiesznie.
kotsimon

Postby Kenza » 15 May 2011, 18:25

Makija┼╝ swoj─ů drog─ů ale wa┼╝ne s─ů oprawki. Par─Ö dni temu mija┼éam kobiet─Ö z takimi okularami bez oprawek - nie wiem jak to nazwa─ç, one s─ů takie delikatne, praktycznie same szk┼éa po┼é─ůczone tak─ů ┼╝y┼ék─ů - pani wygl─ůda┼éa bardzo ┼éadnie, praktycznie okulary nie wp┼éywa┼éy na jej wygl─ůd, z kolei chwilk─Ö temu widzia┼éam pewien program w telewizji w kt├│rym kobieta mia┼éa grube czerwone oprawki - takie szerokie na g├│rnym ┼éuku okular├│w (kojarz─ů mi si─Ö z latami 20., 30.). No wygl─ůda┼éo to nieestetycznie, odbiera┼éo jej uroku chocia┼╝ wida─ç by┼éo ┼╝e mia┼éa ┼éadn─ů twarz. W sieci jest mn├│stwo poradnik├│w jak dopasowa─ç okulary do kszta┼étu twarzy dlatego nie b─Ödu tu dublowa─ç tych informacji.
Kenza

Postby JolaZ » 24 May 2011, 07:18

Przy plusach nie powinno si─Ö robi─ç zbytnio du┼╝ych kresek a moja kole┼╝anka nosi plusy i maluje krechy a nie kreski i w efekcie ma takie wieeelkie oczy jak z bajki o wilku :D dziewczyny nie r├│bcie z siebie misia pandy!
JolaZ

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Makija┼╝

Valid XHTML 1.0 Strict