Makijaż henną?

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Makijaż henną?

Post autor: dafne »

Brązowa henna na pewno będzie w sam raz dla blondynek i rudowłosych, bo czarna i grafitowa sprawią, że takie dziewczyny będą wyglądały śmiesznie.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Makijaż henną?

Post autor: lemur »

Wczoraj farbowałam brwi henną i w pewnym momencie dostrzegłam na półce puste opakowanie po eyelinerze i postanowiłam go napełnić resztką mieszanki z henną, która mi została. Namalowałam nim kreski i powiem, że naprawdę to daje rady. To znaczy, kreski nie schodzą pod wodą póki co. Zrobił się taki tatuaż. Oczywiście po aplikacji henny, musiałam odczekać 15 minut, aż skóra to wchłonie. Myślę, że przynajmniej do jutra to wytrzyma. Jest jedno "ale", jeśli ktoś ma bardzo wrażliwe oczy i tendencję do podrażnień to lepiej nie ryzykować, ja postanowiłam być królikiem doświadczalnym. ;)
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Makijaż henną?

Post autor: kotsimon »

Mnie też nieraz kusiło żeby to zrobić, ale nie odważyłam się z uwagi na bezpieczeństwo oczu. Może spróbuję, ale trochę się obawiam. Z oczami nie ma żartów.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż henną?

Post autor: JolaZ »

Hmm, ja chyba też tak spróbuje. Super, że odważyłaś się spróbować :)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Makijaż henną?

Post autor: olivia »

Hmm jeśli ten sposób z hennowym eyelinerem działa, to wymyśliłaś coś świetnego, bo szczerze mówiąc nie spotkałam się z czymś takim wcześniej. Pytanie tylko, czy to nie ma jakichś skutków ubocznych dla oczu i delikatnej skóry powiek. Na pewno to nie dla każdego, ktoś z wrażliwą skórą od razu zareaguje uczuleniem.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Makijaż henną?

Post autor: JolaZ »

Próbowałam tego makijażu henną i odradzam! Nie udało mi się użyć henny tak, by nic nie dostało się do oczu. Oczka piekły i były zaczerwienione, musiałam to zmyć. Nie próbujcie! Naprawdę nie polecam tych domowych kombinacji.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Makijaż henną?

Post autor: Eewa »

Ja chyba też obawiałabym się o zdrowie oczu. Dajmy sobie spokój z tymi hennowymi eksperymentami dziewczyny. Jest tyle fajnych kosmetyków do malowania oczu, że nie musimy tak kombinować. Pewnie jakbyśmy pojechały do Indii to tam za grosze dostałybyśmy jakiś "pisak" hennowy do robienia kresek, który wręcz tatuowałby oko na jakiś czas, tak myślę. :D
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Makijaż henną?

Post autor: lemur »

No to przepraszam Was bardzo za tą moją radę dotyczącą eyelinera z henny. W moim przypadku nie było żadnej negatywnej reakcji, naprawdę. Nie chciałam źle doradzić, jeśli tak się stało to bardzo Was przepraszam, Eewa ma rację - koniec tych eksperymentów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”