Modelowanie twarzy

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: olivia »

Nic tak nie powiększa i nie upiększa oczu jak dłuugie rzęsy. Nie jestem jakąś fanką sztucznych rzęs, ale dobrze wytuszowane lub zagęszczone są w stanie wiele zmienić w wyglądzie twarzy.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: kotsimon »

Zauważyłam, że wiele dziewczyn popełnia jeden błąd: nanosi bronzer na całą twarz, przez co bardziej wyeksponowane są policzki i broda. Wygląda to nieestetycznie. Z bronzerem trzeba uważać, należy go nanosić tylko w określonych miejscach inaczej twarz będzie pokryta nieładną, sztuczną maską.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: lemur »

olivia pisze:Nic tak nie powiększa i nie upiększa oczu jak dłuugie rzęsy. Nie jestem jakąś fanką sztucznych rzęs, ale dobrze wytuszowane lub zagęszczone są w stanie wiele zmienić w wyglądzie twarzy.

Jeśli szukacie sposobu na "zagęszczenie" rzęs to podstawą jest moim zdaniem kreska na górnej powiece. Eyeliner potrafi zdziałać cuda, dzięki kresce, rzęsy wydają się znacznie gęściejsze, jeśli dodatkowo znajdziemy dobry tusz to żadne wydłużanie nie będzie potrzebne. ;) Warto podziałać trochę rozjaśniaczem, bo w ten sposób oczy bardziej przyciągają uwagę.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: kotsimon »

Jeśli chodzi o modelowanie ust, to moim zdaniem dziewczyny z wąskimi wargami powinny unikać ciemnych szminek i tych bardzo jasnych, wręcz "trupich", wyglądających na skórze jak korektor. Błyszczyk, albo szminka w naturalnym kolorze, to jest to! Ja jestem fanką naturalnych szminek. Błyszczyk jak dla mnie za bardzo rzuca się w oczy, a dobrze nałożona szminka daje złudzenie, że to nasz naturalny kolor ust.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Eewa »

Jeśli któraś z Was szuka wciąż idealnego rozjaśniacza, to teraz dostępny jest w niektórych perfumeriach produkt firmy Estee Lauder. Co ciekawe, to limitowana edycja dostępna do wyczerpania zapasów.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: megan »

Niektórzy modelują twarz samym różem, nie sięgając wcale po bronzer. Ja jestem zwolenniczką używania i różu i bronzera i tą metodę polecam.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Kenza »

Ja ostatnio przy modelowaniu twarzy zaczęłam stosować taki trik - zaraz pod oczami, na policzkach nanoszę delikatne plamy rozświetlacza. W tym celu używam bardzo szerokiego pędzla. Przez to środkowa część twarzy jest bardzo rozświetlona, wygląda jakby młodziej i bardziej świeżo i zauważyłam, że to odwraca trochę uwagę od mojego nosa.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: dafne »

Nie wiem, czy któraś z Was już o tym tu pisała, ale przejrzałam jeszcze raz poprzednie posty i nie widzę. chciałam Was zapytać jak powiększyć oko ciemnym cieniem? tzn. chodzi mi o malowanie zewnętrznej części powieki. Znam zasady powiększania: perłowy jasny cień, biała kredka wewnątrz dolnej powieki i wytuszowane rzęsy. A co z cieniem.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: megan »

Wszystko zależy od kształtu oczu. Jaz kiedyś wspomagałam się pewnym poradnikiem chyba z Claudii, ale znalazłam też niezły na necie i go tu zamieszczam, bo jak zbieramy wiedzę o modelowaniu makijażem to to się tu przyda:

oczy migdałowe - Te oczy mają bardzo ładny kształt i nie wymagają korekcji. Wystarczy, że pomalujemy całą powiekę jasnym cieniem, a następnie nad górną powieką, w zewnętrznym kąciku, naniesiemy cień ciemniejszy. Możemy też zaakcentować nim zewnętrzny kącik dolnej powieki.
Obrazek

oczy blisko osadzone - Oczy osadzone zbyt blisko można skorygować poprzez nałożenie najjaśniejszych kolorów przy wewnętrznym kąciku oka, a najciemniejszych przy zewnętrznym, wychodząc lekko poza kąciki oczu i wyciągając je ku górze. W ten sposób oczy wyglądają na szerzej rozstawione.
Obrazek

oczy szeroko osadzone - Jeżeli oczy są osadzone zbyt szeroko stosujemy technikę odwrotna, czyli ciemne kolory nakładamy przy wewnętrznym kąciku oka, a jasne przy zewnętrznym. Należy pamiętać, aby nie wychodzić z makijażem poza zewnętrzne kąciki oczu.
Obrazek

oczy zmęczone, z opadającymi zewnętrznymi kąciki - Zmęczone oczy należy rozświetlić jasnym cieniem, który nanosimy na całą górną powiekę, aż po łuk brwiowy. Możemy stopniować odcienie np. od średnio różowego, przez lekko różowy do jasnoróżowego.
Obrazek

oczy głęboko osadzone - Oczy głęboko osadzone malujemy w ten sposób, że nakładamy makijaż (jasny cień) pod lukiem brwiowym oraz na dolną powiekę. Nie wolno ich obrysowywać konturówka!
]Obrazek

oczy wypukłe - Zbyt wypukłe oczy można schować nakładając na górną powiekę ciemny cień, a przestrzeń pod lukiem brwiowym rozjaśnić jasnym cieniem.
Obrazek

oczy duże i okrągłe - Zbyt okrągłe oczy można korygować przez nałożenie ciemnego cienia na całą powiekę i wyjście poza zewnętrzny kącik oka w kierunku łuku brwiowego.
Obrazek

oczy zapadnięte - W przypadku oczu zapadniętych i opadających możemy zmienić ich kształt, nakładając makijaż na powiekę przy zewnętrznym kąciku oka tuż nad linia opadania i pociągnąć cień ku górze.
Obrazek

oczy małe - Aby powiększyć oczy małe należy pomalować górną powiekę jasnym cieniem, a następnie w zewnętrznym kąciku górnej powieki nanieść cień ciemniejszy i rozciągnąć go ostro w kierunku łuku brwiowego.
Obrazek

oczy z opadajacą dolną linią - Takie oczy zawsze wyglądają smutno, aby je rozweselić, nanieś jasny cień na całą powiekę, a następnie ciemniejszym podkreśl środkową część górnej powieki. Nanoś cień aplikatorem, kierując go ku zewnętrznemu łukowi brwi.
Obrazek

oczy kocie (wąskie i podłużne) - Oczy wąskie i podłużne skorygujesz, jeśli pomalujesz je ciemnym cieniem w wewnętrznym kąciku górnej powieki. Pamiętaj, aby powiększyć oko, rozetrzyj cień aplikatorem w kierunku wewnętrznego łuku brwiowego. Nie wychodź cieniem poza zewnętrzny kontur oka.
Obrazek

źródło: stylistka.pl
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: lemur »

No przyda się bardzo! Dzięki megan! kurcze, tylko teraz jak patrze na te rysunki i nazwy kształtu oka to mam problem z określeniem własnego kształtu. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”