Modelowanie twarzy

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: olivia »

Lena pisze:
olivia pisze:A mam takie raczej dziwne pytanie i może bez sensu, ale mam problem z określeniem kształtu twarzy - jest raczej okrągła, ale mam taką spiczastą bródkę że wpasowuje się bardziej w trójkątny kształt twarzy. Skąd mam wiedzieć tak na 100% czy jestem okrągła czy trójkątna? ;)


Nie jest tak, że wszyscy mamy tylko jeden okreslony kształt twarzy. Możesz mieć twarz okrągłą z bródką trójkąta - wówczas modelując wyszczuplasz twarz, jak w przypadku twarzy okrągłej oraz skracasz brodę, jak przy trójkącie :D


Właśnie takiej odpowiedzi mi brakowało. Dziękuję ;)
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Lena »

dafne pisze:No właśnie, taka jest zasada - nie wyrywamy włosków znad brwi, a ja niestety to robię i właściwie wyrywam ich tyle, co tych spod brwi. Niestety z natury mam raczej spore brwi i od wielu lat w ten sposób właśnie dbam o nie i uważam, że ten anty naturalny kształt poprawił znacznie moje rysy. Tak więc, od tej zasady (jak od każdej innej) muszą być wyjątki.


Kochane! To jest mit. Wiele osób uważa i niestety powtarza bardzo dziwny mit, jakoby wyrywanie włosków z góry brwi miało prowadzić do uszkodzenia nerwów. Jeżeli mamy brwi w górnej części nierówne lub po prostu naturalnie zbyt wysoko warto nadmiar usunąć, nadać ładny równy kształt, wtedy twarz wyglądać będzie korzystniej i bardziej świeżo.

Zatem bardzo dobrze robisz usuwając nadmiar i nadając odpowiedni kształt łukowi brwiowemu. ;)
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: lorna »

Ja też nieraz muszę usunąć kilka włosków znad brwi, bo po prostu sterczą takie pojedyncze sieroty :? Dotychczas wierzyłam w ten mit:D ale już nie będę.
Mar-Kos_pl
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2012, 20:07

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Mar-Kos_pl »

Brwi są bardzo ważnym elementem naszej twarzy. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Dobrze zarysowane oraz wyregulowane też modelują twarz. Modelowanie za pomocą bronzera i różu nie jest trudne. Trzeba tylko zaopatrzyć się z dobry skośny pędzel. Bronzerem możemy wysmuklić nos czy wyszczuplić twarz. Tylko nie przesadzajcie z ilością, co niestety często widać na ulicach ;/ Róż odświeża skórę. Należy nakładać go na kości uśmiechając się na te wypukłe miejsca na policzkach. Twarz wygląda na bardziej promienną i wypoczętą.
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Lena »

dzaga pisze:Mam worki pod oczami :( nie są one szczególnie widoczne ale mi przeszkadzają zastanawiam się czy jest jakaś opcja zmiany tego stanu? Wiem że nie jest to na tle żadnej choroby taka moja uroda ale chcę to zmienić.




_______________________
Feelbeauty.eu


Mam pytanie - czy na pewno masz "worki pod oczami", czyli opuchnięcia, czy np. zasinienie, albo tzw. dolinę łez? Każdy z tych - brzydko powiem - defektów inaczej się koryguje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”