Modelowanie twarzy

W tym temacie warto jest by─ç na czasie. Jakie s─ů najnowsze trendy w makija┼╝u? Co komu pasuje na jak─ů okazj─Ö? Nie b├│jcie si─Ö pyta─ç!

Modelowanie twarzy

Postby Kenza » 31 Jul 2011, 18:09

S┼éysza┼éam, ┼╝e przy pomocy r├│┼╝u, korektora, cienia do powiek, czy pudru mo┼╝na wymodelowa─ç nieco rysy i kszta┼ét twarzy. Ja np. mam do┼Ť─ç szeroki nosek. W stosunku do drobnej twarzy wydaje si─Ö by─ç nieproporcjonalny. Czy mog─Ö zatuszowa─ç t─ů wad─Ö makija┼╝em?
Kenza

Re: Modelowanie twarzy

Postby megan » 31 Jul 2011, 18:36

Ja s┼éysza┼éam, ┼╝e nale┼╝y przyciemnia─ç to co chce si─Ö ukry─ç. Na przyk┼éad lekki podbr├│dek przyciemniamy dajmy na to pudrem br─ůzuj─ůcym. Nosek mo┼╝esz wyszczupli─ç nanosz─ůc ciemniejszy korektor czy puder z obu stron, zupe┼énie jakby┼Ť rysowa┼éa takie kreski. Oczywi┼Ťcie to nie mo┼╝e by─ç widoczne, chodzi tylko o delikatny cie┼ä, wi─Öc nie przesadzaj z kosmetykami. Warto te┼╝ podkre┼Ťli─ç ko┼Ťci policzkowe, przez co twarz staje si─Ö szczuplejsza. Tu jest dobry obrazek, pokazuj─ůcy co i jak mo┼╝na modelowa─ç:
Image
Jak widać używa się także białego korektora. Nanosimy go na miejsca, które chcemy wydobyć.
megan

Postby lemur » 01 Aug 2011, 18:12

Ja mogę trochę powiedzieć o modelowaniu kształtu ust:
- Je┼Ťli masz du┼╝e usta mo┼╝esz je nieco zmniejszy─ç przy pomocy matowej, ciemnej pomadki
- Je┼Ťli masz ma┼ée usta mo┼╝esz obrysowa─ç je dok┼éadnie kontur├│wk─ů w neutralnym, czyli be┼╝owo-r├│┼╝owym odcieniu, nast─Öpnie na┼éo┼╝y─ç jasn─ů transparentn─ů pomadk─Ö i w ko┼äcu b┼éyszczyk - kontur├│wka potrafi zdzia┼éa─ç cuda!
lemur

Postby coralie » 01 Aug 2011, 18:26

Do modelowania twarzy najlepiej wybra─ç matowy puder br─ůzuj─ůcy, ciemniejszy od naszej karnacji przynajmniej o 1-2 tony. Jedynie na ko┼Ťciach policzkowych lepiej u┼╝y─ç r├│┼╝u a nie pudru. Z kolei ┼Ťrodek nosa i okolice oczu rozja┼Ťniamy. W tym celu najlepiej u┼╝y─ç roz┼Ťwietlacza np. firmy Inglot (oko┼éo 30 z┼é).
Zanim przyst─ůpicie do modelowania, przestudiujcie lepiej swoj─ů twarz, musicie si─Ö zastanowi─ç co chowamy a co podkre┼Ťlamy! Zw┼éaszcza z modelowaniem noska trzeba uwa┼╝a─ç, bo mo┼╝na przedobrzy─ç i namalowa─ç nier├│wne kreski, przez co nos wydaje si─Ö by─ç ko┼Ťlawy.
coralie

Postby kotsimon » 01 Aug 2011, 18:48

Ja uczyłam się modelowania twarzy z tym tutorialem:
kotsimon

Postby dafne » 02 Aug 2011, 18:55

Ja nie umiem modelowa─ç twarzy. Nie wiem, mo┼╝e mam z┼ée p─Ödzle. Zawsze jak pr├│buj─Ö, to efekt jest bardzo nienaturalny, wr─Öcz powiedzia┼éabym ┼╝e wygl─ůdam wtedy jak blachara. :) Co robi─Ö ┼║le?
dafne

Postby coralie » 02 Aug 2011, 20:09

Za┼éo┼╝─Ö si─Ö, ┼╝e masz za ciemny br─ůzer, albo nanosisz zbyt du┼╝o warstw. Co do p─Ödzli, to najlepiej mie─ç jeden ┼Ťredniej wielko┼Ťci (ko┼Ťci policzkowe, czo┼éo, podbr├│dek), jeden dosy─ç cienki (na kontur nosa) i jeden szeroki do wyr├│wnania r├│┼╝nicy mi─Ödzy br─ůzerem a rozja┼Ťniaczem.
coralie

Postby Eewa » 03 Aug 2011, 22:47

Wa┼╝ne ┼╝eby nie wybra─ç bronzera z drobinkami, bo taki po┼éyskuj─ůcy si─Ö nie nadaje do modelowania twarzy. Koniecznie musi by─ç matowy. Zawsze pami─Ötaj te┼╝ o strzepywaniu nadmiaru kosmetyku z p─Ödzla. Jak nanosisz za du┼╝o, to w zetkni─Öciu ze sk├│r─ů uzyskujesz ciemn─ů plam─Ö na twarzy, kt├│r─ů nie┼éatwo potem zapa─çka─ç.
Eewa

Postby Kenza » 04 Aug 2011, 20:45

No ten filmik był bardzo przydatny, bardzo mi pomógł, a modelowanie faktycznie wiele zmienia!
Kenza

Postby lemur » 11 Aug 2011, 12:06

Ja mam taki problem z moim kszta┼étem twarzy: mam bardzo spiczast─ů br├│dk─Ö, dok┼éadnie tak─ů, jak Reese Whiterspoon i tr├│jk─ůtny kszta┼ét twarzy. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e t─ů drug─ů wad─Ö, mo┼╝na zakry─ç odpowiedni─ů fryzur─ů, np. wycieniowanymi pasemkami (tak, jak ma Reese), ale spiczastej br├│dki nie umiem schowa─ç. :? W my┼Ťl zasady modelowania twarzy makija┼╝em, zamalowa┼éam br├│dk─Ö matowym bronzerem, ale wtedy by┼éo jeszcze gorzej - br├│dka jeszcze bardziej rzuca┼éa si─Ö w oczy! Co mam zrobi─ç?
lemur

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Makija┼╝

Valid XHTML 1.0 Strict