Modelowanie twarzy

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Modelowanie twarzy

Post autor: Kenza »

Słyszałam, że przy pomocy różu, korektora, cienia do powiek, czy pudru można wymodelować nieco rysy i kształt twarzy. Ja np. mam dość szeroki nosek. W stosunku do drobnej twarzy wydaje się być nieproporcjonalny. Czy mogę zatuszować tą wadę makijażem?
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: megan »

Ja słyszałam, że należy przyciemniać to co chce się ukryć. Na przykład lekki podbródek przyciemniamy dajmy na to pudrem brązującym. Nosek możesz wyszczuplić nanosząc ciemniejszy korektor czy puder z obu stron, zupełnie jakbyś rysowała takie kreski. Oczywiście to nie może być widoczne, chodzi tylko o delikatny cień, więc nie przesadzaj z kosmetykami. Warto też podkreślić kości policzkowe, przez co twarz staje się szczuplejsza. Tu jest dobry obrazek, pokazujący co i jak można modelować:
Obrazek
Jak widać używa się także białego korektora. Nanosimy go na miejsca, które chcemy wydobyć.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: lemur »

Ja mogę trochę powiedzieć o modelowaniu kształtu ust:
- Jeśli masz duże usta możesz je nieco zmniejszyć przy pomocy matowej, ciemnej pomadki
- Jeśli masz małe usta możesz obrysować je dokładnie konturówką w neutralnym, czyli beżowo-różowym odcieniu, następnie nałożyć jasną transparentną pomadkę i w końcu błyszczyk - konturówka potrafi zdziałać cuda!
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: coralie »

Do modelowania twarzy najlepiej wybrać matowy puder brązujący, ciemniejszy od naszej karnacji przynajmniej o 1-2 tony. Jedynie na kościach policzkowych lepiej użyć różu a nie pudru. Z kolei środek nosa i okolice oczu rozjaśniamy. W tym celu najlepiej użyć rozświetlacza np. firmy Inglot (około 30 zł).
Zanim przystąpicie do modelowania, przestudiujcie lepiej swoją twarz, musicie się zastanowić co chowamy a co podkreślamy! Zwłaszcza z modelowaniem noska trzeba uważać, bo można przedobrzyć i namalować nierówne kreski, przez co nos wydaje się być koślawy.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: kotsimon »

Ja uczyłam się modelowania twarzy z tym tutorialem:
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: dafne »

Ja nie umiem modelować twarzy. Nie wiem, może mam złe pędzle. Zawsze jak próbuję, to efekt jest bardzo nienaturalny, wręcz powiedziałabym że wyglądam wtedy jak blachara. :) Co robię źle?
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: coralie »

Założę się, że masz za ciemny brązer, albo nanosisz zbyt dużo warstw. Co do pędzli, to najlepiej mieć jeden średniej wielkości (kości policzkowe, czoło, podbródek), jeden dosyć cienki (na kontur nosa) i jeden szeroki do wyrównania różnicy między brązerem a rozjaśniaczem.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Eewa »

Ważne żeby nie wybrać bronzera z drobinkami, bo taki połyskujący się nie nadaje do modelowania twarzy. Koniecznie musi być matowy. Zawsze pamiętaj też o strzepywaniu nadmiaru kosmetyku z pędzla. Jak nanosisz za dużo, to w zetknięciu ze skórą uzyskujesz ciemną plamę na twarzy, którą niełatwo potem zapaćkać.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: Kenza »

No ten filmik był bardzo przydatny, bardzo mi pomógł, a modelowanie faktycznie wiele zmienia!
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Modelowanie twarzy

Post autor: lemur »

Ja mam taki problem z moim kształtem twarzy: mam bardzo spiczastą bródkę, dokładnie taką, jak Reese Whiterspoon i trójkątny kształt twarzy. Wydaje mi się, że tą drugą wadę, można zakryć odpowiednią fryzurą, np. wycieniowanymi pasemkami (tak, jak ma Reese), ale spiczastej bródki nie umiem schować. :? W myśl zasady modelowania twarzy makijażem, zamalowałam bródkę matowym bronzerem, ale wtedy było jeszcze gorzej - bródka jeszcze bardziej rzucała się w oczy! Co mam zrobić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”