Makijaż profesjonalny

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
Awatar użytkownika
LadyGaga
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2010, 20:58

Makijaż profesjonalny

Post autor: LadyGaga »

Poszukuję jakiś namiarów na osoby, które w okolicach Nysy albo Opola (może być też Wrocław) potrafią robić ładne makijaże - ale bardziej chodzi mi o makijaż taki do ślubu na sesję zdjęciowe. Chcielibyśmy wykonać sobie kilka sesji, aby mieć na pszyszłość co dzieciakom pokazywać. A wiem że są osoby, które zajmują się czymś takim i nawet same dojerzdżają. Ciekawa jestem jak jest to umawiane i jakie są stawki za takie usługi? Czy płaci się za dzień czy z godzinę?
Jeżeli, któraś z was ma jakieś namiary lub robiła coś takiego to bardzo proszę o jakieś informacje.

I jeszcze takie pytanie, czy do sesji zdjęciowych używa się jakiś specjalnych kosmetyków czy mogą to być zwykłe? I jeszcze takie pytanie czy podkład normalny czy może też to ma być coś specjalnego (aby nie błyszczało na zdjęciach) Dzięki *_*
Awatar użytkownika
shania
Posty: 33
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:04

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: shania »

hej,
ja niestety znam salony tylko z Wrocławia. Wiem, że robią takie makijaże ślubne w salonie Le mirage na ulicy Gajowej. Moja koleżanka robiła tam makijaż na sesję, zdjęcia pstrykała jej koleżanka, która studiuje w szkole fotografii i wyszły niesamowicie ! oczywiście obróbka w Photo Shopie też była ;) z makijażu była strasznie zadowolona. szczególnie że tam Ci robią próbę makijażu za darmo, więc można kombinować ile się da, nie pomalują Cię po prostu tylko będą robić to tak długo aż Ci się spodoba :) z tego co wiem to kosmetyki mają takie, jakie dostaniesz w sklepach. ale oni pomalują Cię takimi, jakimi dysponują :) swoją kosmetyczkę zawsze można ze sobą wziąć - szczególnie jak używasz jakiegoś wybranego podkładu bo np na inne masz uczulenie :)
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: basia »

to muszą być chyba kosmetyki o bardzo wyraźnej kolorystyce, do tego pudry matujące, co by się nosek nie świecił. słyszałam, że MAC robi świetne kosmetyki, szczególnie do sesji, koleżanka z biurka obok podpowiada mi , że także MAKE UP FOREVER no ale tych to nie znam. ją tym malowali przy jej sesji ślubnej :)
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: Lena »

LadyGaga pisze:Poszukuję jakiś namiarów na osoby, które w okolicach Nysy albo Opola (może być też Wrocław) potrafią robić ładne makijaże - ale bardziej chodzi mi o makijaż taki do ślubu na sesję zdjęciowe. Chcielibyśmy wykonać sobie kilka sesji, aby mieć na pszyszłość co dzieciakom pokazywać. A wiem że są osoby, które zajmują się czymś takim i nawet same dojerzdżają. Ciekawa jestem jak jest to umawiane i jakie są stawki za takie usługi? Czy płaci się za dzień czy z godzinę?
Jeżeli, któraś z was ma jakieś namiary lub robiła coś takiego to bardzo proszę o jakieś informacje.

I jeszcze takie pytanie, czy do sesji zdjęciowych używa się jakiś specjalnych kosmetyków czy mogą to być zwykłe? I jeszcze takie pytanie czy podkład normalny czy może też to ma być coś specjalnego (aby nie błyszczało na zdjęciach) Dzięki *_*


Ja co prawda jestem z Wrocławia...zajmuję się makijażami, głównie właśnie przy sesjach zdjęciowych. Zapraszam na http://www.magrein.maxmodels.pl w celu zapoznania się z moimi pracami.
Jeżeli chodzi o koszty i opłaty to zazwyczaj przy sesjach zdjęciowych omawia się koszt dnia sesyjnego, nie widzę jednak problemu z umówieniem się na koszt "od makijażu" + koszty dojazdu.
Jeżeli chodzi o kosmetyki sesyjne - przede wszystkim powinny być to kosmetyki dobrze napigmentowane, najlepiej oczywiście kiedy są to kosmetyki profesjonalne. Makijaż fotograficzny nie wybacza błędów, wszelkie przebarwienia, blizny, zaczerwienienia należy skorygować, ponieważ aparat wychwyci każdą plamkę. Muszę tu napisać - wiele dziewczyn jest rozczarowanych makijażem profesjonalnym, ponieważ krostki, pryszcze nie znikają pod nim magicznie, a mocno rozszerzone pory też wcale nie wyglądają jak na zdjęciach reklamowych - wizażyści nie są w stanie "usunąć" pryszcza przy pomocy makijażu, mogą go tylko zamaskować stosując metodę światłocienia. Pielęgnacja to odrębna historia i tu warto szukać pomocy u dermatologów i kosmetologów. Dobra, dobra, wracam do tematu.
Jeżeli masz zadbaną cerę, nie ma potrzeby używania mocno kryjących, matujących podkładów,najpierw nakładasz bazę wygładzającą, potem podkład, ewentualne niedoskonałości korygujesz korektorem. Matowienie natomiast załatwia puder matująco-fixującym, dzięki niemu makijaż dłużej wygląda ładnie i świeżo.
Jeżeli będziesz miała jakieś pytania moje gg: 7093029 lub mail: lena.greinert@gmail.com
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: basia »

Jejjjj strasznie podobają mi się Twoje makijaże, są świetnie ! Fajnie że na forum można poznać takich profesjonalistów ! :) jesteś samoukiem czy może po szkole ? pewnie to drugie bo to pełen profesjonalizm jak dla mnie :geek: pewnie się nie nauczę do takiej perfekcji dojść w makijażu :) a z jakiego jesteś miasta ? moja kuzynka będzie brała ślub, w sumie to dopiero za kilka miesięcy, ale już przygotowuje sobie bazę specjalistów :) no ale nie wiem czy trafimy w to samo miasto ;)
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: Lena »

basia pisze:Jejjjj strasznie podobają mi się Twoje makijaże, są świetnie ! Fajnie że na forum można poznać takich profesjonalistów ! :) jesteś samoukiem czy może po szkole ? pewnie to drugie bo to pełen profesjonalizm jak dla mnie :geek: pewnie się nie nauczę do takiej perfekcji dojść w makijażu :) a z jakiego jesteś miasta ? moja kuzynka będzie brała ślub, w sumie to dopiero za kilka miesięcy, ale już przygotowuje sobie bazę specjalistów :) no ale nie wiem czy trafimy w to samo miasto ;)


Dziękuję :))) Jestem z Wrocławia :)
Szkoły zrobiłam dokładnie 3 miesiące i rzuciłam z kilku względów, między innymi dlatego, że nie nauczyłam się tam niczego nowego przez te 3 miesiące, a 500zł co miesiąc musiałam wyłożyć, stwierdziłam, że to strata czasu i pieniędzy w moim przypadku.
Każda z nas może nauczyć się poprawnie malować, trzeba tylko chcieć :)
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: princesita »

chcieć i mieć jakieś dobre wskazówki, znacie jakieś strony z takimi wskazówkami jak malować ? już we wcześniejszym temacie napisałam jakie mam problemy z moimi głęboko osadzonymi oczami

ehh tak jak mówisz - idziesz do szkoły, myślisz, że sie czegoś nauczysz a pozniej sie okazuje , że to wyrzucone pieniądze, dobrze że sie szybko zorientowałaś to troche zaoszczędziłaś !!
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: princesita »

a z czego korzystałaś przy nauce makijażu ?:)
Lena
Posty: 45
Rejestracja: 28 paź 2010, 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: Lena »

princesita pisze:a z czego korzystałaś przy nauce makijażu ?:)

pomerdały mi się wątki i odpisałam Ci w wątku o makijażu fioletowym :)
karo
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2011, 22:11

Re: Makijaż profesjonalny

Post autor: karo »

Ja na co dzień używam kosmetyków profesjonalnych takich używanych do sesji fotograficznych, ale oczywiście robię to z rozwagą, żebym nie wyglądała jak lalka. Kiedyś widziałam pomalowane dziewczyny do zdjęć - wyglądały okropnie na żywo, a na zdjęciach efekt był cudny. Kiedyś używałam kosmetyków Kryolana, ale ceny mają z kosmosu i przerzuciłam się na Danni. Jakość jest ta sama co Kryolan, odcienie te same, a cena niższa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”