M├│j ulubiony fioletowy makija┼╝ - uwielbiam.

W tym temacie warto jest by─ç na czasie. Jakie s─ů najnowsze trendy w makija┼╝u? Co komu pasuje na jak─ů okazj─Ö? Nie b├│jcie si─Ö pyta─ç!

Postby LadyGaga » 09 Oct 2010, 22:43

Ja cz─Östo korzystam z takich poradnik├│w do robienia makija┼╝y. B─Öd─Ö stara┼éa si─Ö co jaki┼Ť czas co┼Ť fajnego wam podrzuci─ç.

Bardzo prosto i ┼Ťlicznie wykonane.

LadyGaga

Re: M├│j ulubiony fioletowy makija┼╝ - uwielbiam.

Postby basia » 14 Oct 2010, 19:20

fioletowy makija┼╝ ? to te┼╝ zale┼╝y do jakiego koloru oczu...
Nie ka┼╝demu to pasuje. Lepiej poka┼╝ jakie┼Ť uniwersalne makija┼╝e na codzie┼ä, co polecasz :)
basia

Postby Lena » 28 Oct 2010, 10:13

Fioletowy makijaż pasuje do każdego koloru oczu, należy tylko dobrać odpowiedni dla siebie odcień :D

Zreszt─ů ja wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia, ┼╝e jest naprawd─Ö niewiele kolor├│w, kt├│re s─ů zarezerwowane dla jednych, a innym zabronione. Mamy mo┼╝liwo┼Ť─ç wyboru spo┼Ťr├│d setek odcieni jednego koloru, ┼╝e w zasadzie ka┼╝dy znajdzie odpowiedni─ů dla siebie barw─Ö :)

Wszelkie tutoriale warto ogl─ůda─ç, aby czerpa─ç z nich inspiracj─Ö, a nie kopiowa─ç. Mi si─Ö ten makija┼╝ bardzo podoba i zazdroszcz─Ö dziewczynie niezwykle g┼éadkiej powieki ;)
Lena

Website: http://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Postby shania » 05 Nov 2010, 23:10

a to powieka może nie być gładka ?
a co do doboru koloru cienia:
Oko pomalowane kolorem zbli┼╝onym do koloru t─Öcz├│wki wygl─ůda na zm─Öczone, gdy┼╝ mamy wtedy do czynienia z efektem optycznego zaczerwienienia si─Ö bia┼éka. Kolor kontrastowy za┼Ť sprawia, ┼╝e bia┼éka wydaj─ů si─Ö bielsze, kolor t─Öcz├│wki bardziej wyrazisty, a twarz d┼éu┼╝ej zachowuje ┼Ťwie┼╝o┼Ť─ç i wypocz─Öty wygl─ůd.

to powiedziała pani z Vipery, może nie najlepsza firma, ale z takimi uwagami już się spotkałam niejednokrotnie, a więc nie każdy kolor do każdej tęczówki, radzę sprawdzić na sobie
shania

Postby Lena » 06 Nov 2010, 12:02

Kontrast zawsze dobrze wygl─ůda, to jest oczywiste, bo tak jak napisa┼éa┼Ť optycznie oczyszcza bia┼éka oczu, dodaje oczom blasku i podkre┼Ťla ich kolor.
Dziewczyny dla optymalnego wykorzystania koloru w makijażu i nie tylko w makijażu, warto zagłębić się w teorię barwy.
Jak tylko zaczniecie czyta─ç, zorientujecie si─Ö, ┼╝e po pierwsze dobrze wiedzie─ç, dlaczego u┼╝ywamy np. opalizuj─ůcych odcieni farby do w┼éos├│w, aby pozby─ç si─Ö rudo┼Ťci, a po drugie odkryjecie, ┼╝e pod┼Ťwiadomie wykorzystujecie podstawowe zasady ┼é─ůczenia kolor├│w, nie maj─ůc o nich bladego poj─Öcia :)
Wracaj─ůc do makija┼╝u oka - podkre┼Ťlenie koloru t─Öcz├│wki uzyskuje si─Ö wykorzystuj─ůc barwy harmonizuj─ůce. Natomiast im wi─Ökszy kontrast mi─Ödzy makija┼╝em a t─Öcz├│wk─ů "tym wyra┼║niejsze oko".
Poniżej krótka definicja, żeby wiadomo było, o co kaman :D
Barwy harmonijne to te, kt├│re na kole barw le┼╝─ů obok siebie.
Barwy kontrastowe to te, kt├│re le┼╝─ů naprzeciw siebie na kole barw oraz biel i czer┼ä :)
Barwy dope┼éniaj─ůce (komplementarne) to tak┼╝e barwy kontrastowe, le┼╝─ůce naprzeciw siebie na kole barw, po ich zestawieniu otrzymujemy efekt neutralny. Dlatego np. na zaczerwienienia u┼╝ywa si─Ö zielonego korektora :)
Ma┼éa ┼Ťci─ůga z zasad doboru koloru cieni do t─Öcz├│wki poni┼╝ej :)

Oczy niebieskie:

kolory harmonijne - zieleń, żółć, róż,
kolory kontrastuj─ůce - br─ůz, czer┼ä, fiolet,
kolor dope┼éniaj─ůcy - pomara┼äcz

Oczy zielone:

kolory harmonizuj─ůce - b┼é─Ökity, ┼╝├│┼éty
kolory kontrastuj─ůce - czarny, fioletowy, miedziany, br─ůzowy
kolor dope┼éniaj─ůcy - czerwie┼ä

Oczy piwne:

kolory harmonizuj─ůce - br─ůz, brzoskwinia, koralowy
kolory kontrastuj─ůce - czer┼ä, b┼é─Ökit, fiolet
kolor dope┼éniaj─ůcy - niebieski

Oczy br─ůzowe

kolory harmonizuj─ůce - czerwie┼ä, pomara┼äcz
kolory kontrastuj─ůce - szary, czarny, zielony, purpurowy
kolor dope┼éniaj─ůcy - niebieski

Warto pami─Öta─ç, ┼╝e kolor t─Öcz├│wki to nie wszystko, na makija┼╝ musimy patrze─ç ca┼éo┼Ťciowo, dobiera─ç go do typu kolorystycznego, okazji, ubioru i w┼éasnego charakteru :)

shania ja wcale nie uwa┼╝am, ┼╝e Vipera jest kiepsk─ů firm─ů, wasze kontur├│wki i kredki uwielbiam, za mi─Ökko┼Ť─ç, trwa┼éo┼Ť─ç i kolorystyk─Ö, no i stosunek ceny do jako┼Ťci.
To pisałam ja główna wizażystka agencji Vespera Fashion :lol:
Lena

Postby princesita » 08 Nov 2010, 22:09

kolor to nie wszystko - tak naprawd─Ö fachowo pomalowane oko mo┼╝e wygl─ůdac dobrze z ka┼╝dym kolorem.
Moim problemem jest na przyk┼éad to, ┼╝e mam g┼é─Öboko osadzone oczy i prawie nie wida─ç powieki :( nie s─ů ma┼ée, ale s─ů g┼é─Öboko do┼Ť─ç osadzone, pozatym mam du┼╝o sk├│ry na powiece i czasem jak maluje to powieka si─Ö zawija.
Także kolor to nie wszystko - kształt powieki też ważny, ja mam straszny problem z pomalowaniem oka :(
princesita

Postby Lena » 09 Nov 2010, 12:55

princesita wrote:kolor to nie wszystko - tak naprawd─Ö fachowo pomalowane oko mo┼╝e wygl─ůdac dobrze z ka┼╝dym kolorem.
Moim problemem jest na przyk┼éad to, ┼╝e mam g┼é─Öboko osadzone oczy i prawie nie wida─ç powieki :( nie s─ů ma┼ée, ale s─ů g┼é─Öboko do┼Ť─ç osadzone, pozatym mam du┼╝o sk├│ry na powiece i czasem jak maluje to powieka si─Ö zawija.
Także kolor to nie wszystko - kształt powieki też ważny, ja mam straszny problem z pomalowaniem oka :(

Powinna┼Ť przede wszystkim unika─ç konturowania oka.
Zrezygnuj z czerni, zamiast czarnej kredki wybierz raczej grafitow─ů, br─ůzow─ů, fioletow─ů, czy granatow─ů.
1. Ca┼é─ů powiek─Ö a┼╝ pod brwi pokryj jasnym cieniem (jasny be┼╝, mi─Öta, wanilia), aby doda─ç jej wi─Öcej ┼Ťwiat┼éa.
2. Nast─Öpnie cieniem w kolorze szarego br─ůzu (ale nie mo┼╝e to by─ç kolor zbyt ciemny - tworzysz nim naturalny cie┼ä nad za┼éamaniem) podkre┼Ťl miejsce tu┼╝ nad za┼éamaniem powieki, to stworzy wra┼╝enie przestrzeni.
3. Tu┼╝ przy linii rz─Ös na g├│rnej powiece poprowad┼║ delikatn─ů kresk─Ö w kolorze grafitu, br─ůzu, granatu b─ůd┼║ ┼Ťliwki, im bli┼╝ej zewn─Ötrznego k─ůcika, tym szersza powinna by─ç kreska.
4. Doln─ů powiek─Ö mo┼╝esz podkre┼Ťli─ç cieniem lub kredk─ů, ale musi pami─Ötaj o delikatno┼Ťci i rozetrzyj kresk─Ö p─Ödzelkiem, pacynk─ů lub patyczkiem higienicznym, czym Ci wygodniej.
5. Wytuszuj rz─Ösy - mo┼╝esz u┼╝y─ç zalotki, otworzy ona dodatkowo oko.
6. Na ┼éuk brwiowy na┼é├│┼╝ roz┼Ťwietlaj─ůcy cie┼ä.

Oczy g┼é─Öboko osadzone nie lubi─ů zbyt ciemnych kolor├│w, A poprowadzenie kreski dooko┼éa oka optycznie "wciska je w czaszk─Ö " ;)
Aby cienie dobrze się trzymały, nie rolowały się na powiece, polecam używać bazy pod cienie.

A wracaj─ůc do pytania, gdzie si─Ö uczy┼éam malowania - wsz─Ödzie, gdzie tylko si─Ö da┼éo, podgl─ůdaj─ůc mam─Ö, starsz─ů siostr─Ö, napastowa┼éam kole┼╝anki testuj─ůc na nich kosmetyki i techniki ich nak┼éadania .W internecie mo┼╝na znale┼║─ç wiele ciekawych rad, ale nale┼╝y przesiewa─ç informacje, bo niekt├│re to stek bzdur. Poza tym ksi─ů┼╝ki mojego guru Kevyna Aucoin'a ┼║r├│d┼éo konkretnych i rzetelnych rad, jak upi─Öksza─ç ludzi.
Lena

Postby Paulinka » 14 Nov 2010, 13:47

┼Ťwietne rady chyba bede korzystac bo sama mam gleboko osadzone oczy i kurcze wlasnie nigdy nie moglam dojsc do tego co jest nie tak i sie okazuje ze faktycznie konturowanie oka czarna kreska moze byc przyczyna ze oczy nie wygladaja lepiej ... sprobuje zatem z szara, tylko mam dylemat, konturowac na dolnej linii rzes tez ? czy tylko na powiece ?
Paulinka

Postby Lena » 14 Nov 2010, 19:56

Paulinka wrote:┼Ťwietne rady chyba bede korzystac bo sama mam gleboko osadzone oczy i kurcze wlasnie nigdy nie moglam dojsc do tego co jest nie tak i sie okazuje ze faktycznie konturowanie oka czarna kreska moze byc przyczyna ze oczy nie wygladaja lepiej ... sprobuje zatem z szara, tylko mam dylemat, konturowac na dolnej linii rzes tez ? czy tylko na powiece ?

Mo┼╝esz u┼╝y─ç kredki r├│wnie┼╝ na dolnej powiece, ale tak jak pisa┼éam wcze┼Ťniej, kreska musi by─ç delikatniejsza ni┼╝ na g├│rnej powiece, dobrze roztarta. Mo┼╝esz te┼╝ zamiast kredki u┼╝y─ç cienia.
Lena

Postby BeeBee » 16 Nov 2010, 21:37

Lena ja Ci zaraz pozadaje tyle pyta┼ä, ┼╝e nie opu┼Ťcisz tego forum do jutra :P wi─Öc si─Ö lepiej nie ujawniaj z tymi zdolno┼Ťciami :P
BeeBee

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Makija┼╝

Valid XHTML 1.0 Strict