kocie oko .. cat eye

W tym temacie warto jest by─ç na czasie. Jakie s─ů najnowsze trendy w makija┼╝u? Co komu pasuje na jak─ů okazj─Ö? Nie b├│jcie si─Ö pyta─ç!

kocie oko .. cat eye

Postby Paulinka » 06 Nov 2010, 00:14

umiecie sobie co┼Ť takiego machn─ů─ç ? :?

czym najlepiej ?
ja się gapię w ten tutorialik i dalej nie łapie !!
macie jaki┼Ť lepszy ? mo┼╝e po polskiemu ? 8-)
Paulinka

Re: kocie oko .. cat eye

Postby Kenza » 31 Mar 2011, 13:56

Uwielbiam tego typu makija┼╝ i wykonuj─Ö go do┼Ť─ç cz─Östo. U┼╝ywam do tego eyelinera bourjois i mimo ┼╝e nie mam jakiej┼Ť wielkiej wprawy to zwykle mi wychodzi.
Zanim si─Ögam po eyeliner na pomalowanej cieniem powiece rysuj─Ö kredk─ů do oczu kresk─Ö - to taki szkic, je┼Ťli mi nie wyjdzie to po prostu bior─Ö patyczek, nawil┼╝am go mleczkiem do demakija┼╝u i zmywam nier├│wno┼Ťci, koryguj─Ö kszta┼ét tego co sobie napa─çka┼éam kredk─ů. Kiedy w ko┼äcu mam r├│wn─ů kresk─Ö poprawiam cieniem powiek─Ö - je┼Ťli co┼Ť sobie roztar┼éam. Nast─Öpnie bior─Ö eyeliner i generalnie moja metoda brzmi "im szybciej tym lepiej" - najprostsze kreski wychodz─ů mi kiedy w miar─Ö szybko poci─ůgn─Ö linerem. Natomiast powoli i dok┼éadnie rysuj─Ö same ko┼äc├│wki kreski wychodz─ůce w stron─Ö skroni. To one daj─ů taki efekt sexy look :D ┼╗eby je namalowa─ç pod odpowiednim kontem palcem drugiej r─Öki unosz─Ö sk├│r─Ö i dopiero wtedy rysuj─Ö kresk─Ö odrobin─Ö zakr─Öcaj─ůc─ů w g├│r─Ö. Pami─Ötaj ┼╝eby linia zaczyna┼éa si─Ö cienko nad k─ůcikiem oka i dopiero gdzie┼Ť od po┼éowy powieki robi┼éa si─Ö coraz grubsza.

Malowanie kreski jest trudne, trzeba ─çwiczy─ç ┼╝eby si─Ö nauczy─ç i to w┼éa┼Ťnie Ci polecam Paulinka ;) Nawet jak Ci nie wyjdzie za pierwszym razem, to za kt├│rym┼Ť si─Ö uda a efekt b─Ödzie taki ┼╝e nie b─Ödzie mo┼╝na przej┼Ť─ç obok Ciebie nie zwracaj─ůc uwagi :D 8-) 8-) 8-) :o
Kenza

Postby Eewa » 31 Mar 2011, 14:09

Tu jest fajny tutorial i po polsku. Korzysta┼éam z niego par─Ö dni temu przed wyj┼Ťciem do klubu :D Na pocz─ůtku pani du┼╝o gada wi─Öc radz─Ö zapu┼Ťci─ç od 3 minuty :D

Eewa

Postby JolaZ » 10 Apr 2011, 17:46

Do malowania r├│wnych kresek najlepsze s─ů eyelinery w pisaku. P─Ödzelek si─Ö zgina i wymyka si─Ö spod kontroli a pisakiem o wiele ┼éatwiej. Wa┼╝ny jest te┼╝ kolor eyelinera, najbardziej koci efekt da czarny pisak ale on jest najlepszy u brunetek, tylko u nich wygl─ůda w miar─Ö naturalnie, blondynki powinny wybiera─ç grafitowy lub br─ůzowy (w zale┼╝no┼Ťci od tego czy maj─ů raczej zimny, czy ciep┼éy typ urody) a do rudow┼éosych najbardziej pasuje br─ůzowy.
JolaZ

Postby Kenza » 19 Apr 2011, 14:17

Taki makija┼╝ chyba ka┼╝demu s┼éu┼╝y. Chocia┼╝by ta dziewczyna z pierwszego filmiku - niezbyt urodziwa, a z kocim makija┼╝em wygl─ůda imponuj─ůco. :D
Kenza

Postby Eewa » 29 Apr 2011, 11:30

Tak, to prawda korzystnie wygl─ůdamy w takim makija┼╝u, ale szkoda ┼╝e nadaje si─Ö raczej na szczeg├│lne okazje tylko. Mia┼éam kurs makija┼╝u biznesowego, dziennego do pracy i pani radzi┼éa nie u┼╝ywa─ç wcale albo u┼╝ywa─ç tylko troszk─Ö eyelinera. Troch─Ö grubsze kreski odbieraj─ů nam profesjonalizmu, chocia┼╝ dodaj─ů kobieco┼Ťci (moim zdaniem).
Eewa

Postby dafne » 03 May 2011, 18:12

Czy makija┼╝ kocie oko nadaje si─Ö dla okularnic? Od niedawna mam okulary, powinnam je nosi─ç, ale nie mog─Ö si─Ö przyzwyczai─ç i uwa┼╝am ┼╝e wygl─ůdam w nich niekorzystnie chocia┼╝ bardzo profesjonalnie dobierano mi w salonie oprawki do kszta┼étu twarzy. Lubi┼éam makija┼╝ taki koci, z eyelinerem z dlug─ů lini─ů, ale teraz to chyba nie za dobrze wygl─ůda. Jak s─ůdzicie? Okulary i eyeliner to dobry pomys┼é czy makija┼╝owe faux pas?
dafne

Postby Kenza » 04 May 2011, 19:42

Z tego co wiem, to okularnice nosz─ůce minusowe szk┼éa powinny powi─Öksza─ç optycznie oko, bo minusy je zmniejszaj─ů. Powi─Öksza─ç mo┼╝na przez kolory cieni - trzeba jednak uwa┼╝a─ç czy pasuj─ů do oprawek, je┼Ťli wybierzemy kolorowe oprawki to potem jest problem z kolorem powieki, temu lepsze s─ů neutralne barwy. S┼éysza┼éam te┼╝ ┼╝e wskazane s─ů cienie po┼éyskuj─ůce, per┼éowe i malowanie kresek, ale tylko na g├│rnej powiece. Doln─ů powinna┼Ť sobie darowa─ç, wi─Öc teoretycznie mo┼╝na wykona─ç koci makija┼╝ eyelinerem. Przy plusowych szk┼éach wybiera si─Ö matowe i pastelowe kolory i obrysowuje oczy kredk─ů.

Mo┼╝e kto┼Ť jeszcze dorzuci par─Ö zda┼ä na ten temat i zweryfikuje moje s┼éowa? Odpowiadam, bo nikt nie chce tego zrobi─ç, ale nie chce wprowadzi─ç b┼é─ůd. Te informacje wyczyta┼éam kiedy┼Ť na jakim┼Ť portalu dla kobiet.
Kenza

Postby olive » 21 Jun 2011, 11:52

moim zdaniem ten makija┼╝ w og├│le nie pasuje pod okulary. w po┼é─ůczeniu z nimi wygl─ůda ┼Ťmiesznie. jest za intensywny. Okulary same w sobie zazwyczaj przyci─ůgaj─ů uwag─Ö. Moim zdaniem makija┼╝ pod okulary powinien by─ç delikatny i dyskretny.
olive

Postby lemur » 22 Jun 2011, 20:01

Wszystko zale┼╝y od tego jak─ů kto ma twarz, niekt├│rym okularnicom pasuje nawet tak odwa┼╝ny make up, chocia┼╝ w wi─Ökszo┼Ťci przypadku taki makija┼╝ + okulary = kilka lat wi─Öcej. Moim zdaniem to bardzo postarza.

A tak poza tematem okularnic, to zauwa┼╝y┼éam ┼╝e niekt├│re dziewczyny maluj─ů troch─Ö za d┼éug─ů kresk─Ö. To ju┼╝ wtedy nie wygl─ůda kocio tylko ... egipsko 8-) nie podoba mi si─Ö to. Niedawno widzia┼éam dziewczyn─Ö wystylizowan─ů na pin-up girl i ona mia┼éa kreski a┼╝ po skronie.
lemur

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Makija┼╝

Valid XHTML 1.0 Strict