NLP, muzyka relaksacyjna.....?

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zadbajmy więc i o swoją psyche. Wspierajmy się wzajemnie w walce ze stresem, depresją czy innymi bolączkami naszej duszy.
adpromo
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:31

NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: adpromo »

Co robicie gdy wracacie zmęczeni po pracy? W jaki sposób z tym walczycie? Czy może słuchając muzyki relaksacyjnej? A może ktoś ma inny sposób na to?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: Kenza »

Generalnie lepiej na mnie działa death metal niż muzyka relaksacyjna. To mi pozwala odreagować stres i odpręża ;) ale wiadomo taka forma relaksacji nie jest dla każdego. Mnie muzyka relaksacyjna po prostu denerwuje.
mirandas
Posty: 36
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:51

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: mirandas »

ja przychodząc z pracy do domu włączam KAZIKA idę sprzątać i tak wygląda mój relaks wieczorem ciepła kąpiel i telewizja, a później idę spać, moim zdaniem bardzo dobra metoda
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: Kenza »

Osobiście nie znam człowieka który byłby w stanie wysłuchać tych płyt z muzyką relaksacyjną. To nie działa.
adpromo
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:31

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: adpromo »

ehh ja próbuje i słuchałem przez kilka dni zazwyczaj po 2 piosenki ale miałem wrażenie, że to mnie jeszcze bardziej meczy...
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: olivia »

Dokładnie. Ja kiedyś słuchałam płyty z szumem morza to po paru minutach wyłączyłam bo czułam się rozdrażniona! Lubię odgłosy natury ale wtedy, gdy mogę tej natury doświadczyć np. iść na spacer do lasu i posłuchać jak ptaki ćwierkają, albo siedzieć nad morzem i słuchać + widzieć szalejące fale. O wiele bardziej odprężająca jest dla mnie cisza. ;)
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: Eewa »

A czy muzyka relaksacyjna to już neurolingwistyka?? bo w tytule wątku jest "NLP"?
adpromo
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:31

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: adpromo »

słuchanie muzyki relaksacyjnej to nie NLP, ale są różne warsztaty szkolenia, na których uczą podobnych rzeczy właśnie z NLP, jak np. sposoby pozbywania sie stresu itp
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: Kenza »

I jakie to są na przykład sposoby? Ja uważam neurolingwistyczne programowanie jako wielką ściemę. Nie podoba mi się podejście specjalistów od sprzedaży przeszkolonych w NLP, bo traktują człowieka jak sprzęt do którego oni mają instrukcję obsługi i trudno mi uwierzyć w skuteczność ich metod także w relaksowaniu się.
pudell
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:22
Kontakt:

Re: NLP, muzyka relaksacyjna.....?

Post autor: pudell »

Dokładnie słucham NLP program, pełno tego na youtubie :) mnie to strasznie relaksuje, ewentualnie pobiegać też lubię albo jakiś fajny serial :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia - Zdrowa dusza”