Jak dopasować zapach do osobowości?

Podziel się swoją opinią na temat nowych perfum. Nowości oraz skuteczność antyperspirantów.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: Eewa »

W myśl zasady, że jesteś tym, czym pachniesz, postanowiłam otworzyć wątek o dobieraniu zapachów do osobowości. Nie powinniśmy wybierać pierwszych lepszych perfum. Czasami tracę dużo czasu w perfumeriach rozmyślając jaki zapach wybrać i zastanawiając się nad tym, co ja komunikuję otoczeniu używając np. perfum cytrusowych, albo waniliowych?
Przy wyborze perfum warto chwilę pomyśleć jaką nutę zapachową wybrać.
Kwiatowe zapachy pasują do osób romantycznych, do marzycieli, służą podkreśleniu kobiecości
Cytrusowe - dla ludzi ambitnych, dynamicznych, pracowitych, aktywnych, uprawiających sport
ciężkie, orientalne np. z nutą cynamonu - pasują do osób lubiących podróżować, ciekawych świata, mi takie perfumy kojarzą się też z inspiracją Indiami, zwykle dziewczyny które ubierają się w indiashopach tak właśnie pachną.
Słodkie zapachy z kolei ujmują powagi, myślę, że do pracy nie odważyłabym się wyperfumować wanilią, bo ona pachnie według mnie ... kokieteryjnie?

A Wy jakie macie skojarzenia z zapachami?
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: JolaZ »

Żeby dobierać perfumy do osobowości, najpierw trzeba sobie uświadomić jakie mamy do wyboru tzw. "rodziny zapachów."
A są to:
*zapachy kwiatowe
*zapachy cytrusowe
*zapachy szyprowe - grupa zapachów będących mieszanką aromatów mchu dębowego, żywicy, szałwii, paczuli i bergamotki lub innych owoców i kwiatów, niekiedy także tytoniu
*zapachy aldehydowe - Moda na tworzenie kompozycji aldehydowych zapoczątkowana została przez legendarny Chanel No. 5. Rzesze fanów perfum Chanel zachwyciło połączenie trzech związków chemicznych z No. 5, aldehydów o zapachu pomarańczy, kolendry i fiołka. Dziś zestawienie tych trzech aromatów funkcjonuje już jako jedna nuta zapachowa nazywana po prostu „aldehydy”.
*zapachy owocowe
*zapachy orientalne
*zapachy drzewne
*zapachy wodne - Na aromat perfum wodnych składają się komponenty naturalne, takie jak ambra, lub syntetyczne, wonią przypominające ulotne zapachy bryzy morskiej, rześkiego górskiego powietrza lub świeżej bielizny.
*zapachy paprociowe - Perfumy paprociowe to wszystkie te, które swoim aromatem przywodzą na myśl zapach leśnej ściółki. Przypominają nieco kompozycje ziołowe, ale dominują w nich wonie drzewne. Wyraźnie eksponują akordy mchu dębowego, jałowca i żywicy mieszane z ostrzejszymi aromatami letniej łąki: kumaryny (związku o woni świeżego siana), lawendy i geranium, a także ciepłej, słodkawej woni tytoniu.
*zapachy ziołowe
*zapachy zielone - Zapachy zielone tworzy się z soczystych nut traw i egzotycznych zielonych roślin, takich jak bambus, herbata czy wetyweria, oraz kwiatów, takich jak lotos, hiacynt, ylang-ylang lub lawenda, ziół, takich jak rozmaryn, a ożywia się je głębokimi akordami żywicznymi, np. wonią sosny, jałowca lub galbanum.
*zapachy skórzane - Skórzane aromaty producenci uzyskują dzięki łączeniu gorzko-ostrych nut przypraw, piżma, kadzidła i oleju rycynowego z głęboką wonią labdanum lub żywicy jałowca i brzozy oraz ze słodkimi akcentami bursztynu i owoców, np. gruszki, jabłka czy bergamotki.

Takiego podziału powinnyśmy się trzymać. Kiedyś nie miałam pojęcia że np. Aqua di gio Giorgio Armani to zapach wodny, albo że istnieją zapachy paprociowe i skórzane :D Z jakiś rok temu miałam pracować jako hostessa przy promocji perfum i na szkoleniu właśnie czegoś takiego nas uczyli, jako podstawy żeby ładnie i mądrze zagadać do klienta :)
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: kotsimon »

Ciężkie, ostre piżmowe zapachy pasują do ludzi ambitnych, dążących do wyznaczonego sobie celu. Piżmo to też zapach ludzi bogatych i pracowitych.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: olivia »

Ktoś, kto patrzy na świat optymistycznie, jest wesoły i znany ze swego dobrego humoru, powinien to komunikować poprzez zapachy owocowe lub owocowo-kwiatowe ;) a ktoś tajemniczy i skryty w sobie powinien dobierać zapachy orientalne.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: dafne »

To ciekawe, że najmocniej pachną dziewczyny tzn. nastolatki i często, co tu mówić dużo, pachną tanią wodą perfumowaną czy nawet dezodorantem. Czasami jak mija się takie "młode damy" na ulicy to człowiek się krztusi tymi oparami. Tak więc nadmiar zapachu być może świadczy o niedojrzałości... a nieładny, "tandetny" zapach przykleja do nas łatkę bezguścia.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: JolaZ »

To prawda, że zapachem wiele mówimy o sobie, ale ja czasami mam z tym problem, bo na przykład podobają mi się zapachy orientalne, ale kompletnie nie pasują do stanowiska, jakie zajmuje w pracy i do moich sztywnych marynarek. Jestem zmuszona wybierać "grzeczne" zapachy np. kwiatowe a nie orientalne, które bardzo się wyróżniają.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: coralie »

Osoby miłe, przyjazne, otwarte, ciepłe ale jednocześnie pewne siebie, moim zdaniem pasują do zapachu wanilii - ale to tylko moje skojarzenie, ja tak odczytałabym kogoś, kto pachniałby wanilią.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: kotsimon »

Słodkie zapachy kojarzą mi się z młodzieńczością, zabawą i dobrym humorem. Z pewnością nie pasują do biurowej etykiety i eleganckich strojów. Perfumy o nucie słodyczy są raczej dla młodych osób, optymistów, którzy lubią czerpać z życia całymi garściami, lubią kolorowe, wesołe ubrania, są trochę... niepoważni? Wyjątkiem jest chyba zapach wanilii i czekolady - kojarzą mi się z eleganckim wieczorem, spędzonym w wyszukanym towarzystwie ;)
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: lemur »

Jutro mam rozmowę o pracę na stanowisko specjalisty w pionie administracyjnym pewnej firmy. Zastanawiam się jakich perfum powinnam użyć? Jak mocno i w których częściach ciała mogę się perfumować? Proszę o szybką odpowiedź!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak dopasować zapach do osobowości?

Post autor: Kenza »

Jak najbardziej powinnaś użyć jakiegoś zapachu! ;) Tylko pamiętaj, że nie idziesz na podryw tylko w garsonce (zapewne) na poważną rozmowę, dlatego użyj perfum z umiarem. Najlepiej wybierz jakiś delikatny zapach, najbezpieczniejszy będzie kwiatowy. Piękny zapach może dorobić Ci kilka punktów u potencjalnego pracodawcy, zwłaszcza jeśli będzie to mężczyzna. Uperfumuj zwłaszcza nadgarstki, wtedy zapach przeniesie się na osobę rekrutującą, kiedy podasz jej/jemu rękę. ;) Powodzenia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Perfumy i zapachy”