po co to robicie ?

Co s─ůdzicie na temat chirurgii plastycznej oraz operacjach poprawiaj─ůcych wygl─ůd? Jakie jest wasze zdanie? Argumenty za i przeciw.

Re: po co to robicie ?

Postby megan » 24 Oct 2011, 17:30

Szkoda tylko, ┼╝e ┼╝ycie nam pokazuje, ┼╝e ┼éadniejsi jednak maj─ů ┼éatwiej. Kiedy┼Ť ubiega┼éam si─Ö o prac─Ö asystentki w dziale administracyjnym pewnej firmy,,, kazano mi przys┼éa─ç zdj─Öcie twarzy i sylwetki,,, i nich mi nikt nie m├│wi ┼╝e wygl─ůd si─Ö nie liczy np, w poszukiwaniu pracy!
megan

Postby olivia » 26 Oct 2011, 19:56

To w og├│le jest niezgodne z prawem - wymaganie takich zdj─Ö─ç. ┼Üwiat niestety jest okrutny, mi od pierwszego roku studi├│w wpajali. ┼╝e ┼╝eby odnie┼Ť─ç sukces, trzeba dba─ç o wizerunek. Wa┼╝ne jest to jak si─Ö ubieramy, jak wygl─ůda nasza sylwetka, twarz, w┼éosy, w przypadku kobiet makija┼╝. Nic dziwnego, ┼╝e czasami tracimy umiar w tym samodoskonaleniu.
olivia

Postby dafne » 30 Oct 2011, 14:33

Nasze spo┼éecze┼ästwo jest chore na wygl─ůd. Przecie┼╝ co si─Ö dzieje, kiedy na ulicy pojawia si─Ö kto┼Ť ze zdeformowan─ů twarz─ů? G┼éupsi zaczynaj─ů si─Ö ┼Ťmia─ç z tej osoby, a pozostali... wsp├│┼éczuj─ů, ale czego? To, ┼╝e ten cz┼éowiek wygl─ůda troch─Ö inaczej nie powinno wp┼éywa─ç na jego traktowanie. Wszyscy jeste┼Ťmy przecie┼╝ lud┼║mi. Dajmy na to obserwuj─ůc zachowania zwierz─ůt - kiedy w┼Ťr├│d mojej gromady kot├│w pojawi┼é si─Ö jeden skatowany bez oczka i z wyrwanymi kawa┼ékami sier┼Ťci pozosta┼ée koty traktowa┼éy go tak samo. Obserwowa┼éam to. Stara┼éam si─Ö dopatrze─ç jakiego┼Ť dziwnego zachowania, ale nie by┼éo takiego. A u nas? Kto┼Ť nie ma oka to jest dziwol─ůgiem, jest wytykany na ulicy itd. Wiem, ┼╝e to dziwne por├│wnanie, ale ludzie to naprawd─Ö dziwna rasa. Tak strasznie przywi─ůzujemy si─Ö do czego┼Ť, co przecie┼╝ nie jest takie wa┼╝ne.
dafne

Postby Lena » 29 Dec 2011, 11:04

Czytam i czytam i niekt├│re wypowiedzi wydaj─ů mi si─Ö mocno nietaktowne. ┼╗yjemy w czasach, gdzie prym wiedzie pi─Ökno i to niekoniecznie naturalne. Nie ma zdj─Öcia bez photoshopa, nie ma filmu bez odpowiedniego filtra zmi─Ökczaj─ůcego. Jak powiesz kole┼╝ance, ┼╝e nigdy nie by┼éa┼Ť u kosmetyczki, to obm├│wi Ci─Ö za plecami, ┼╝e w og├│le o siebie nie dbasz, bo to jest po prostu dziwne w ┼Ťwiecie, gdzie wszyscy maja by─ç g┼éadcy, smukli i l┼Ťni─ůcy. No niestety takie czasy, taka moda. Nawet nie wiecie, jak t─Öskni─Ö za pocz─ůtkiem lat 90-tych, kiedy modelka mia┼éa normalne wymiary, jak Cindy Crawford, Linda Evangelista. To w┼éa┼Ťnie teraz z dziewczyn robi si─Ö wieszaki. Ma┼éo kt├│ra modelka ma kobiece kszta┼éty (chodzi mi o typ sylwetki, nie o kr─ůg┼éo┼Ťci, zazwyczaj ogl─ůdamy na wybiegach tzw. high fashion modelki o figurze ch┼éopczycy). St─ůd miedzy innymi coraz wi─Öcej przypadk├│w zachorowalno┼Ťci na anoreksj─Ö, bulimi─Ö, czy anemi─Ö. Teraz ju┼╝ nawet m─Ö┼╝czy┼║ni si─Ö maluj─ů, robi─ů manicure.

A odpowiadaj─ůc ju┼╝ stricte na pytanie - bo mo┼╝na, po prostu.Uwa┼╝am, ┼╝e skoro powsta┼éa ga┼é─ů┼║ chirurgii, jak─ů jest chirurgia plastyczna to po to w┼éa┼Ťnie, ┼╝eby z niej korzysta─ç. Oczywi┼Ťcie, jak w ka┼╝dym aspekcie ┼╝ycia - UMIAR jest podstaw─ů. Niestety w wielu przypadkach ko┼äczy si─Ö tak, ┼╝e po powi─Ökszaniu ust, przychodzi czas na silikonowe piersi, operacje nosa, uszu, brzucha, liposukcj─Ö,po┼Ťladki, itd. itd. Cz─Östo zapominamy si─Ö w tym szale┼äczym biegu do pi─Ökna i zatracamy si─Ö zupe┼énie. A skutek tego taki, ┼╝e po ulicy chodzi 10tys. kopii nosa Michaela Jacksona, 20tys. kopii piersi Pameli Anderson i 100tys. kopii ust Angeliny Jolie.
Ja sama miałam operację nosa - po wypadku. Powiem tak, gdyby nie wypadek nigdy nie zrobiłabym sobie żadnej operacji plastycznej, bo lubiłam siebie - mój nos był idealnie prosty, no ale życie płata różne figle, często niemiłe i jest jak jest. Ale, gdybym miała krzywy, garbaty nos naturalnie to wcale nie jestem przekonana, że nie zdecydowałabym się na korektę.
Jednego natomiast jestem pewna na milion procent - nigdy nie powi─Ökszy┼éabym sobie piersi - zwyczajnie mnie przera┼╝a sama my┼Ťl o takim zabiegu, o komplikacjach, powik┼éaniach, o b├│lu...grrrr...a┼╝ mnie ciarki przechodz─ů...
Lena

Website: http://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Postby olivia » 04 Jan 2012, 20:39

Summa summarum to przecie┼╝ prywatna sprawa czy kto┼Ť sobie operuje nos/piersi lub co┼Ť innego, czy nie... teraz nie podoba mi si─Ö pomys┼é by sobie co┼Ť zoperowa─ç, ale jakbym chcia┼éa to bym to zrobi┼éa i kompletnie si─Ö nie przejmowa┼éa tym, ┼╝e kto┼Ť tego nie aprobuje. Owszem - jak twierdzi dafne a┼╝ za bardzo troszczymy si─Ö o sw├│j wygl─ůd, c├│┼╝ tak nas stworzono. Wygl─ůd to dla nas wa┼╝ny aspekt. Uwa┼╝am, ┼╝e je┼Ťli np. korekta krzywego nosa ma odmieni─ç czyje┼Ť ┼╝ycie to nale┼╝y j─ů wykona─ç. No, mo┼╝e z tym odmienianiem czyjego┼Ť ┼╝ycia to przesada, ale chocia┼╝ podej┼Ťcie do samego siebie mo┼╝na zmieni─ç.
Znam kilka dziewczyn, kt├│re si─Ö zadr─Öczaj─ů tym, ┼╝e co┼Ť z nimi nie tak, a to piersi jak rodzynki, a to w─ůskie usta etc. przecie┼╝ chirurgia plastyczna jest dla ludzi. Chcesz sobie co┼Ť poprawi─ç to to zr├│b i nie zwa┼╝aj na to co inni m├│wi─ů.
olivia

Postby kochamkoty666 » 08 Jul 2015, 13:44

Z jednej strony to ich sprawa ale potem jak si─Ö patrzy na tak─ů buzie w ┼Ťrodkach komunikacji to cz┼éowiek nie wie gdzie ma patrze─ç.
kochamkoty666

Postby pikna » 09 Jul 2015, 21:30

kochamkoty666 wrote:Z jednej strony to ich sprawa ale potem jak si─Ö patrzy na tak─ů buzie w ┼Ťrodkach komunikacji to cz┼éowiek nie wie gdzie ma patrze─ç.

Nie trzeba patrze─ç ;)
pikna

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Lu┼║ne rozmowy o Chirurgii Plastycznej

Valid XHTML 1.0 Strict