po co to robicie ?

Co s─ůdzicie na temat chirurgii plastycznej oraz operacjach poprawiaj─ůcych wygl─ůd? Jakie jest wasze zdanie? Argumenty za i przeciw.

po co to robicie ?

Postby princesita » 05 Feb 2011, 13:15

zastanawia mnie, co kieruje dziewczynami, jak si─Ö decyduj─ů na operacj─Ö plastyczn─ů... ja si─Öjeszcze na nic nie zdecydowa┼éam, ale moja siostra mia┼éa korekcj─Ö odstaj─ůcych uszu...
co ni─ů kierowa┼éo?
to, ┼╝e ludzie ┼Ťmiej─ů si─Ö od tych, co odstaj─ů od "normalnych". i po prostu nie mog┼éa tego znie┼Ť─ç, mimo ┼╝e ma 22 lata ju┼╝ to si─Ö nacierpia┼éa wys┼éuchuj─ůc durnych komentarzy. wi─Öc w jej przypadku - na┼Ťmiewanie si─Ö innych :]
princesita

Re: po co to robicie ?

Postby Marta » 28 Feb 2011, 18:01

Jak bym mia┼éa odstaj─ůce uszy, czy bardzo d┼éugi nos to mo┼╝liwe, ┼╝e bym si─Ö zoperowa┼éa. Wiecie o co chodzi...je┼Ťli co┼Ť jest we mnie brzydkie mog─Ö to poprawi─ç, ale nie rozumiem lasek, kt├│re na przyk┼éad maj─ů pi─Ökne piersi i chc─ů je zrobi─ç monstrualne..to samo z ustami - ostrzykuj─ů si─Ö bez opami─Ötania i wygl─ůdaj─ů jak panienki z agencji. Masakra!!!! Takie kobiety zapominaj─ů o jednej podstawowej zasadzie: je┼Ťli robi─ů to dla swojego faceta to niech wiedz─ů, ┼╝e za p├│┼é roku i tak mu si─Ö znudzi ten sztuczny biust. Swoj─ů drog─ů, je┼Ťli m─Ö┼╝czyzna oczekuje tego od kobiety jest dla mnie z g├│ry zdyskwalifikowany. Takie sytuacje ┼╝yciowe mocno weryfikuj─ů zwi─ůzek i pokazuj─ů, na czym on tak naprawd─Ö sie opiera.
Marta

Postby olivia » 01 Apr 2011, 16:04

Zgadzam si─Ö ca┼ékowicie z Mart─ů! Rozumiem zrobi─ç si─Ö na b├│stwo dla faceta, czyli zadba─ç o siebie, pomalowa─ç ubra─ç co┼Ť naprawd─Ö kobiecego i zaskakuj─ůcego ale... biust? Ryzykowa─ç swoje ┼╝ycie, bo przecie┼╝ tym w┼éa┼Ťnie jest KA┼╗DA operacja chirurgiczna po to ┼╝eby paru samc├│w mog┼éo se popatrze─ç, no to┼╝ to niedorzeczno┼Ť─ç! Przecie┼╝ nie jeden z nich nie raczy nawet by─ç higienicznym dzie┼ä w dzie┼ä dla nas (znam takie przypadki)...
olivia

Postby JolaZ » 01 Apr 2011, 16:08

Co do zabieg├│w korekcyjnych, jak np. poprawa kszta┼étu uszu, to nie widz─Ö w tym nic z┼éego, bo to jest bardziej dla siebie samego a nie dla innych, wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b kt├│re chce co┼Ť "skorygowa─ç" tylko, nie ma przecie┼╝ jakiego┼Ť powa┼╝nego problemu z wygl─ůdem. Ja na przyk┼éad chcia┼éabym sobie skorygowa─ç uszy, bo jak spinam w┼éosy w kucyk to wydaje mi si─Ö ┼╝e s─ů lekko odstaj─ůce, ale absolutnie nikt tego nie zauwa┼╝a. Kiedy m├│wi─Ö o tym rodzicom, narzeczonemu czy przyjaci├│┼ékom to si─Ö pukaj─ů w cz├│┼éko i m├│wi─ů ┼╝e nic mi nie odstaje, ale ja dla samej siebie chcia┼éabym kiedy┼Ť to zrobi─ç. Podobna sprawa - mam nie┼éadn─ů blizn─Ö, pami─ůtk─Ö po pewnej operacji i te┼╝ (znowu dla siebie) chcia┼éabym j─ů kiedy┼Ť "naprawi─ç" chocia┼╝ te┼╝ jest niewidoczna dla otoczenia. Hm... mo┼╝e to wynika z jakiego┼Ť braku tolerancji dla samej siebie? Sama nie wiem... Ale naprawd─Ö marz─Ö o zoperowaniu zw┼éaszcza tej blizny :cry:
JolaZ

Postby olivia » 07 Apr 2011, 14:04

W tym chyba musi by─ç jaki┼Ť brak tolerancji, ale kt├│ra kobieta dzisiaj w pe┼éni toleruje siebie? Chyba nie znam takiej. Prawie wszystkie zawsze chcemy co┼Ť zmienia─ç, chocia┼╝by kolor w┼éos├│w, chocia┼╝by styl ubierania. I prawie nigdy nie jeste┼Ťmy zadowolone z siebie... taka moja obserwacja. Dziwne z nas stworzenia. :D
olivia

Postby Marta » 07 Apr 2011, 14:56

Rzeczywi┼Ťcie dziwne z nas stworzenia. W wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w przesadzamy z samokrytyk─ů - wydaje nam si─Ö, ┼╝e ka┼╝dy widzi nasz d┼éugi nos i trz─Ös─ůcy si─Ö ty┼éek. Tymczasem m─Ö┼╝czy┼║ni naprawd─Ö postrzegaj─ů nas lepiej ni┼╝ nam si─Ö to wydaje. Mia┼éam kiedy┼Ť koleg─Ö, kt├│ry mia┼é dziewczyn─Ö o bardzo krzywych nogach - to si─Ö naprawd─Ö rzuca┼éo mi w oczy. A on tymczasem dostrzeg┼é to dopiero w chwili kiedy jaki┼Ť jego znajomy niegrzecznie skomentowa┼é jej wygl─ůd. Nie wiedzia┼é, ┼╝e m├│wi akurat o kobiecie swojego rozm├│wcy :oops: Przyzna┼é mi si─Ö potem m├│wi─ůc: "Cholera, wcze┼Ťniej jako┼Ť tego nie zauwa┼╝y┼éem..." Wniosek z tego taki, ┼╝eby darowa─ç sobie j─Öki w stylu: "Mam grube nogi" lub "Mam cellulit" - zwracamy wtedy na to uwag─Ö otoczenia. Zauwa┼╝y┼éam jeszcze jedn─ů prawid┼éowo┼Ť─ç: nawet jak dziewczyna (lub ch┼éopak) nie jest urodziwa, to je┼Ťli jest ┼╝yczliwa i pewna siebie - to sie staje kompletnie niezauwa┼╝alne. Przynajmniej ja mam takie odczucia 8-)
Marta

Postby olivia » 13 Apr 2011, 10:20

Hihi, :D dok┼éadnie tak! M├│j ch┼éopak wie o tym, ┼╝e mam paj─ůczki od czasu kiedy mu o tym powiedzia┼éam i pokaza┼éam. Musia┼é si─Ö im przygl─ůdn─ů─ç z odleg┼éo┼Ťci 2 cm ┼╝eby zrozumie─ç co to jest paj─ůczek, a zaraz potem zapyta┼é mnie: "dziewczyno, czy ty nie masz innych zmartwie┼ä?" :D wysz┼éam na totaln─ů idiotk─Ö, jak zwykle ...
olivia

Postby dafne » 14 Apr 2011, 14:48

Skoro to "luźne rozmowy o chirurgii" poruszę tu temat mody na operacje plastyczne w Wenezueli. Parę miesięcy temu widziałam reportaż Martyny Wojciechowskiej na ten temat.
W Wenezueli, wi─Ökszo┼Ť─ç ludzi jest bardzo biedna, pomimo to ledwo wi─ů┼╝─ůcy koniec z ko┼äcem rodzice zak┼éadaj─ů fundusze inwestycyjne dla swych pociech. Pieni─ůdze, maj─ů by─ç przeznaczone na operacje plastyczne, jakie dziewczynka b─Ödzie musia┼éa przej┼Ť─ç ┼╝eby zosta─ç miss.
W internecie znalazłam nawet artykuł o tym, oto fragment:
"Ma┼ée dziewczynki, ju┼╝ jako pi─Öciolatki s─ů zapisywane przez swoich rodzic├│w na specjalne kursy dla Miss. Ucz─ů si─Ö na nich jak malowa─ç, porusza─ç, ubiera─ç, siada─ç i wypowiada─ç w interesuj─ůcy spos├│b. Te szko┼éy to prawdziwe Fabryki Pi─Ökna. Jedna z w┼éa┼Ťcicielek takiej szko┼éy powiedzia┼éa, ┼╝e z ka┼╝dej dziewczyny da si─Ö zrobi─ç miss, byleby by┼éa wysoka. Jedynie wzrost ma znaczenie, ca┼é─ů reszt─Ö mo┼╝na przecie┼╝ poprawi─ç. W Wenezueli zabieg chirurgicznej korekty urody jest tak jak u nas w Europie wizyta u fryzjera czy dentysty. Operacje plastyczne w tym kraju s─ů zupe┼énie zbagatelizowane i dla wszystkich ludzi s─ů naturaln─ů codzienno┼Ťci─ů. Pi─Ötnastolatki dostaj─ů od swoich rodzic├│w w prezencie urodzinowym operacje powi─Ökszania piersi lub korekty nosa."

Co o tym s─ůdzicie? Czy tutaj w Polsce nie za bardzo przejmujemy si─Ö chirurgi─ů plastyczn─ů? W Wenezueli takie pooprawianie urody to codzienno┼Ť─ç, a my jak tylko kto┼Ť np. celebryta poka┼╝e swoje nowe, pooperacyjne oblicze, to robimy wielkie halo. Co o tym s─ůdzicie?
dafne

Postby Eewa » 14 Apr 2011, 15:08

Nie s┼éysza┼éam o tym, zaskoczy┼éa┼Ť mnie dafne :o :o :o ale to w jakim wieku one sobie to robi─ů? Pewnie musz─ů mie─ç jeszcze na┼Ťcie lat. Nie┼║le. Nie wyobra┼╝am sobie ┼╝y─ç w biedzie, w┼éa┼Ťciwie nie ┼╝y─ç, tylko bytowa─ç... i wszystko po to ┼╝eby moja c├│rka (przysz┼éa, bo jeszcze nie mam) mia┼éa prosty nosek?!!?? Tam to dopiero musi by─ç spo┼éecze┼ästwo nietolerancji, no bo przecie┼╝ musz─ů tam by─ç kobiety, kt├│re nie robi─ů sobie operacji i wygl─ůdaj─ů zwyczajnie. Niefajnie chodzi─ç po ulicach, na kt├│rych same idealne manekiny sun─ů (bo to pewnie nie chodzi, tylko tak sunie, jak po wybiegu). :roll:
Eewa

Postby dafne » 14 Apr 2011, 15:14

No maj─ů kilkana┼Ťcie lat, niestety nie pami─Ötam czy Wojciechowska m├│wi┼éa co┼Ť o tym, czy niepe┼énoletnie mog─ů wykonywa─ç operacje. No ale korekta noska to ma┼ée piwo, wi─Ökszo┼Ť─ç z nich powi─Öksza sobie biust. Pami─Ötam z reporta┼╝u, ┼╝e silikonki to najpopularniejszy prezent na osiemnastk─Ö. :D
dafne

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Lu┼║ne rozmowy o Chirurgii Plastycznej

Valid XHTML 1.0 Strict