Toksycze implanty piersi

Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Toksycze implanty piersi

Post autor: kiziamizia »

Niedawno wybuchła niezła afera z silikonami w roli głównej - w Europie pojawiły się implanty, które prawdopodobnie wypełnione były toksycznym, przemysłowym (a nie sterylizowanym) silikonem. Oto fragment artykułu na ten temat:
Francuska firma produkująca implanty piersi zamiast bezpiecznych wkładek oferowała klientkom toksyczne implanty - podają brytyjskie media. Poly Implant Prosthesis wypuściła na rynek w ciągu ostatniej ponad 30 tysięcy szkodliwych dla zdrowia implantów piersi. Większość trafiła na francuski rynek, część do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.


Podobno są już przypadki zachorowań na raka, które powiązano z toksycznymi implantami, co więcej - 2 kobiety nie żyją. Odnotowano także przypadki wyciekania silikonu z implantów do organizmu.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Toksycze implanty piersi

Post autor: Kenza »

O przypadkach wyciekania silikonu z implantów już słyszałam, ale żeby implant mógł zabić? Chociaż przypomina mi się przykra historia Carolin "Sexy Cora" Ebert, która zmarła po szóstej operacji powiększania piersi - podczas operacji doszło do zatrzymania akcji serca, ale to akurat całkowicie inna historia, bo takie rzeczy mogą się zdarzyć, niestety każda operacja jest ingerencją w organizm i niesie ryzyko. Ale żeby toksyczny implant? Jak to w ogóle jest możliwe?! Przecież firmy produkujące implanty muszą podlegać ostrej kontroli? Ciekawe jak firma Poly Implant Prosthesis skomentowała aferę - kryzys i trzeba oszczędzać na sterylizowanym silikonie?
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Toksycze implanty piersi

Post autor: lemur »

Kenza pisze:O przypadkach wyciekania silikonu z implantów już słyszałam, ale żeby implant mógł zabić? Chociaż przypomina mi się przykra historia Carolin "Sexy Cora" Ebert, która zmarła po szóstej operacji powiększania piersi - podczas operacji doszło do zatrzymania akcji serca, ale to akurat całkowicie inna historia, bo takie rzeczy mogą się zdarzyć, niestety każda operacja jest ingerencją w organizm i niesie ryzyko. Ale żeby toksyczny implant? Jak to w ogóle jest możliwe?! Przecież firmy produkujące implanty muszą podlegać ostrej kontroli? Ciekawe jak firma Poly Implant Prosthesis skomentowała aferę - kryzys i trzeba oszczędzać na sterylizowanym silikonie?


Założyciel firmy PIP, Jean-Claude Mas tłumaczył to tak:
"Wiedziałem, że żel (stosowany do wytwarzania implantów piersi PIP) nie był dopuszczony do użytku, ale świadomie go używałem, bo był tańszy (...) i miał lepszą jakość" - powiedział Mas w październiku ub.

Co do rzekomej rakotwórczości implantów - lekarze z Francji twierdzą, że to raczej nie może mieć nic wspólnego z implantami, tylko, że mnie dziwi fakt, iż: "We Francji u 20 kobiet z tymi implantami doszło do zachorowań na raka, w tym u 16 kobiet stwierdzono guz złośliwy. "

Dla tych z was, które chcą poznać szczegóły tej sprawy, daję link do tekstu na Polskatimes: http://www.polskatimes.pl/artykul/490985,producent-implantow-piersi-swiadomie-stosowal-toksyczne,id,t.html?cookie=1
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Toksycze implanty piersi

Post autor: Eewa »

Jedna korekta może cię załatwić na całe życie, a niektóre dziewczyny podchodzą do tego tak lekko, jakby to była wizyta u dentysty.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Toksycze implanty piersi

Post autor: lorna »

Mówili o tym nawet w radiu i telewizji, więc afera jest. Widać te konsekwencje wszczepienia toksycznych implantów, o których wspominał lemur muszą być prawdą. Takie przypadki mogą zniechęcać.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Toksycze implanty piersi

Post autor: JolaZ »

Implanty tej firmy wszczepiono ok. 500 tys. kobiet na całym świecie. Produkowane we Francji protezy w ponad 80 proc. trafiały na eksport, zwłaszcza do Ameryki Łacińskiej, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. (...)
W obawie o zdrowie kobiet rząd francuski w grudniu 2011 roku zalecił profilaktyczne usunięcie protez około 30 tysiącom pacjentek.


To się w głowie nie mieści że zdążył zoperować tak wiele kobiet... i dopiero teraz okazało się, jak niebezpieczny produkt im wszczepiał. Ciekawe jak będzie z odszkodowaniami... Okazuje się, że sztuczny cyc może być tykającą w biustonoszu bombą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powiększanie”