przygotowanie do operacji - korekcja nosa

Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

przygotowanie do operacji - korekcja nosa

Post autor: mvp »

Powiedzcie mi czy wiecie jak należy przygotować się do operacji plastycznej ? czy sa to jakieś poważne przygotowania czy można iść z biegu ?np jakich leków nie łykać ? czy nie pić alkoholu ?

a może nie stosować kremów?
czegoś nie jeść?

niedługo idę skorygować sobie kształt nosa i się zastanawiam czy będę musiała się jakoś specjalnie przygotowywać przed zabiegiem, czy będą jakieś wyrzeczenia, wiadomo, że dobrze jest się za wczasu przyszykować żeby później nie było zdziwienia !

dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam Was wszystkie
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: przygotowanie do operacji - korekcja nosa

Post autor: Kenza »

"Z biegu" nie da się iść pod nóż. Przed taką operacją musisz wiedzieć kilka rzeczy:
- W dniu operacji powinnaś być na czczo.
- Przynajmniej miesiąc przed operacją należy odstawić papierosy.
- Na 2 tygodnie przed operacją odstawić trzeba też leki zmniejszające krzepliwość krwi: aspirynę, leki z kwasem salicylowym. - Trzeba poinformować o lekach jakie się zażywa (także ziołowych), oraz o alergiach i wszelkich problemach zdrowotnych np. cukrzycy czy nadciśnieniu.
- Konieczne jest wykonanie podstawowych badań - morfologia krwi, EKG, mocz i inne.
- Operacji lepiej nie wykonywać w trakcie miesiączki bo to niesie ryzyko krwotoku.
CLOCKAGA
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2011, 07:29

Re: przygotowanie do operacji - korekcja nosa

Post autor: CLOCKAGA »

Ja jeszcze dodam ( zalecenia "mojego" chir. plastyka)
- konieczność zaszczepienia przeciw WZW typu B (dwie podstawowe dawki)
-odstawienie leków hormonalnych minimum miesiąc przed operacją
Z tego co czytałam na innych forach dziewczyny odradzają stosowanie kremów z wit. E, a polecają zażywanie Rutinoscorbinu. Te dwie substancje wpływają na sińce- rozległość oraz szybkość wchłaniania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przygotowanie do zabiegu - O czym warto wiedzieć przed operacją”