zabiegi-naczynka

Peeling kawitacyjny, mezoterapia ig┼éowa, lipoliza... Czy warto podda─ç si─Ö takim zabiegom? Na pewno warto o nich porozmawia─ç! Podzielmy si─Ö swoimi do┼Ťwiadczeniami z salon├│w kosmetycznych.

Re: zabiegi-naczynka

Postby dafne » 21 Apr 2011, 17:49

S┼éysza┼éam ┼╝e IPL lepiej sprawdza si─Ö przy rumieniu, a na pojedyncze p─Ökni─Öte naczynka najlepszy jest diolite. Efekty zabiegu laserem i tak s─ů niestety widoczne dopiero po 2-3 tygodniach. Poza tym, je┼Ťli kto┼Ť ma wiele p─Ökni─Ötych naczynek musi powtarza─ç zabieg, a ka┼╝dy kosztuje ok. 150-250 z┼é przynajmniej we wrocku bo warszawa mnie osobi┼Ťcie nie obchodzi. Ja bardzo si─Ö waham nad takimi zabiegami i raczej chyba zrezygnuj─Ö, bo moja kuzynka zamyka┼éa sobie naczynia na udach laserem i po paru miesi─ůcach jest to samo. Lekarze sami ostrzegaj─ů ┼╝e efekt nie jest trwa┼éy.
dafne

Postby olivia » 17 Jun 2011, 14:29

Zawsze zastanawia┼éam si─Ö, jak wygl─ůda ten zabieg, na czym dok┼éadnie polega i znalaz┼éam na ten temat przejrzyst─ů informacj─Ö:
Laser likwiduje zar├│wno drobne zmiany naczyniowe, jak i te obszerniejsze, o znacznie ciemniejszym zabarwieniu.
Podczas zabiegu laser emituje ┼Ťwiat┼éo, kt├│re przenika przez sk├│r─Ö, a jego energia oddzia┼éuje na hemoglobin─Ö (czerwone cia┼éka, kt├│re s─ů odpowiedzialne za transportowanie tlenu do innych kom├│rek). Czerwone krwinki absorbuj─ů energi─Ö ┼Ťwiat┼éa lasera i zaczynaj─ů si─Ö ┼é─ůczy─ç z krwinkami w ┼╝y┼éach. Hemoglobina powraca ÔÇ×na swoje miejsceÔÇŁ, do ┼╝y┼éy, a naczynka w┼éosowate poszerzone zanikaj─ů (dok┼éadniej ujmuj─ůc wch┼éaniaj─ů si─Ö). Nale┼╝y jednak pami─Öta─ç, i┼╝ w celu ca┼ékowitego wch┼éoni─Öcia si─Ö rozszerzonych naczynek mo┼╝e zaistnie─ç potrzeba kilkukrotnego powt├│rzenia zabiegu. Laserowe na┼Ťwietlanie mo┼╝na powtarza─ç z 5-6 tygodniowymi przerwami. Pacjenci musz─ů podda─ç si─Ö zazwyczaj od 4-6 zabiegom, aby rozszerzone naczynia krwiono┼Ťne ca┼ékowicie si─Ö wch┼éon─Ö┼éy.

Wi─Öc okazuje si─Ö ┼╝e dodatkowo nie wystarczy jeden zabieg ┼╝eby zamkn─ů─ç naczynka, trzeba to powtarza─ç. :(
olivia

Postby coralie » 19 Jun 2011, 07:31

Ale nie zapominajcie, ┼╝e leczenie teleangiektazji to nie sam laser. Najcz─Ö┼Ťciej m├│wi si─Ö o laserze, a istnieje ca┼éy zestaw innych metod, dla niekt├│rych bardziej skutecznych:

"Podział metod usuwania teleangiektazji:

Zabiegi fizykoterapeutyczne: jonoforeza, galwanizacja, lampa Solux z niebieskim filtrem, drena┼╝ limfatyczny.
Jonoforeza - wykorzystuje si─Ö pr─ůd sta┼éy. Metoda zapobiegaj─ůca poszerzania si─Ö naczynek krwiono┼Ťnych. Zabiegi wykonywane w serii ok. 10, powtarzanych co p├│┼é roku. Zaw─Ö┼╝a i chroni przed powstawaniem nowych naczynek.
Galwanokaustyka (elektrokaustyka) - wykorzystanie pr─ůdu sta┼éego za pomoc─ů kt├│rego roz┼╝arzonym kauterem nast─Öpuje ┼Ťci─Öcie bia┼éka.
Elektroliza - pr─ůd sta┼éy niszczy tkanki przez dzia┼éanie chemiczne
Termoliza - pr─ůd zmienny niszczy tkanki przez dzia┼éanie termiczne
Blend - po┼é─ůczenie metod termolizy i elektrolizy. W tych metodach wykorzystywane s─ů specjalne ig┼éy, kt├│rymi wk┼éuwa si─Ö w rozszerzone naczynia co 1-2 mm.
Elektrokoagulacja - (tzw. diatermia chirurgiczna - metoda bezinwazyjna) - koagulacja tkanek za pomoc─ů pr─ůdu wysokiej cz─Östotliwo┼Ťci. Specjaln─ů elektroda dotyka si─Ö ka┼╝dego naczynka powoduj─ůc jego zamkni─Öcie, - jedna z najskuteczniejszych metod do usuwania naczynek na twarzy i g├│rnej cz─Ö┼Ťci cia┼éa.
Zabieg odbywa si─Ö bez zbytniej uci─ů┼╝liwo┼Ťci i potrzeby ograniczenia obowi─ůzk├│w zawodowych.
Sk├│ra po zabiegu (w zale┼╝no┼Ťci od HF- cz─Östotliwo┼Ť─ç pr─ůdu)) jest lekko podra┼╝niona - zaczerwieniona
Proces gojenia jest bardzo kr├│tki i trwa w zale┼╝no┼Ťci od wra┼╝liwo┼Ť─çi sk├│ry - od kilku godzin do jednego dnia.
Jest to metoda bezinwazyjna tzn. bez wkłuwania się w rozszerzone naczynia
Kriochirurgia (krioskleroterapia) - przy użyciu podtlenku azotu lub ciekłego azotu. Głównie dla osób z przeciwwskazaniami do elektrokoagulacji.
Lasery wysokoenergetyczne (fototermoliza) - ┼Ťwiat┼éo lasera poch┼éaniane jest przez barwnik hemoglobiny, zawarty w czerwonych krwinkach. Powoduje to termiczn─ů koagulacj─Ö naczy┼ä. Wykorzystuje si─Ö lasery: argonowy, neodymowy, CO2 oraz najnowszy barwnikowy (day laser) - wad─ů tej metody jest pojawianie si─Ö sinych plamek bezpo┼Ťrednio po zabiegu, kt├│re utrzymuj─ů si─Ö przez 7-10 dni.
W zastosowania laser├│w stwierdza si─Ö jednak cz─Östo tylko punktowe przerwanie ci─ůg┼éo┼Ťci naczynia, oraz powstawanie przebarwie┼ä i blizn w wyniku poch┼éaniania ┼Ťwiat┼éa lasera przez melanin─Ö.
Efektem dzia┼éania ┼Ťwiat┼éa laserowego jest nieodwracalne oparzenie III lub IV stopnia w miejscach zabarwionych na ciemno i odwracalne oparzenie I lub II stopnia ja┼Ťniejszego otoczenia. Blizna jest g┼éadka, je┼╝eli dzia┼éanie lasera si─Öga┼éo tylko warstwy brodawkowej sk├│ry. Je┼╝eli zosta┼éa ona przekroczona ze wzgl─Öd├│w terapeutycznych blizna mo┼╝e by─ç widoczna. Uwaga ! - poj─Öcie metod laserowych jest bardzo szerokie. Natomiast bardzo cz─Östo stosowane w gabinetach lasery to - lasery biostymulujace, kt├│re nie s─ů przeznaczone do usuwania naczynek, a po zbyt cz─Östych zabiegach nast─Öpuje poszerzanie naczy┼ä krwiono┼Ťnych
Skleroterapia - polega na wstrzykni─Öciu do naczynia krwiono┼Ťnego preparatu obliterujacego co powoduje zarastanie ┼Ťwiat┼éa naczynia. Najskuteczniejsza do usuwania wenektazji - naczy┼ä na ko┼äczynach dolnych (uda, okolica podkolanowa,podudzia, okolice kostki przy┼Ťrodkowej)

Skuteczno┼Ť─ç zabiegu zamykania naczynek jest uzale┼╝niona od: rodzaju metody, jako┼Ťci urz─ůdzenia, umiejscowienia i rozleg┼éo┼Ťci zmian. Ka┼╝dym nawet najbardziej skomplikowanym urz─ůdzeniem steruje r─Öka specjalisty, w zwi─ůzku z tym ostateczny rezultat zabiegu zale┼╝y od jego do┼Ťwiadczenia i techniki jak─ů wykonuje zabieg."
coralie

Postby Kenza » 20 Jun 2011, 16:10

Czyli ja mam tzw. wenektazje, paj─ůczki na nogach i udach.Hmmm, a czy kt├│ra┼Ť z Was mo┼╝e mi powiedzie─ç co┼Ť wi─Öcej o skleroterapii? Czy to jest bolesne?
Kenza

Postby olive » 21 Jun 2011, 11:36

Laser wygl─ůda na co┼Ť extra. Leczenie tr─ůdziku laserem, zamykanie naczynek laserem, lifting laserem, depilacja laserem. Cuda. Jako┼Ť mnie osobi┼Ťcie s┼éowo "laser" nie przekonuje. Mo┼╝e za do┼╝o film├│w s-f si─Ö naogl─ůda┼éam ;-)
Ale je┼Ťli kto┼Ť jest zainteresowany, polecam moj─ů kosmetyczk─Ö - ma teraz promocj─Ö, dowiedzia┼éam si─Ö b─Öd─ůc na Jej stronie- --> "Laserowa depilacja dowolnie wybranego odcinka, leczenie tr─ůdziku, zamykanie naczy┼ä, fotoodm┼éadzanie tylko: 99 z┼ü "<-- czemu┼╝ bym mia┼éa si─Ö z Wami tym newsem nie podzieli─ç. http://www.be-beauty.com.pl/8/nowosc---mezoterapia-laser-ipl-fale-radiowe-mikrod/ zdajcie relacj─Ö jak by┼éo, je┼Ťli kt├│ra┼Ť si─Ö zdecyduje :)
olive

Postby coralie » 21 Jun 2011, 18:52

No tak ale 99 z┼é to nie sta┼éa cena - cena zamykania naczynek zale┼╝y od wielko┼Ťci obszaru jaki chcemy wyleczy─ç. O ile wiem to p┼éaci si─Ö za ilo┼Ť─ç tych impuls├│w, wi─Öc im wi─Öcej naczynek tym wi─Öcej pieni─ů┼╝k├│w
coralie

Postby Kenza » 21 Jun 2011, 19:42

Tak, cena zabiegu zale┼╝y od ilo┼Ťci naczynek, ale zwykle salony ustalaj─ů cen─Ö maksymaln─ů np. napisane w cenniku jest ┼╝e maksymalna cena zamykania naczynek na twarzy to dajmy na to 800 z┼é.
Kenza

Postby JolaZ » 24 Jun 2011, 15:23

Kenza wrote:Czyli ja mam tzw. wenektazje, paj─ůczki na nogach i udach.Hmmm, a czy kt├│ra┼Ť z Was mo┼╝e mi powiedzie─ç co┼Ť wi─Öcej o skleroterapii? Czy to jest bolesne?

Znalaz┼éam fajny opis tego zabiegu: "Skleroterapia zwana inaczej obliteracj─ů - to metoda leczenia poprzez zamykanie naczy┼ä ┼╝ylnych przy pomocy ┼Ťrodka leczniczego tak zwanego sklerosantu. ┼Ürodek ten podaje si─Ö do ┼Ťwiat┼éa naczynia przy pomocy ig┼éy wprowadzonej pod kontrol─ů wzroku lub aparatu USG. Powoduje on skurcz naczynia, a nast─Öpnie powstanie procesu zapalnego wewn─ůtrz ┼Ťwiat┼éa, kt├│ry prowadzi do jego zamkni─Öcia i zaro┼Ťni─Öcia. Pozwala na zamkni─Öcie praktycznie ka┼╝dego naczynia przy zachowaniu odpowiedniej techniki wykonania zabiegu. Jako metoda skleroterapia stosowana jest w leczeniu ┼╝ylak├│w ju┼╝ od roku 1930.
Zabiegi te s─ů bezpieczne, bezbolesne lub ma┼éo bolesne, skuteczne i nie wy┼é─ůczaj─ů z ┼╝ycia zawodowego. Zale┼╝nie od kalibru naczynia u┼╝ywa si─Ö r├│┼╝nych st─Ö┼╝e┼ä preparatu. Pozwalaj─ů na zamykanie zar├│wno ma┼éych paj─ůczk├│w jak i du┼╝ych ┼╝y┼é na ko┼äczynach dolnych."
JolaZ

Postby Arabeska » 13 Feb 2012, 12:33

Hej
Mam pytanie no bo laser na naczynka ok . Nawet sama mia┼éam i wybieram si─Ö na kolejny, ale us┼éysza┼éam o zabiegach piel─Ögnacyjnych wspomagaj─ůcych terapie laserem preparatami linii Xylogic. Kto┼Ť s┼éysza┼é o takich zabiegach ??? Bo ja dosta┼éam propozycj─Ö takiej terapii na zmian─Ö z laseroterapi─ů, ale cjestem ciekawa czy kto┼Ť ju┼╝ co┼Ť takiego mia┼é???
Arabeska

Postby lorna » 15 Feb 2012, 19:59

Ja nie mia┼éam, ale zwr├│─ç uwag─Ö na to, ┼╝e niekt├│re salony promuj─ů kosmetyki wybranych producent├│w, bo na tym zarabiaj─ů. Nie twierdz─Ö, ┼╝e w tym przypadku r├│wnie┼╝ mamy do czynienia z tak─ů praktyk─ů, ale na to trzeba uwa┼╝a─ç, bo niekiedy te kosmetyki, kt├│re nam si─Ö wpycha (o przepraszam zaleca) po wizycie u kosmetyczki czy w SPA to tak naprawd─Ö bubel. Sama da┼éam si─Ö ju┼╝ par─Ö razy nabra─ç i po zaleceniu kosmetyczki zakupi┼éam drogie i badziewne kosmetyki. No ale mo┼╝e kto┼Ť ma inne zdanie i wybroni akurat te preparaty o kt├│rych piszesz @Arabeska.
lorna

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Zabiegi w salonach kosmetycznych

Valid XHTML 1.0 Strict