zabiegi-naczynka

Peeling kawitacyjny, mezoterapia igłowa, lipoliza... Czy warto poddać się takim zabiegom? Na pewno warto o nich porozmawiać! Podzielmy się swoimi doświadczeniami z salonów kosmetycznych.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: dafne »

Słyszałam że IPL lepiej sprawdza się przy rumieniu, a na pojedyncze pęknięte naczynka najlepszy jest diolite. Efekty zabiegu laserem i tak są niestety widoczne dopiero po 2-3 tygodniach. Poza tym, jeśli ktoś ma wiele pękniętych naczynek musi powtarzać zabieg, a każdy kosztuje ok. 150-250 zł przynajmniej we wrocku bo warszawa mnie osobiście nie obchodzi. Ja bardzo się waham nad takimi zabiegami i raczej chyba zrezygnuję, bo moja kuzynka zamykała sobie naczynia na udach laserem i po paru miesiącach jest to samo. Lekarze sami ostrzegają że efekt nie jest trwały.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: olivia »

Zawsze zastanawiałam się, jak wygląda ten zabieg, na czym dokładnie polega i znalazłam na ten temat przejrzystą informację:
Laser likwiduje zarówno drobne zmiany naczyniowe, jak i te obszerniejsze, o znacznie ciemniejszym zabarwieniu.
Podczas zabiegu laser emituje światło, które przenika przez skórę, a jego energia oddziałuje na hemoglobinę (czerwone ciałka, które są odpowiedzialne za transportowanie tlenu do innych komórek). Czerwone krwinki absorbują energię światła lasera i zaczynają się łączyć z krwinkami w żyłach. Hemoglobina powraca „na swoje miejsce”, do żyły, a naczynka włosowate poszerzone zanikają (dokładniej ujmując wchłaniają się). Należy jednak pamiętać, iż w celu całkowitego wchłonięcia się rozszerzonych naczynek może zaistnieć potrzeba kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Laserowe naświetlanie można powtarzać z 5-6 tygodniowymi przerwami. Pacjenci muszą poddać się zazwyczaj od 4-6 zabiegom, aby rozszerzone naczynia krwionośne całkowicie się wchłonęły.


Więc okazuje się że dodatkowo nie wystarczy jeden zabieg żeby zamknąć naczynka, trzeba to powtarzać. :(
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: coralie »

Ale nie zapominajcie, że leczenie teleangiektazji to nie sam laser. Najczęściej mówi się o laserze, a istnieje cały zestaw innych metod, dla niektórych bardziej skutecznych:

"Podział metod usuwania teleangiektazji:

Zabiegi fizykoterapeutyczne: jonoforeza, galwanizacja, lampa Solux z niebieskim filtrem, drenaż limfatyczny.
Jonoforeza - wykorzystuje się prąd stały. Metoda zapobiegająca poszerzania się naczynek krwionośnych. Zabiegi wykonywane w serii ok. 10, powtarzanych co pół roku. Zawęża i chroni przed powstawaniem nowych naczynek.
Galwanokaustyka (elektrokaustyka) - wykorzystanie prądu stałego za pomocą którego rozżarzonym kauterem następuje ścięcie białka.
Elektroliza - prąd stały niszczy tkanki przez działanie chemiczne
Termoliza - prąd zmienny niszczy tkanki przez działanie termiczne
Blend - połączenie metod termolizy i elektrolizy. W tych metodach wykorzystywane są specjalne igły, którymi wkłuwa się w rozszerzone naczynia co 1-2 mm.
Elektrokoagulacja - (tzw. diatermia chirurgiczna - metoda bezinwazyjna) - koagulacja tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości. Specjalną elektroda dotyka się każdego naczynka powodując jego zamknięcie, - jedna z najskuteczniejszych metod do usuwania naczynek na twarzy i górnej części ciała.
Zabieg odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych.
Skóra po zabiegu (w zależności od HF- częstotliwość prądu)) jest lekko podrażniona - zaczerwieniona
Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwośći skóry - od kilku godzin do jednego dnia.
Jest to metoda bezinwazyjna tzn. bez wkłuwania się w rozszerzone naczynia
Kriochirurgia (krioskleroterapia) - przy użyciu podtlenku azotu lub ciekłego azotu. Głównie dla osób z przeciwwskazaniami do elektrokoagulacji.
Lasery wysokoenergetyczne (fototermoliza) - światło lasera pochłaniane jest przez barwnik hemoglobiny, zawarty w czerwonych krwinkach. Powoduje to termiczną koagulację naczyń. Wykorzystuje się lasery: argonowy, neodymowy, CO2 oraz najnowszy barwnikowy (day laser) - wadą tej metody jest pojawianie się sinych plamek bezpośrednio po zabiegu, które utrzymują się przez 7-10 dni.
W zastosowania laserów stwierdza się jednak często tylko punktowe przerwanie ciągłości naczynia, oraz powstawanie przebarwień i blizn w wyniku pochłaniania światła lasera przez melaninę.
Efektem działania światła laserowego jest nieodwracalne oparzenie III lub IV stopnia w miejscach zabarwionych na ciemno i odwracalne oparzenie I lub II stopnia jaśniejszego otoczenia. Blizna jest gładka, jeżeli działanie lasera sięgało tylko warstwy brodawkowej skóry. Jeżeli została ona przekroczona ze względów terapeutycznych blizna może być widoczna. Uwaga ! - pojęcie metod laserowych jest bardzo szerokie. Natomiast bardzo często stosowane w gabinetach lasery to - lasery biostymulujace, które nie są przeznaczone do usuwania naczynek, a po zbyt częstych zabiegach następuje poszerzanie naczyń krwionośnych
Skleroterapia - polega na wstrzyknięciu do naczynia krwionośnego preparatu obliterujacego co powoduje zarastanie światła naczynia. Najskuteczniejsza do usuwania wenektazji - naczyń na kończynach dolnych (uda, okolica podkolanowa,podudzia, okolice kostki przyśrodkowej)

Skuteczność zabiegu zamykania naczynek jest uzależniona od: rodzaju metody, jakości urządzenia, umiejscowienia i rozległości zmian. Każdym nawet najbardziej skomplikowanym urządzeniem steruje ręka specjalisty, w związku z tym ostateczny rezultat zabiegu zależy od jego doświadczenia i techniki jaką wykonuje zabieg."
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: Kenza »

Czyli ja mam tzw. wenektazje, pajączki na nogach i udach.Hmmm, a czy któraś z Was może mi powiedzieć coś więcej o skleroterapii? Czy to jest bolesne?
olive
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2011, 11:19

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: olive »

Laser wygląda na coś extra. Leczenie trądziku laserem, zamykanie naczynek laserem, lifting laserem, depilacja laserem. Cuda. Jakoś mnie osobiście słowo "laser" nie przekonuje. Może za dożo filmów s-f się naoglądałam ;-)
Ale jeśli ktoś jest zainteresowany, polecam moją kosmetyczkę - ma teraz promocję, dowiedziałam się będąc na Jej stronie- --> "Laserowa depilacja dowolnie wybranego odcinka, leczenie trądziku, zamykanie naczyń, fotoodmładzanie tylko: 99 zŁ "<-- czemuż bym miała się z Wami tym newsem nie podzielić. http://www.be-beauty.com.pl/8/nowosc---mezoterapia-laser-ipl-fale-radiowe-mikrod/ zdajcie relację jak było, jeśli któraś się zdecyduje :)
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: coralie »

No tak ale 99 zł to nie stała cena - cena zamykania naczynek zależy od wielkości obszaru jaki chcemy wyleczyć. O ile wiem to płaci się za ilość tych impulsów, więc im więcej naczynek tym więcej pieniążków
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: Kenza »

Tak, cena zabiegu zależy od ilości naczynek, ale zwykle salony ustalają cenę maksymalną np. napisane w cenniku jest że maksymalna cena zamykania naczynek na twarzy to dajmy na to 800 zł.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: JolaZ »

Kenza pisze:Czyli ja mam tzw. wenektazje, pajączki na nogach i udach.Hmmm, a czy któraś z Was może mi powiedzieć coś więcej o skleroterapii? Czy to jest bolesne?


Znalazłam fajny opis tego zabiegu: "Skleroterapia zwana inaczej obliteracją - to metoda leczenia poprzez zamykanie naczyń żylnych przy pomocy środka leczniczego tak zwanego sklerosantu. Środek ten podaje się do światła naczynia przy pomocy igły wprowadzonej pod kontrolą wzroku lub aparatu USG. Powoduje on skurcz naczynia, a następnie powstanie procesu zapalnego wewnątrz światła, który prowadzi do jego zamknięcia i zarośnięcia. Pozwala na zamknięcie praktycznie każdego naczynia przy zachowaniu odpowiedniej techniki wykonania zabiegu. Jako metoda skleroterapia stosowana jest w leczeniu żylaków już od roku 1930.
Zabiegi te są bezpieczne, bezbolesne lub mało bolesne, skuteczne i nie wyłączają z życia zawodowego. Zależnie od kalibru naczynia używa się różnych stężeń preparatu. Pozwalają na zamykanie zarówno małych pajączków jak i dużych żył na kończynach dolnych."
Arabeska
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2012, 12:19

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: Arabeska »

Hej
Mam pytanie no bo laser na naczynka ok . Nawet sama miałam i wybieram się na kolejny, ale usłyszałam o zabiegach pielęgnacyjnych wspomagających terapie laserem preparatami linii Xylogic. Ktoś słyszał o takich zabiegach ??? Bo ja dostałam propozycję takiej terapii na zmianę z laseroterapią, ale cjestem ciekawa czy ktoś już coś takiego miał???
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: zabiegi-naczynka

Post autor: lorna »

Ja nie miałam, ale zwróć uwagę na to, że niektóre salony promują kosmetyki wybranych producentów, bo na tym zarabiają. Nie twierdzę, że w tym przypadku również mamy do czynienia z taką praktyką, ale na to trzeba uważać, bo niekiedy te kosmetyki, które nam się wpycha (o przepraszam zaleca) po wizycie u kosmetyczki czy w SPA to tak naprawdę bubel. Sama dałam się już parę razy nabrać i po zaleceniu kosmetyczki zakupiłam drogie i badziewne kosmetyki. No ale może ktoś ma inne zdanie i wybroni akurat te preparaty o których piszesz @Arabeska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi w salonach kosmetycznych”