Depilacja czy Epilacja. Czym się różnią.

Peeling kawitacyjny, mezoterapia igłowa, lipoliza... Czy warto poddać się takim zabiegom? Na pewno warto o nich porozmawiać! Podzielmy się swoimi doświadczeniami z salonów kosmetycznych.
Awatar użytkownika
boxxy
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Depilacja czy Epilacja. Czym się różnią.

Post autor: boxxy »

Depilacja

Chyba nie ma już osoby w nowoczesnym świecie, która by nie wiedziała czym jest depilacja oraz czemu ma służyć. Jednakże okazuje się, że często mylnie określamy całkowite pozbycie się włosa z cebulką od samego skrócenia włosa do powierzchni skóry. Oba dwa zabiegi służą temu samemu - czyli usunięciu owłosieniu. Jednak usunięcie włosa przy powierzchni skóry - nazywa się fachowo DEPILACJĄ, natomiast usunięcie włosa wraz z cebulką włosową nazywamy EPILACJĄ.

Skąd takie rozróżnienie na epilację i depilację ?

No choćby dlatego, że oba dwa zabiegi wymagają użycia zupełnie innych metod usuwania owłosienia. A co za tym idzie wymagają zupełnie innej wiedzy na temat wykonywania takiego zabiegu. Ważne jest to też ze względu na to, że niektóre osoby (kobiety i mężczyźni) nie powinni wykonywać epilacji, gdyż może to powodować u nich zbyt mocne podrażnienia skóry i tworzyć stany zapalne - wszystko zależy od tego jaki mamy mieszek włosowy oraz cebulkę. Są osoby dla których wskazana jest depilacja - a są osoby które mogą stosować epilację.

Ważne jest, aby sprawdzić na małej powierzchni skóry cz tyki zabieg jest dla naszej skóry zdrowy i bezpieczny.
Depilacja ma swoje zalety ale również epilacja ma swoje zalety.

Można wyodrębnić zabiegi depilacji:

    czasowej
    usuwanie mechaniczne
    depilacja woskiem
    depilacja systemem Lycon
    depilacja depilatorem
    depilacja żyletką / maszynką
    metody chemiczne (kremy do depilacji)

Wprowadzenie metod trwałego usuwania owłosienia spowodowało rozdzielenie metod depilacyjnych na depilację (usuwanie części włosa znajdujących się nad powierzchnią skóry) oraz epilację, czyli usunięcie włosa wraz z częściami zlokalizowanymi w skórze właściwej.

Depilacja upowszechniła się wśród kobiet około lat czterdziestych XX wieku w Stanach Zjednoczonych za sprawą reklamy sukienki bez rękawów z 1915 roku, a później przeszła do innych krajów. Obecnie w większości krajów kultury europejskiej uznawane jest to jako jeden z czynników wpływających na higienę i estetyczny wygląd. Depilacja upowszechniła się m. in. za sprawą mody na ubrania odsłaniające coraz większe partie ciała, takie jak bikini.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Depilacja czy Epilacja. Czym się różnią.

Post autor: JolaZ »

A ja była pewna że epilacja to synonim depilacji. :D
HollyPolly
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2011, 09:22

Re: Depilacja czy Epilacja. Czym się różnią.

Post autor: HollyPolly »

Ja też nie do końca orientowałam się co jest czym, ale to i tak trochę martwe rozróżnienie - wszystkie salony oferują depilację, a nie epilację laserową. Np. usuwanie włosków laserem Light Sheer to w myśl definicji epilacja, a i tak szukamy informacji na temat depilacji Light Sheer (dużo informacji na ten temat jest chociażby na stronie Studio Laser). I chyba ten termin będzie funkcjonował częściej, nawet w obu kontekstach.
dorotekX
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2011, 12:18

Re: Depilacja czy Epilacja. Czym się różnią.

Post autor: dorotekX »

Wydaje mi się, że każdy i tak używa tych dwóch znaczeń wymiennie. I choc fachowo mówi się epilacja laserowa to jesli ktoś mówi depilacja to wiadomo o co chodzi, naqwet lepiej niż w przypadku epilacji. Na stronie salonu z którego usług ja korzystam tj. Mona Lisa z poznania, jest napisane depilacja laserowa. Więc skoro profesjonalisci nie robią z tego problemu to nam też nie powinno to sprawiać kłopotu.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Depilacja czy Epilacja. Czym się różnią.

Post autor: megan »

Ja też często spotykam się właśnie z wymiennym używaniem tych nazw i to nawet w literaturze branżowej.
Szmaragdowa
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2011, 11:53

Re: Depilacja czy Epilacja. Czym się różnią.

Post autor: Szmaragdowa »

nie znałam tej różnicy ale rzeczywiście dobrze sie dowiedzieć , ale i tak wszyscy używają depilacja laserowa, bo tak sie chyba przyjęło, ale każdy wie o co chodzi, że to jest usuwanie laserowe włosa wraz z jego cebulka, poco komplikować
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi w salonach kosmetycznych”