szkodliwe solarium?

Peeling kawitacyjny, mezoterapia igłowa, lipoliza... Czy warto poddać się takim zabiegom? Na pewno warto o nich porozmawiać! Podzielmy się swoimi doświadczeniami z salonów kosmetycznych.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: dafne »

Ojej :o :shock: w szoku jestem! ale tapeciara! to znaczy na tym pierwszym zdjęciu, na tym drugim faktycznie wygląda normalnie. Gdyby nie oczy to bym powiedziała że to dwie różne babki. hehe :D
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: Kenza »

Polecam fajną kampanię społeczną anty-solarium. Musicie wpisać "solarium zabija" w youtube i wybrać pierwszy filmik taki z blondynką w różowym biustonoszu. Filmik drastyczny temu go tu nie zamieszczam :D uwaga! nie dla wrażliwych osób. :D
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: JolaZ »

Mimo drastycznych scen, filmik o którym pisała Kenza i tak jest w wątku o tanoreksji. My tu sobie gadu gadu a w solariach kolejki, coś mam wrażenie że nam się tylko wydaje że Polki zmądrzały i przestały masowo chodzić na solarkę. :? nie wierzycie to rozejrzyjcie się wokół siebie na ulicy - takiej opalenizny jak mają niektórzy nie da się złapać na ławce w parku. 8-)
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: dafne »

Dziewczyny nie leczcie trądziku na solarium! Nie wiem skąd to średniowieczne przekonanie że tak można wyleczyć pryszcze, na początku się zasuszają a później gruczoły pod wpływem ciepła biorą się do pracy i macie tłustą cerę i zatykające się pory, idealne środowisko do rozwoju trądziku. Jak już musicie stosować ten sposób to lepiej posiedźcie chwilę na słońcu, ale z tym też uwaga przy trądziku.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: Kenza »

Ja uważam, że jeśli ktoś koniecznie musi się opalać na solarium bo nie ma czasu na naturalne opalanie to powinien chociaż zrobić kilka rzeczy: przede wszystkim sprawdzić jakość łóżek opalających! Najpewniejsze są łóżka producentów: Ergoline, Philips, Golf którzy dbają o regularny przegląd urządzeń i wymianę lamp. W niektórych łóżkach można wyłączyć lampy opalające twarz. Skóra na twarzy jest tak delikatna, że nie powinniśmy jej wysyłać do solarium. Oprócz tego można poprosić obsługę solarium o pokazanie licznika czasu eksploatacji lamp. Przez pierwsze 80 godzin świetlówki działają bardzo mocno, więc należy skrócić opalanie, natomiast gdy pracują ponad 800 godzin to trzeba zrezygnować z opalania. Aha, a jeśli w solarium jest łóżko turbo to opalamy się na nim dwa razy krócej niż na zwykłym.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: megan »

Wydaje mi się, że i tak trudno stwierdzić czy łóżko jest w 100% czyste, zdezynfekowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi w salonach kosmetycznych”