szkodliwe solarium?

Peeling kawitacyjny, mezoterapia igłowa, lipoliza... Czy warto poddać się takim zabiegom? Na pewno warto o nich porozmawiać! Podzielmy się swoimi doświadczeniami z salonów kosmetycznych.
Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

szkodliwe solarium?

Post autor: mvp »

Czy mimo nagonki, jaką ostatnio przypuszczono na solaria, dalej tam uczęszczacie ? sama nie wiem co robić... dermatolog kategorycznie odradziła mi tę formę "relaksu" i "opalania" , wszyscy ostatnio mówią o tym, jakie to szkodliwe, a jednak nikt solariów nie zamyka... choć pomarańczowa opalenizna z solarium nie wygląda zachęcająco to jednak czasem miło wygrzać się pod udawanym słońcem, jak na dworze okropna pogoda :)
korzystacie w dalszym ciągu z solariów?
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: basia »

dajcie spokój z solarium !! szczególnie dla osób z jasną cera - odradzam! ja mam jasną cerę, pełno pieprzyków, przebarwień, po solarium zaczęły robić mi się białe plamy, poszłam z tym do dermatologa, a ten kazał mi się popukać w głowe !! powiedział, że to najgorsze co może być i że pełno jest teraz diagnoz czyraków i innych skórnych chorób. płacicie własnym zdrowiem i złotówkami za te "cudowne opalanie". to jest bez sensu, naprawde. lepiej wiosną posiedzieć w słonku chwilę i latem trochę i wystarczy. po co spiekać się w solarium na nienaturalny kolor pomarańczowy i jeszcze przypłacac za to zdrowiem ?
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: Marta »

Kiedyś byłam u dermatologa, bo miałam brzydką skórę na rękach (na przedramionach) i ona mi powiedziała, że mogę chodzić na solarium raz na 2 tygodnie na 10 min. na najsłabsze lampy. Powiedziała, że nie będzie to dla mnie szkodliwe a na pewno dobroczynne dla moich rąk. Myślę, że to jest ok., ale problem w tym, że dziewczyny nie mają umiaru i jak już zaczynają chodzić na solarium to ciągle im się wydaje, że są za blade. Ja też tak mam, więc wolę nie chodzić wcale. Do pewnego momentu mogłam się opalać bezkarnie, ale w tamtym roku dostałam tak koszmarnych plam na twarzy, że nawet najlepszy fluid tego nie pokrywał. Dałam sobie spokój z solarium, chociaż czasami tęsknię za brązową skórką.... pozostaje nadrabiać intelektem heheh :)
Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: mvp »

czytam i czytam na internecie o tych solariach i niestety, nie przekonuje się w ogóle. co raz więcej jest głosów bardzo przeciw, więc nie wydaje mi się żeby był sens ryzykowania dla brązowej skórki. zresztą mamy podobać się sobie, nie robić tego dla kogoś, więc trzeba zaakceptować skórę taką, jaką nas natura obdarzyła. są tu jakieś masowo korzystające z solarium dziewczyny ??
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: basia »

będę usilnie odradzać solaria, nie bądźcie głupie dziewczyny !! nie każdy musi być strzaskany na mahoń, w bladej skórze też jest urok, popatrzcie na Nicole Kidman która nawet biega w kombinezonie żeby chronić swoją alabastrową skórę :) albo jaka super jest Marcia Cross z gotowych na wszystko :d pełna klasa w bladej skórze :D
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: princesita »

ja opalałam się regularnie przez jakieś pięć lat. kupa czasu, co ? i to bardzo często łaziłam na solarium, bardzo, w niektórych miesiącach nawet i dwa razy w tygodniu !! nie doprowadzałam do pomarańczowego odcienia, no ale opalałam się dużo za dużo. wyprysków nigdy nie miałam bo generalnie mam karnację bardziej ciemną niż jasną, znaczy łatwo sie opalam. teraz żyje w strachu że mi się coś na starość zrobi jakiś czyrak :(:(i przyznam się wam, że z każdym wypryskiem skórnym lece przerażona do lekarza. a jak biegałam na solarium to wtedy nikt nie mówił że to takie straszne
iceicebaby
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:16

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: iceicebaby »

uważam ze w sezonie zimowym od czasu do czasu pojscie na solkę nie zaszkodzi :) nikt nie mowi tu otrzaskaniu sie na mahon!!! ale lekko musnieta sloncem to lepsze niż nakladanie tony podkladu na twarz! zreszta dobrze jest skoczyc na solarium po sezonie zimowym , gdy planujemy wyjazd do goracych krajow, aby przygotowac skore na silne słońce, aby uniknąć na miejscu oparzeń.
Awatar użytkownika
shania
Posty: 33
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:04

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: shania »

absolutnie się nie zgadzam !!!!! żadne takie !! przygotowanie przed słońcem w gorących krajach ? chyba przygotowanie na raka brrr okropieństwo !! jak jedziesz do ciepłych krajów to masz kremy z wysokimi filtrami !! zaczynasz od 15, kończysz na 4 lub dwójce, skąd wy bierzecie te wyświechtane frazesy, że solarium od czasu do czasu jest spoko ?! dziewczyny obudźcie się !
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: olivia »

Ja jestem wielką przeciwniczką solarium. :evil: Nigdy nie byłam i cieszę się z tego, nawet nie chcę spróbować!! Przez lato i późną wiosną opalam się naturalnie, nie zapominając o nałożeniu filtrów a w zimie cieszę się z naturalnej mlecznej cery. Nie rozumiem "trzaskania się na mahoń", bo to jest tandetne strasznie. Lekka opalenizna jest spoko, ładnie komponuje się z jasnymi ubraniami w dodatku, ale przesadzanie z ciemną skórą odbiera zwłaszcza twarzy szlachetności... Kiedyś mocna opalenizna była znakiem rozpoznawczym niskich klas, dzisiaj czasami myślę że ludzie ustanowili pewnego razu że ma być odwrotnie i teraz jak ktoś opalony to znaczy, że go stać na wakacje :D
To, co mamy cennego to gładka, elastyczna, młoda skóra a promieniowanie UV to jeden z głównych producentów wolnych rodników, dzięki którym się starzejemy. Moim marzeniem jest mieć w wieku 45-50 lat a może i później zadbaną i w miarę możliwości na ten wiek, elastyczną skórę, dlatego o solarium nie ma mowy!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: szkodliwe solarium?

Post autor: Kenza »

Jasne że solarium szkodzi! Dziewczyny nie oszukujcie się! Wiem, że to trudno zrozumieć, bo też kiedyś myślałam że może jednak chociaż raz na jakiś czas, ale zmądrzałam.
Przede wszystkim, nawet jeśli będziecie podchodziły z rozumem do opalania i opalały się raz na jakiś czas - i tak nie macie pewności co do jakości lamp w solariach i co do tego czy lampy są regularnie wymieniane!
Poza tym, nawet takim zjaranym blacharom jak Jola Rutowicz i Doda :D posłużyło odstawienie solarki:

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi w salonach kosmetycznych”