fale radiowe

Peeling kawitacyjny, mezoterapia igłowa, lipoliza... Czy warto poddać się takim zabiegom? Na pewno warto o nich porozmawiać! Podzielmy się swoimi doświadczeniami z salonów kosmetycznych.
BeeBee
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:03

Re: fale radiowe

Post autor: BeeBee »

ojj coś bardzo reklamujesz ten salon :P
karo
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2011, 22:11

Re: fale radiowe

Post autor: karo »

czy ktoś w ogóle miał robiony ten zabieg falami radiowymi? Jestem ciekawa czy to w ogóle działa i jakie są efekty????
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: fale radiowe

Post autor: JolaZ »

Ten zabieg nie jest jakoś super popularny w Polsce bo pobudzając układ krążenia i limfatyczny może przynieść efekty nawet po 2-6 miesiącach! Mało komu chce się tak długo czekać, bo można znaleźć wiele innych zabiegów, które dają efekt od zaraz albo po kilku dniach. Słyszałam, że zabieg polecany jest zwłaszcza osobom w wieku od 35 do 60 lat - celem poprawy napięcia skóry oraz osobom po 30 roku życia – profilaktycznie, aby nie utracić kolagenu, zabiegi wykonuje się również w celu redukcji trądziku oraz blizn potrądzikowych.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: fale radiowe

Post autor: dafne »

Tak, to prawda że na efekty trzeba się naczekać, ale to lifting bez skalpela. Zabieg znacznie zwiększa gęstość skóry, poprawia jej ukrwienie. Zabieg można wykonywać na: ramionach, brzuchu, wewnętrznej i zewnętrznej części ud, kolanach, torsie, otłuszczonych plecach. Fale radiowe przyczyniają się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wspomagają modelowanie sylwetki. Zabiegi na twarz wygładzają zmarszczki, zwiększają elastyczność skóry, modelują owal twarzy i poprawią jej wygląd.

Czasami warto poczekać na efekty.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: fale radiowe

Post autor: lemur »

Po tym zabiegu pacjentka może od zaraz wrócić do domu, jedyne widoczne konsekwencje to delikatne zaczerwienienia które znikną najpóźniej następnego dnia. Na efekt jednak się czeka a znika po 1-1,5 roku, wtedy trzeba znów powtórzyć zabieg. fale radiowe nie są jednak skuteczne w przypadku głębokich zmarszczek. Słyszałam też że jeśli zabieg wykonuje niezbyt dobry specjalista, to może dojść do poparzenia.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: fale radiowe

Post autor: dafne »

Mnie najbardziej interesuje to działanie antycellulitowe o którym już wspomniałam. Taki jest mechanizm działania:
RF oddziałuje zarówno na tkanki powierzchowne jak i dociera do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów) w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia czyli tzw. lipolizy.
Podczas zabiegów pobudzany jest też układ limfatyczny i krwionośny. Zwiększa się metabolizm w tkankach.
certyfikowane_piekno
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:15

Re: fale radiowe

Post autor: certyfikowane_piekno »

Jedna z Was poruszyła bardzo ważną kwestię! Trzeba pamiętać, żeby swoją twarz i ciało powierzyć specjaliście, bo przecież nie chcemy wyglądać po zabiegu gorzej niż przed nim. Ważne informacje na temat medycyny estetycznej i lekarzy, którzy znają się na swoim fachu, znajdziecie na stronie: www.certyfikowani.org
Sisi84
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2012, 11:12

Re: fale radiowe

Post autor: Sisi84 »

Super sprawa, fale radiowe robi sobie moja Mama systematycznie na podtrzymanie efektu po serii co miesiąc jeden zabieg i od roku wygląda ślicznie, tez nad nimi myslalam ale podobno dla mnie wkas bedzie bardziej odpowiedni bo jestem po 30stce. W Krakowie mogę polecic fale w salonie Laime, natomiast kolezanka mi mowila tez ze w Lublinie mają dobre.
Mary
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2012, 09:44

Re: fale radiowe

Post autor: Mary »

@Sisi84
A jak wygląda kwestia bólu w tych zabiegach? Bo właśnie też się zastanawiam nad Laime.
kasiap
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:18

Re: fale radiowe

Post autor: kasiap »

Ten zabieg nie boli, jest trochę neiprzyjemny - ja miałam go robionego na urządzneiu Recation i polecam, pewnie gdzieś w Twojej okolicy też go jakiś gabinet robi. Mnie efekt po 2 zabigeach bardzo zadowolił i nie czekałam na niego jak koś pisał kilka miesięcy. Ja już po kilku dniach widziałam, że skóra ma inną strukturę, jest bardziej - hmm jak to opisać - "żywa", jędrna. Nie tylko ja zresztą zauważyłam różnice, bo znajomi mówili, ze dobrze wyglądam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi w salonach kosmetycznych”