Żele do higieny intymnej

Jeśli nie wiesz, jaki balsam jest niezwyciężony w walce z cellulitem - zapytaj na forum. Tutaj możesz także ostrzec rozmówczynie przed kosmetycznym bublem.
mirandas
Posty: 36
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:51

Żele do higieny intymnej

Post autor: mirandas »

Hej kobiety, poszukuję jakiś dobrych żeli do higieny intymnej gdyż po tradycyjnych mam podrażnienia? Czy może mi któraś z Was coś polecić?
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: olivia »

Najlepsze są te z kwasem mlekowym, bo on zapobiega rozwojowi grzybów. Ja używam żelu z soraya,który zawiera d-Panthenol i kwas mlekowy, wcześniej miałam intime z ziaji i też byłam zadowolona :) Nigdy nie miałam po nich podrażnienia.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: kotsimon »

A mój ginekolog powiedział, że nie powinno się używać takich płynów do codziennej higieny, bo wysuszają skórę. Zalecił mi używanie po prostu wody z szarym mydłem.
mirandas
Posty: 36
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:51

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: mirandas »

oj ja słyszałam właśnie, że szare mydło właśnie bardzo wysusza skórę, nie wiem może się mylę....
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: Kenza »

Niektórzy twierdzą, że jest dobre na wszystko. Ja nie używam, więc nie wiem. Ale mam hipoalergiczny żel do higieny intymnej biały jeleń - nie wiem czy to to samo, co szare mydło, bo szare mydło to też biały jeleń, ale nie podrażnia. Zawiera aloes i ładnie pachnie.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: JolaZ »

Ja kupiłam w aptece taki żel na bazie nagietków. Jest bardzo delikatny, słabo się pieni więc można mniemać że nie ma w nim za dużo chemii.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: Kenza »

Sama już nie wiem jak to jest z tymi żelami do higieny intymnej. Właśnie wyczytałam na necie takie oto rady odnoszące się do higieny intymnej (jest też zdanie o tym żeby nie stosować mydła):

* Krocze myjemy bieżącą wodą, pod prysznicem – unikamy długich kąpieli w pianie.
* Do mycia używamy ciepłej, nie gorącej wody.
* Nie wolno stosować mydła, lecz płyny i żele do higieny intymnej – najlepiej te, które zawierają kwas mlekowy, wyciągi ziołowe i środki łagodzące.
* Nie stosuj do mycia gąbek ani myjek.
* Do wytarcia najlepiej przeznaczyć osobny ręcznik, który będzie zawsze suchy.
* Unikamy stosowania dezodorantów do miejsc intymnych.
* Wkładki higieniczne należy zmieniać często – jednak jeśli nie musisz, nie używaj ich.
* Zrezygnuj ze sztucznej, obcisłej bielizny, na rzecz bawełnianej i dopasowanej.
* Zrezygnuj ze stosowania tamponów lub ogranicz ich używanie.
* Podmywaj się zawsze po stosunkach płciowych.


Już nic nie wiem. A z kolei pamiętam, że na tvn style leciał program z "profesor Zdrówko" i ona mówiła że te żele do higieny intymnej nie są za dobre, bo wysuszają. Któraś z Was wie w końcu jak jest lepiej?
adpromo
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:31

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: adpromo »

ehhh ja się na ten temat nie wiele mogę wypowiedzieć, hmm a nie lepiej zapytać swojego prywatnego lekarza? By sprawdził i doradzi?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: Kenza »

Tylko że oni też się mylą w zeznaniach - mój zalecił stosowanie żeli z kwasem mlekowym i osobiście nie używam mydła, ale słyszałam i czytałam opinie ginekologów którzy twierdzą że takie żele są niepotrzebne, wręcz niektóre gorsze od mydła stąd ta moja niepewność. A bądź, co bądź higiena intymna to ważny temat dla zdrowia kobiety.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Żele do higieny intymnej

Post autor: JolaZ »

mirandas pisze:Hej kobiety, poszukuję jakiś dobrych żeli do higieny intymnej gdyż po tradycyjnych mam podrażnienia? Czy może mi któraś z Was coś polecić?


A co rozumiesz poprzez "tradycyjny żel"? Być może masz alergię na jakiś składnik? Te żele (oczywiście jeśli to nie jest żel z biedronki za 2-3 zł) są skomponowane tak by nie drażnić nawet najdelikatniejszej skóry. Ja od dawna stosuję Lactacyd Femina który nie zawiera mydła. Moim zdaniem, właśnie błędem jest używanie mydła, bo to ono ma częściej właściwości podrażniające. Emulsja lactacyd zawiera kwas mlekowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy kosmetyczne”