Kosmetyki bio, eco

Jeśli nie wiesz, jaki balsam jest niezwyciężony w walce z cellulitem - zapytaj na forum. Tutaj możesz także ostrzec rozmówczynie przed kosmetycznym bublem.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: lemur »

Teraz na szczęście kosmetyki paraben-free tanieją, sądzę że jeszcze rok czy dwa i będą kosztować tyle, co zwykłe kosmetyki. Poza tym, mamy to szczęście, że takie produkty są już ogólnodostępne. Znajdziemy je w każdej aptece, no w drogeriach wybór jest mniejszy.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: dalia »

kotsimon pisze:Kosmetyki naturalne naprawdę potrafią być drogie. Nawet kostka naturalnego mydła kosztuje ok 20 zł.


20 zł to taka norma teraz za kostkę z Botani płaciłam nieco więcej. Liczę, że im będzie więcej produktów do wyboru, więcej producentów zaangażowanych w eko-pielęgnację to ceny spadną.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: JolaZ »

Ja tak sądzę, ze za kilka lat kosmetyki eco będą normą a nie czymś luksusowym - wtedy ceny spadną.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: kotsimon »

Kosmetyki całkowicie wolne od olejów mineralnych, parabenów, silikonów, siarczanów, niepotrzebnych wypełniaczy i barwników sztucznych ma w swojej ofercie marka M Picaut. Dostałam pod choinkę krem oczyszczający z ekologicznymi olejkami oraz odżywczym ekstraktem z rokitnika zwyczajnego używam od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolona, bo skóra jest bardzo gładka, co prawda na początku nie mogłam się przyzwyczaić bo to najpierw wcierasz w twarz a potem spłukujesz razem z zanieczyszczeniami skóry, ale teraz mi to nie przeszkadza. Nie wiem jak jest z dostępnością tych kosmetyków w Polsce bo sprezentowała mi je osoba, która mieszka za granicą.
Awatar użytkownika
Pati
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:08

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: Pati »

JolaZ pisze:Ja tak sądzę, ze za kilka lat kosmetyki eco będą normą a nie czymś luksusowym - wtedy ceny spadną.


Mysle ze ta tendencjatospadania cen juz jest widoczna :-))
Ja neidawno kupilam beEco Flosleka, super kremy po zimie
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: Kenza »

Owszem, te produkty tanieją ale zastanawia mnie czy można im ufać, czy faktycznie są eko, bio... i na ile można ufać tym certyfikatom wszystkim?
Awatar użytkownika
Pati
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:08

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: Pati »

a dlaczego mialabys nie ufac certyfikatom??
Znasz EcoCert, Vegan, BHID ?? Uwazasz ze cos z nimi nie tak?
klara
Posty: 27
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:25

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: klara »

Eewa pisze:Jako "ekologiczne" lub "biologiczne" kosmetyki oznacza się tylko te, w których ilość stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, a przynajmniej 95% z nich musi pochodzić z upraw biologicznych. Poszukując prawdziwych kosmetyków organicznych powinniśmy mimo wszystko kierować się certyfikatami wydawanymi przez kilka niezależnych organizacji takich jak: BDIH, Ecocert, Cosmebio, Cosmos, Natrue czy Demeter. Oczywiście jeśli ktoś jest w stanie ocenić jakość kosmetyku po składzie to tym lepiej, ale z pewnością łatwiej będzie kierować się tymi nazwami.

Jak pisała Eewa - te organizacje, które wystawiają certyfikaty bio kosmetykom są niezależne i można być spokojnym o ich wiarygodność. To nie jest znaczek, który można kupić, na to trzeba zapracować.
Awatar użytkownika
Pati
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:08

Re: Kosmetyki bio, eco

Post autor: Pati »

otoż to Klara ;))

Ja im ufam, tym certyfikatom, i z przyjemnoscia kupilam kolejne pudlo maselka beEco niedawno :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy kosmetyczne”