mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
adpromo
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:31

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: adpromo »

dziekuje za pomoc, nie uktywam że się trochę boję przed tym zabiegiem? Czy moga być jakieś skutki uboczne po tym zabiegu? czy boli?
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: olivia »

O skutkach ubocznych nie słyszałam, natomiast mogą pojawić się lekkie podrażnienia, zaczerwienienia, ale niekoniecznie. Nawet jeśli tak będzie to przechodzi dość szybko. Naprawdę, nie ma się czego bać ;) Boleć też nie boli.
adpromo
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:31

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: adpromo »

hmm no to może się zdecyduje chociaż nie ukrywam ze strach jest. Ale do mikrodermabrazji nie moze być ropnych zmian tak?
mirandas
Posty: 36
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:51

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: mirandas »

oj cera musi być czysta bez ropnych zmian, jak będziesz mieć zmiany ropne to tylko pogorszysz stan swojej cery bo się rozniesie, więc radze uważać idź lepiej na konsultacje z kosmetyczką lub dermatologiem
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: olivia »

Przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji oprócz trądzika ropowiczego, jest też trądzik krostkowy i trądzik różowaty.
Awatar użytkownika
spencer
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:39

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: spencer »

Nie ma ograniczeń wiekowych co do wykonania mikrodermabrazji. Sama w wieku kilkunastu lat miałam kilka zabiegów bo nie mogłam sobie poradzić z trądzikiem pospolitym i mama wysłała mnie do gabinetu. Nie żałuję, bo pryszczy zrobiło się znacznie mniej już po pierwszym zabiegu, a po kilku skóra była naprawdę super i tak pozbyłam się tego brzydkiego problemu na dobre. Mam pytanie, na które jednak nie znam odpowiedzi, chociaż miałam już mikrodermabrazję. Jeśli odpowiedź na nie już padła na forum to przepraszam, ale przejrzałam te kilka stron wątku i nie znalazłam: jaki filtr UV powinien mieć krem stosowany po zabiegu? Czytałam że min. 50! ale wydaje mi się to nierealne... przecież kremy do dzieci mają tak wysoką ochronę.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: dafne »

Mi zalecono kremy SPF 25+ codziennie przez dwa tygodnie po zabiegu (przynajmniej). Ale nie wiem czy rodzaj skóry i to czy miałaś mikrodermabrazję korundową czy diamentową, która jest na skórę wrażliwą nie ma znaczenia.
klara
Posty: 27
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:25

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: klara »

Wyższy SPF jest zalecany po mikrodermabrazji diamentowej (dla cery alergicznej i wrażliwej), którą pewnie miałaś @spencer. Po korundowej starczy 25.
Awatar użytkownika
spencer
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:39

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: spencer »

Mam wrażliwą skórę, więc to była diamentowa mikrodermabrazja. Czyli już rozumiem. A czy ktoś z Was próbował metody tlenowej? Podobno daje najfajniejsze efekty i jest bardzo przyjemna. Nie wiecie jak to się prezentuje cenowo? Chodzi mi o to czy nie jest droższa od diamentowej i korundowej?
Blossom
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2012, 13:18

Re: mikrodermabrazja - czy nie jestem za młoda??

Post autor: Blossom »

To prawda, nie ma ograniczeń wiekowych aczkolwiek najlepiej przed zabiegiem udać się do specjalisty, który sam oceni stan kondycję naszej skóry i zaproponuje najlepsze rozwiązania zabiegowe.
Pamiętajcie, że nie tylko wybór zabiegu ale przede wszystkim salonu w którym będziemy wykonywać zabieg, jest ważny!! Jeśli wybierzemy zły salon, w którym np. nie pracują wykształcone osoby (tylko po przebytych krótkich kursach) możemy narobić sobie więcej kłopotów. Ogólnopolska akcja Z Accentem na Harmonię pokazuje w jaki sposób dbac o swoje ciało i jak wybierać odpowiednie salony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”