Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
Gusia
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2011, 12:50

Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Gusia »

Od zawsze miałam problem z łamliwymi paznokciami i nigdy niestety nie mogłam ich zapuścić :( Ale teraz doszła jeszcze rozdwajająca się płytka paznokcia! Sama już nie wiem co robić... Chciałabym, aby były ładne. Poza tym bardzo podoba mi się french, który na nich jest praktycznie niemożliwy. Co doradzicie?

Kupiłam sobie lakier Avon łamliwych i rozdwajających się paznokci. Teraz czekam aż dojdzie, miała go któraś z was? Poza tym mam też z Avonu lakier pearl shine. W katalogu pisało, że jest fajny, ale w rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Kenza »

Łamliwe paznokcie to znak że w Twojej diecie brakuje cynku, żelaza i paru innych witamin. Na słabe paznokcie (i włosy) dobrze działa skrzyp w tabletkach . Z kolei rozdwajające się paznokcie to skutek częstego kontaktu ze szkodliwymi detergentami np. podczas zmywania lub częstych urazów mechanicznych. Tak więc staraj się wykonywać wszelkie prace domowe w rękawiczkach i używaj tego lakieru który zamówiłaś, ja go nigdy nie stosowałam, natomiast znam lakier Sally Hansen Super Strong jeśli tamten z Avonu Ci nie pomoże to polecam właśnie ten. Poza tym mocz codziennie dłonie w ciepłej oliwie z oliwek. Powinno pomóc. ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: olivia »

Gucia, a jak pielęgnujesz swoje paznokcie? Może problem nie leży w odżywianiu ale właśnie w złej pielęgnacji? Nie powinnaś używać metalowych pilniczków, bo one jeszcze bardziej będą Ci rozdwajać płytkę. Szukaj lakierów które zawierają wapń i witaminę A i E. Ja bym zalecała dodać do ciepłej oliwy z oliwek trochę cytryny i nacierać paznokcie olejkiem rycynowym - myślę że takie natłuszczanie może nawet zastąpić Ci te lakiery i inną chemię. A z frenchem poczekaj aż pazurki będą ładne ;)
Awatar użytkownika
Gusia
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2011, 12:50

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Gusia »

Dieta jest bardzo możliwa, bo od jakiś 2-3 lat jestem wegetarianką, a fanką soi nie jestem, także żelaza mogę nie mieć zbyt wiele. Innych składników zresztą też :)

Wczoraj moczyłam w oliwie z oliwek, dzisiaj też spróbuję. Co do prac to raczej nie wykonuję jakoś dużo, 1-2 razy w tygodniu myję podłogę i zlewy. Rzeczywiście używam metalowych pilniczków, ale planuję kupić jakiś porządny szklany, ewentualnie odkopać papierowe, bo pamiętam, że miałam dwa, jeśli nie więcej.

Dzięki za rady, a jeśli macie jeszcze jakieś to również będę wdzięczna :D
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Eewa »

Skoro masz słabe paznokcie to może zainteresuje Cię nowość w gabinetach kosmetycznych - manicure japoński. On jest przeznaczony do kruchych, łamliwych czy rozdwajających się paznokci, więc powinien być idealny dla Ciebie.
Polega to na wcieraniu takiej specjalnej pasty w płytkę paznokcia i naniesieniu warstwy pudru. Ta metoda pobudza krążenie, dopinguje pazurki do wzrostu i wzbogaca je w witaminy i krzemionkę z morza japońskiego. Jeden zabieg kosztuje ok. 30-40 zł ale można kupić już zestawy do manicure japońskiego, więc szukaj zestawów do P. Shine bo tak się ta metoda nazywa.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: kotsimon »

O nie słyszałam o tym. Moje paznokcie z kolei zaczynają się rozdwajać dopiero jak bardzo je zapuszczę. Dlatego zwykle nosze krótkie. Mam dobrą dietę i pielęgnuje je różnymi środkami ale nie widać zmian. Chyba jestem sobie sama winna, bo piszecie o tym, że detergenty szkodzą, a ja zmywarki nie mam i dużo zmywam, gotuje, sprzątam, więc moje pazurki non stop są w pracy. :?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Kenza »

No to co CI szkodzi zmienić przyzwyczajenia i zmywać w rękawiczkach? Zobaczysz że po miesiącu różnica będzie zauważalna. ;)
mirandas
Posty: 36
Rejestracja: 28 kwie 2011, 13:51

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: mirandas »

myślę, że na rozdwajające się paznokcie, dobre odżywki, obcinanie i odpowiednia pielęgnacja pomogą, radzę unikać detergentów i środków chemicznych. Tak jak przedmówczyni powiedziała, ja też polecam rękawiczki w kuchni, dobra sprawa, po krótkim okresie czasu zauważysz różnice.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Kenza »

Galaretka także poprawia kondycję paznokci i włosów. Oprócz tego produkty bogate w wapń :)
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Post autor: Eewa »

Są też gotowe suplementy diety przeznaczone właśnie do wzmocnienia paznokci np.capivit piękne paznokcie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”