Piekne stopy

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piekne stopy

Post autor: kotsimon »

Jeśli macie problemy z przebarwieniami na paznokciach stóp to polecam taki sztyfcik z sholla. Bardzo skuteczny, kupiłam go mamie bo ona ma bardzo przebarwione paznokcie i zadziałał.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Piekne stopy

Post autor: joanna »

Pielęgnacja stóp moim zdaniem jest bardzo trudna i wymagająca. jednego dnia mam piękne gładkie stopy, a jeśli nic z nimi nie robię przez 3-4 dni naskórek jest ponownie cholernie grupy, pięty popękane i nieładne. Zastanawiam się czy to nie jest spowodowane np. noszeniem złego obuwia? Przyznaję że często wciągam na nogi skarpetki i adidasy i idę biegać, więc stopy mają okazję do pocenia się.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Piekne stopy

Post autor: Kenza »

No na pewno jeśli za długo biegasz w przepoconych skarpetkach to to za dobre dla stóp nie jest, podobnie jeśli chodzisz w niewygodnych i twardych butach, ale też nie dajmy się zwariować. Nie przestaniesz biegać przez to, że Twoje stopy wymagają porządnej pielęgnacji. Każde stopy potrzebują troski żeby być ładne :) zwłaszcza kobiece, bo z doświadczenia wiem (widzę), że faceci nie mają takich problemów ze zrogowaciałym naskórkiem stóp... może to faktycznie kwestia noszenia twardych i wysokich butów. Podczas gdy my stawiamy na walory estetyczne, faceci przede wszystkim szukają wygody 8-) jak w każdej dziedzinie życia.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Piekne stopy

Post autor: Kenza »

A próbowałyście kuracji lanoliną? Wyczytałam, że bardzo zmiękcza stopy i dodaję to do miski z wodą, w której co kilka dni moczę stópki. Wiem, ze są też kremy z lanoliną, właśnie specjalne do stóp.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Piekne stopy

Post autor: lemur »

Ja miałam kremik z lanoliną z joanny fajny był bardzo, ale teraz nie mogę go nigdzie kupić. Widziałyście gdzieś taki?
puella
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2011, 09:44

Re: Piekne stopy

Post autor: puella »

ja polecam pedicure hybrydowy
http://biodermis.com.pl/pedicure-hybrydowy
nie tylko gwarantuje zadbane stopy, ale lakier utrzymuje się b. długo i nie odpryskuje.
Polecam i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Piekne stopy

Post autor: Kenza »

Pedicure i manicure hybrydowy są naprawdę super i bardzo trwałe, jedyny minus jest taki, że pozbyć się go można tylko w gabinecie, bo zmywacz nie działa.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Piekne stopy

Post autor: joanna »

Przeciwgrzybicznie działa peeling z cynamonu i miodu, ja dodaję do niego czasami kawę albo cukier. Najpierw masuję stopy a potem jeszcze zostawiam peeling na parę minut i dopiero potem zmywam. zrogowaciały naskórek, który nie zniknie dzięki peelingowi usuwam pumeksem.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Piekne stopy

Post autor: megan »

Dla urody i zdrowia stópek to ja stosuję wkładki żelowe. Można dobrać nawet takie specjalne, jak ktoś ma płaskostopie. Takie wkładki redukują wstrząsy odbierane przez stopy, dzięki czemu odpoczywa także kręgosłup i stawy. Zawsze po dłuższych spacerach odczuwałam ból stopy wynikający głównie z nacisku, a te wkładki sprawiają, że to odczucie zmęczenia stóp zostaje wyeliminowane.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Piekne stopy

Post autor: kiziamizia »

To ja mam takie wkładki żelowe do szpilek, one tak jakby hamują pięty żeby stopa nie zjeżdżała do przodu. Bardzo fajne, tylko dość drogie były.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”