Piekne stopy

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Piekne stopy

Post autor: Eewa »

Co robicie, żeby nie wstydzić się swoich pięt w skąpych sandałkach? Ja stosuję krem do stóp z neutrogeny, ale kiedy zdarza mi się zapomnieć o regularnej pielęgnacji przez kilka dni to problem twardego, zrogowaciałego naskórka wraca. Jakie macie sposoby na piękne, miękkie stopy? Może jakieś domowe, cudowne eliksiry?
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Piekne stopy

Post autor: lemur »

Ja przynajmniej raz w tygodniu (i w dni kiedy dałam moim stopom powody do zmęczenia) moczę stopy w letniej wodzie z dodatkiem soli z morza martwego i mydła. Później nakładam peeling do stóp nieważne jakiej firmy, ostatnio miałam avon, kiedyś yves rocher - nie zauważyłam dużych różnic w działaniu i ścieram stopy tarką. Później wcieram dość grubą warstwę kremu zmiękczajacego do stóp i... nakładam na nie woreczki i pakuje w skarpetki. Stópki mięciutkie i można wkładać klapki!
Ps. Nie polecam zbyt częstego używania tarki do stóp. Gdy kiedyś używałam jej prawie codziennie, naskórek zrobił się jeszcze grubszy! Może to indywidualna reakcja, ale na wszelki wypadek ostrzegam :)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Piekne stopy

Post autor: JolaZ »

W pielęgnacji stóp ważna jest regularność. Wydaje mi się że tu ważniejsza niż super krem jest pamięć o codziennym nakładaniu dowolnego kremu, który po prostu nawilżałby skórę. Owszem najlepiej zdać się na kremy takie jak z neutrogeny (ja też bardzo z niego jestem zadowolona). Osobiście nie polecam scholla heal repair, mi nic a nic nie pomógł, ale może ktoś ma inne doświadczenia?
Na pewno jeśli nijak nie zadbamy o stopy, pominiemy je w codziennej pielęgnacji to nici z ładnych stópek.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Piekne stopy

Post autor: olivia »

W gabinecie kosmetycznym można się pozbyć problemu zgrubiałego naskórka. Panie mają tam do tego specjalne frezarki :D na pękającą skórę pięt podobno pomaga purree z ziemniaków z dodatkiem witaminy A i wywaru z siemienia lnianego.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piekne stopy

Post autor: kotsimon »

Na nadmiernie potliwe stopy zaleca się wywar z lawendy i szałwii. Regularne moczenie nóg w wodzie z dodatkiem tej mieszanki sprawi ze stopy będą się mniej pociły i pozbędą się niemiłego zapachu.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Piekne stopy

Post autor: JolaZ »

Można też spróbować domowych maseczek na przykład na bazie płatków owsianych:
odżywcza: zagotuj szklankę mleka, wsyp do niej szklankę płatków owsianych. kiedy mieszanina ostygnie nałóż na stopy na 20 minut, potem zmyj.
zmiękczająca: dwie łyżki płatków owsianych, łyżkę suszonego nagietka, sok z cytryny, glicerynę. Nagietka zalej szklanką wrzątku, całość parz około 15 minut, następnie do powstałego wywary po uprzednim przecedzeniu dodaj płatki, glicerynę, oliwę i sok z cytryny. Mieszankę dobrze wymieszaj. Nałóż na 20 minut.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Piekne stopy

Post autor: Kenza »

Żeby zmiękczyć skórę stóp najlepiej regularnie moczyć nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Co więcej, sodę oczyszczoną można wsypać bezpośrednio do butów, dzięki temu nogi mniej się pocą i nie powstaje nieprzyjemny zapach :D
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Piekne stopy

Post autor: dafne »

Dość długo borykałam się z takim rozległym, żółtawym zgrubieniem na pięcie. W aptece pani mi zaleciła Acerin do usuwania odcisków i zgrubiałej skóry. Wygląda trochę dziwnie, bo przypomina lakier do paznokci. "Maluje" się nim zgrubiałe miejsce, a preparat szybko zasycha i tworzy taki "plasterek". Bardzo skuteczny i szybko mi wyleczył te ohydne pięty, a wcześniej próbowałam podobnych cudów, o jakich tu piszecie - na pewno są skuteczne, ale nie przy tak stwardniałej skórze, jaką miałam wtedy. Miałam stopy jak hobbit, mogłabym chodzić po świecie na bosaka, a i tak bym tego nie zauważyła, nic nie poczuła. ;)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Piekne stopy

Post autor: JolaZ »

Na taką bardzo zgrubiałą skórę stóp dobry jest też preparat silnie zmiękczający do stóp z kwasami AHA. Jest tylko jeden minus terapii kwasami AHA - potrzeba systematycznej pielęgnacji i trochę cierpliwości, bo efekt przychodzi stopniowo z czasem. Ale gdyby komuś Acerin nie pomógł to na pewno kwasy pomogą.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Piekne stopy

Post autor: Kenza »

Były jeszcze takie hebelki do ścinania zgrubiałego naskórka (omega to się nazywało), ale w gabinetach kosmetycznych już dawno tego nie używają i nie wiem czy dopuszczone jest do sprzedazy nadal, bo można było się skaleczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”