Co na rozstępy?

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Co na rozstępy?

Post autor: joanna »

Co do domowych sposobów, to w przypadku białych rozstępów w fazie bliznowacenia możemy sobie je darować, tutaj już pomoże tylko zabieg w gabinecie. Zwłaszcza "nieświeże" rozstępy, które mamy od wielu wielu lat nie znikną dzięki pumeksowi czy kosmetykom.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Co na rozstępy?

Post autor: dafne »

beautyme pisze:rozstępy to jest taka przypadłość , że naprawdę ciężko się ich pozbyć, wyczytałam gdzieś w internecie, że bardzo dobre właściwości na takie problemy jest kolagen, a właściwie kosmetyki z jego dużą zawartością, że znacznie poprawiaja wygląd skóry, ujędrniają, jest dobre na cellulit, warto może cos takiego spróbować, wiem, że takie kosmetyki można dostać w sklepie internetowym Neolagen

Kolagen na rozstępy działa świetnie. Najlepiej sobie go zaaplikować w tabletkach. Pomoże pozbyć się zwłaszcza tych świeższych, czerwonych rozstępów i zapobiega powstawaniu nowych, co jest ważne, gdy np. ostro pracujemy nad mięśniami.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Co na rozstępy?

Post autor: kiziamizia »

Na rozstępy można zastosować też heparynę w żelu. Może to być np. Lioton 1000. Należy smarować dane miejsce na ciele 3 razy dziennie przez 2 miesiące.
HollyPolly
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2011, 09:22

Re: Co na rozstępy?

Post autor: HollyPolly »

Mój domowy sposób to peeling z kaolinem, potem masaż ostrą szczotką, a na koniec aplikacja balsamu z kolagenem. Jest lepiej, chociaż nie mam specjalnych problemów z rozstępami, są tylko na brzuchu.. Słyszałam też, że kuracja na bazie wina (tzw. winoterapia, czytałam o niej ostatnio na stronie hotelu Głęboczek - ich spa prowadzi właśnie winoterapię w pełnym zakresie) jest bardzo pomocna w zmniejszaniu rozstępów, maski z miąższu winogron świetnie dotleniają i uzupełniają braki komórkowe.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Co na rozstępy?

Post autor: megan »

Czytałam, że olej z kamelii wygładza też rozstępy. W Azji używa się tego też na zmarszczki. Jest bardzo zdrowy - w Chinach wiele osób na nim gotuje. Jednak kobiety znalazły dla niego także inne zastosowanie.
MACROVITA
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:07

Re: Co na rozstępy?

Post autor: MACROVITA »

Miejsca szczególnie narażone na powstanie rozstępów należy często nawilżać i natłuszczać. Można także stosować preparaty zawierające witaminę E, która uelastyczni skórę. Naprzemienne kąpiele ciepłą i zimną wodą wpłyną dodatnio na elastyczność skóry i pomogą zmniejszyć rozstępy. Aby pozbyć się rozstępów warto także doustnie przyjmować witaminy A, D i E, same wprawdzie nie zlikwidują rozstępów, ale w połączeniu z innymi zabiegami mogą być bardzo skuteczne. Naturalnym remedium na rozstępy są białka kurze. Białka zawierają aminokwasy i proteiny które leczą skórę i sprawiają, że staje się gładka i młodzieńcza. Dwa białka z jajek należy ubić i pokryć pianą rozstępy. Jak białko wyschnie należy spłukać je zimną wodą, wytrzeć do sucha i wetrzeć oliwę z oliwek. Zabieg ten należy powtarzać 3 razy dziennie. Po około 2 tygodniach powinniśmy zobaczyć pierwsze efekty.
InstytutGlamour
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 07:28

Re: Co na rozstępy?

Post autor: InstytutGlamour »

Ja polecam maść Contratubex. Już po kilku smarowaniach rozstępy blakną. Niestety maść jest bardzo droga, za mała, 20 gramową tubkę trzeba zapłacić powyżej 30 zł. No cóż, dla takich efektów warto
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”