Domowe przepisy na peelingi

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
kamilak
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2011, 08:16

Domowe przepisy na peelingi

Post autor: kamilak »

Hej wszystkim, postanowiłam utworzyć tu miejsce na przepisy na domowe peelingi. Piszcie jak znacie jakieś sprawdzone receptury. Ja chciałam przedstawić przepis na peeling kawowy. Tutaj świetny film instruktażowy : http://www.youtube.com/watch?v=qjfZ633dNR8 . Miłej zabawy i czekam na wasze pomysły.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: Kenza »

CUKIER
Ja bardzo lubię peelingi na bazie cukru i cukru pudru. Cukru gruboziarnistego używam do peelingu antycellulitowego, więc stosuję go na uda i brzuch. Cukier puder używam do oczyszczania twarzy. Do mieszanki dodaję albo oliwę z oliwek, albo balsam nawilżający czy żel, najbardziej lubię ten ostatni komponent, bo z żelem najłatwiej aplikować peeling.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: Eewa »

To ja dodam maseczkę z płatków owsianych:
Do 3 łyżek rozdrobnionych płatków owsianych dodajemy łyżkę miodu. Mieszamy, dodatkowo można wstawić do lodówki na 30 minut. Po wyciągnięciu dodajemy 1 łyżkę mleka. Mieszamy i nakładamy na oczyszczoną twarz. Masujemy skórę przez 5 minut. Pozostałość papki owsianej nakładamy na twarz i zostawiamy na 15 minut. Po tym czasie zmywamy letnią wodą.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: joanna »

No ja wykorzystuję sól morską. Zwykle dodaję ją do żelu do mycia.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: coralie »

Ja popieram peeling kawowy, dodaję do niego czasami cynamon, bo fajnie rozgrzewa.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: lemur »

Orzeszki!!
4 łyżki zmielonych orzechów wymieszaj z trzema łyżkami oliwy lub jogurtem i miodem. Wmasuj w skórę i spłucz..
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: olivia »

Orzeszki można zamienić na migdały, a przepis ten sam. Ja lubię też peeling TRUSKAWKOWY. Kilka truskawek miażdżę widelcem, dodaję balsam czy oliwkę. Pięknie pachnie :) odżywia i oczyszcza skórę.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: Kenza »

O truskawkach nie słyszałam, a poza tym to już chyba zgromadziłyśmy wszystkie domowe peeling jakie znam. Ciekawe, czy ktoś coś jeszcze wymyśli i nas zaskoczy?
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: JolaZ »

Jeszcze można z kiwi zrobić. Ja miksuję jedno kiwi, obrane ze skórki oczywiście i gotowe! Kiwi złuszcza dzięki pestkom. Aromaterapia i oczyszczanie w jednym :D
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: megan »

To jeszcze nie koniec domowych peelingów, bo ja znam jeszcze inne :D Przede wszystkim peeling z pomidorów - złuszcza, nawilża, zwęża pory i rozjaśnia. Wystarczy rozdrobnić obrane pomidory. Ja dodaję do niego czasem siemię lniane.
No i właśnie - kolejny peeling - z siemienia lnianego. Garść rozdrobnionych nasion wystarczy zalać szklanką gorącej wody, dodać łyżkę miodu, całość dokładnie wymieszać i peeling gotowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”