Domowe przepisy na peelingi

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
trudi
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2012, 18:18

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: trudi »

A trudno hoduje się aloes? Ja robię tylko z kawy i dodaję krople olejku rozgrzewającego albo odrobinę np. cynamonu.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: lorna »

trudi pisze:A trudno hoduje się aloes? Ja robię tylko z kawy i dodaję krople olejku rozgrzewającego albo odrobinę np. cynamonu.

Wręcz przeciwnie - aloes to wdzięczna roślina doniczkowa, którą łatwo sobie wyhodować. Jest idealna do postawienia na parapecie, bo wygląda całkiem fajnie no i lubi jasne, nasłonecznione miejsca. Ponadto dopasowuje się do temperatur panujących na zewnątrz, tzn, w lecie najlepiej rozkwita w temp. ok. 20 - 25 stopni, a w zimie woli jak jest 6-10 stopni (tej zimy musiałam go wystawić na werandę,gdzie mamy trochę chłodniej bo w pokoju wysychał. To dobra roślina dla osób, które nie umieją dbać o kwiaty i ja jestem na to najlepszym dowodem. Roślina ta wytrzymuje dłuugo bez wody i good for her bo inaczej przy mnie to by dawno już nie żyła. :D
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: juropa »

to ja dorzucę coś jeszcze ^^ spodobało mi się to eksperymentowanie z peelingami :)
- 1 filiżanka soli
- 1/4 filiżanki oleju rzepakowego (w oryginale była oliwa z oliwek, ale mnie nie stać na to, żeby takiej drogiej oliwki do kosmetyków używać, a olej rzepakowy sprawdza się równie dobrze)
- 1 łyżka soku z cytryny
- 1 łyżeczka startej skórki z cytryny
Tylko tego peelingu nie polecam stosować teraz, jak zbliża się lato, bo cytryna wybiela i usuwa opaleniznę ;) lepszy będzie na zimę.
MACROVITA
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:07

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: MACROVITA »

Ja używam takiego peelingu: fusy z zaparzonej kawy, żel pod prysznic, łyżeczka cynamonu. Pięknie pachnie, pobudza i ściera martwy naskórek. Jest super w walce z cellulitem.
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Domowe przepisy na peelingi

Post autor: juropa »

Macrovita pisałam o nim wcześniej, z tą różnicą że był na bazie oleju rzepakowego, który dzięki witaminie E odżywia skórę. Jak tam dziewczyny, wypróbowałyście coś nowego? Ja ostatnio ciągle lecę na tych, które już tu publikowałam :) Super są.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”