Cera naczynkowa

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Cera naczynkowa

Post autor: Eewa »

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest łatwa. Na przykład nie wolno myć się w bardzo ciepłej wodzie. Woda musi być letnia, ani zimna, ani za ciepła. Kremy powinny zawierać rutynę, wyciąg z arniki górskiej, z kasztanowca, witaminę C, PP, K. Jeśli chodzi o peeling to można też ścierający ale musi być delikatny - np. ze zmielonych pestek owoców. Można wspomóc się też od środka suplementami np. red bloker.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Cera naczynkowa

Post autor: dalia »

No właśnie większość z nas wie i pamięta o witaminie C ale już o K zapominamy a to ona zmniejsza liczbę siniaków.
Dzięki Kenza za info, przejrzałam kremy Flos Lek do cery naczynkowej i jednak postawiłam na nawilżający, głównie do stosowania w domu. U mnie naczynka pojawiają się jesienią zimą i niestety to efekt stylu życia nocnego, szczególnie teraz w karnawale.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Cera naczynkowa

Post autor: dafne »

Dziewczyny, a czy to prawda, że peelingiem chemicznym też można sobie zaszkodzić przy cerze naczynkowej?
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Cera naczynkowa

Post autor: dalia »

A nie wiem, przecież jest delikatny tak? Zapytam koleżanki, która jest kosmetyczką.
trudi
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2012, 18:18

Re: Cera naczynkowa

Post autor: trudi »

Moim zdaniem dobry efekt dają maseczki.
urszulaaa
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2012, 20:42

Re: Cera naczynkowa

Post autor: urszulaaa »

Również mam cerę naczynkową, przestrzegalam wszystkich zasad - unikałam słońca, stosowałam tylko peelingi chemiczne a nie mechaniczne, kremy z wysokim filtrem, unikałam sauny, ale niestety i tak wyszły mi na twarzy rozszerzone naczynka i nie dało się tego inaczej wyeliminować niż laserem. W Bellisanie zamykali mi naczynka na całej twarzy i dalej muszę przestrzegać tych zasad. ale twarz wygląda dużo lepiej :)
Blossom
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2012, 13:18

Re: Cera naczynkowa

Post autor: Blossom »

Kremów jest sporo. Podejrzewam, że większość firm kosmetycznych ma w swoim portfolio krem do cery naczynkowej. Próbowała któraś z Was może usunąć naczynka laserem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”