SOS dla zmęczonej cery.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Serducho125
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2011, 11:40

SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: Serducho125 »

Witam :) . Przepraszam jeśli powielam wątek.

Mam 32 lata. Ostatni bardzo aktywny (niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu) i stresujący tryb pracy odbił się na mojej cerze. Spędzałam (czasem jeszcze się zdarza) po kilkanaście godzin przed komputerem przy sztucznym oświetleniu często w zadymionych pomieszczeniach nierzadko niedosypiałam. Moja buzia wygląda fatalnie – szaro blada, pojawiają się na niej coraz częściej małe krostki i suche swędzące plamki, wygląda na zmęczoną i jakąś taką wymiętą. Dodatkowo pojawiły mi się jakieś dziwne coś jakby zmarszczki pod oczami, niestety taka moja uroda mam cienie pod oczami, które przy obecnym stanie cery widać sto razy bardziej niż normalnie. Może przesadzam ale nawet makijaż gorzej mi się trzyma na buzi niż kiedyś – takie mam wrażenie. :(
Za tydzień umówiona jestem z kosmetyczką na mikrodermabrazję – podobno efekty są fajne.
Wiem tez że powinnam zmienić krem. I tu pojawia się problem. Serum, które proponuje mi kosmetyczka kosztuje bez mała 200 zł – raz to koszt, dwa a ponieważ mam cerę skłonną do podrażnień nie chce inwestować w tak drogi krem ponieważ czasem próbka kremu nie odda tego czy uczula.

Czy znacie jakieś domowe sposoby, maseczki, a przede wszystkim kremy, które pomogłyby w jakiś sposób rozwiązać mój problem z cerą i nie kosztowałyby majątek.

Z góry dziękuję za wszystkie porady :) .
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: joanna »

Czytając pierwsze zdania Twojego postu już chciałam pisać o mikrodermabrazji ;) to dobrze, że się na nią wybierasz. DOdam, ze pomaga także kuracja kwasami owocowymi, ale niestety ją najlepiej wykonać na wiosnę, lub jesień chociaż w sumie pogodę mamy jesienną więc jeszcze można spróbować. Jeśli chodzi o krem to powinien być odżywczy, np. z Yves Rocher z witaminami A, C, E, F albo krem odżywczy liftingujący z flosleku - jest niedrogi a dobry. Co do domowych sposobów - najlepsza będzie nowa dieta! Owoce i warzywa czasami mogą zdziałać cuda!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: Kenza »

Powinnaś zacząć robić regularne peelingi. 2 razy w tygodniu możesz robić peeling np. z otrębów: garść otrębów pszennych, 3 łyżki oliwy i 2 miodu naturalnego. Mieszasz nakładasz papkę, masujesz kilka minut, zmywasz letnią wodą. Tu masz link do wątku o domowych peelingach; http://forum.przewodnikurody.pl/viewtopic.php?f=34&t=248
Dlaczego peeling ma Ci pomóc? Bo nic tak dobrze nie pobudza skóry do odnowy jak złuszczanie! ;)
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: dafne »

O kremach pod oczy też pisałyśmy w osobnym wątku, znajdziesz go w dziale "Pielęgnacja". Na taką zmęczoną cerę można też spróbować parówki z ziół np. szałwii, rumianku, skrzypu. Nie tylko działa antybakteryjnie, ale też oczyszcza pory i wygładza cerę. Jeśli jednak masz cerę skorą do tzw. pajączków naczyniowych to lepiej dać sobie spokój z parówką.
Serducho125
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2011, 11:40

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: Serducho125 »

Bardzo mocno dziękuję za wszystkie porady. Na pewno z nich skorzystam, a na wolnej chwili dokładniej przeszukam forum :) .
Póki co najważniejsze…..w weekend troszkę odespałam to całe „ szaleństwo „…buzia nie wygląda może jak świeży wiosenny poranek ale jest ciut lepiej ;) .
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: megan »

Sen może wiele zdziałać, ale na Twoim miejscu kupiłabym też dobrą maseczkę odżywczą a na cienie pod oczami tradycyjne ogórek, ale ja proponuje w formie kompresów nasączonych sokiem z tego warzywka.
Serducho125
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2011, 11:40

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: Serducho125 »

Mam pytanie może nieco dziwne ;) …wiem oczywiście że dzisiaj wieczorem wszystkiego dowiem się od mojej kosmetyczki ale może będziecie mogły podpowiedzieć mi cos wcześniej. Czy po mikrodermabrazji na którą dzisiaj jestem umówiona trzeba używać jakiegoś specjalnego kremu ???? Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałam kiedyś że musi być to tzw. bogaty w różne składniki odżywcze krem, a nie taki zwykły np. nawilżający.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: Kenza »

Skóra regeneruje się szybko, więc chyba wystarczy to, czym smaruje kosmetyczka - przynajmniej jak ja miałam mikrodermabrazje to kosmetyczka wysmarowała mnie na koniec jakimś mazidłem, dzięki któremu skóra nie była taka podrażniona. Nie zalecano mi jakiegoś specjalnego kremu.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: JolaZ »

Odżywcze kremy powinnaś stosować nawet bez mikrodermabrazji. Mądrze ktoś mówi też o peelingach - na pewno co do tego musisz spytać kosmetyczki - jaki czas od mikrodermabrazji trzeba odczekać żeby móc bezpiecznie robić peeling samemu w domu.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: SOS dla zmęczonej cery.

Post autor: Kenza »

Serducho125 - jak będziesz na forum, powiedz jak tam po mikrodermabrazji? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”