paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: mvp »

Jak likwidujecie skórki przy paznokciach ? macie jakiś super preparat ?poszukuje takowego całe wieki i jak na razie poszukiwania spełzły na niczym bo nic nie spełnia moich oczekiwań. co możecie polecić z czystym sumieniem ?;)
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: Marta »

Z czystym sumieniem mogę polecić olejek do skórek Pierre Rene SPA OIL - rewelacja. I jest bardzo wydajny.
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: basia »

Ja robię sobie kąpiel paznokci w lekko podgrzanej oliwie z oliwek, o której już chyba gdzieś pisałam, że jest genialna :)
trochę pomoczę dłonie, skórki miękną, można je wtedy łatwo powycinać :) znowu polecam domowy sposób :):)
no i przy takim moczeniu korzysta także skóra dłoni ! pamiętajcie o tym !
Paulinka
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:35

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: Paulinka »

sposob najprostrzy i za darmo <prawie :D >
normalnie moczysz dlonie w wodzie z mydlem pare chwilek, skorki miekna, drewnianym patyczkiem sciagasz je z paznokci i obcinaczką ciach ciach wycinasz. minus - odrastaja, ale to po kazdej metodzie
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: princesita »

ja wyczytałam że magiczna jest witamina A plus E. Moje koleżanki też to praktykowały, ja zamierzam spróbować. Normalnie wyciskasz zawartość takiej kapsułki z witaminami i smarujesz paznokcie, zostawiasz na noc albo na kilka godzin i paznokcie są pięęękne podobno ale tak jak mówie - to koleżanki próbowały, ja jeszcze nie. Jak któraś ma jakiś Capivit to niech spróbuje i opisze :)
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: kotsimon »

Ja używam płynu do zmiękczania skórek firmy Manhattan z olejkiem z awokado. Jestem z niego zadowolona, chociaż rewolucji chyba nie ma. Denerwuje mnie to, że trzeba zająć się skórkami przynajmniej 2 razy w tygodniu. :roll:
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: dafne »

Mój sposób na skórki - codzienna pielęgnacja. Nigdy nie zapominam włożyć kremu do rąk do torebki, zmywam w rękawiczkach a jak mam chwilę dla siebie, np. przed telewizorem to usuwam skórki i doprowadzam do perfekcji.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: Kenza »

Kilka porad na temat właściwej pielęgnacji skórek:


"1. Przed wycięciem skórek nie mocz dłoni w wodzie z mydłem, które bardzo wysusza skórę. Najlepiej posmaruj je specjalnym preparatem zmiękczającym.

2. Do odsuwania skórek stosuj drewniane, zaokrąglone patyczki, które nie uszkadzają skóry.

3. Używaj ostrych cążek. Tępe rwą i strzępią skórę, a to sprzyja powstawaniu "zadziorków".

4. Nie wycinaj skórek zbyt głęboko. Usuwaj jedynie te, które narastają na płytkę paznokcia.

5. Po skończonym manikiurze (i polakierowaniu paznokci) posmaruj skórki specjalnym olejkiem lub oliwką pielęgnacyjną do skórek. Nawilży je i zmiękczy.

6. Na noc nakładaj grubą warstwę odżywczego kremu do rąk i paznokci. Możesz też włożyć rękawiczki.

7. Jak najczęściej (np. po każdym myciu rąk) wmasowuj w skórki i paznokcie specjalny krem odżywczy, krem z witaminą A lub olejek rycynowy. Intensywnie nawilżają skórę i zapobiegają jej przesuszeniu."
Źródło: Naj nr 5/2008
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: olivia »

Najlepszym sposobem na pozbycie się skórek jest ich regularne podważanie kiedy jeszcze są miękkie, tuż po kąpieli. Po kilkunastu dniach skórki się wyrównują i wyglądają estetycznie. ;) powodzenia!
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: paznokcie - te nieznośne skórrrrki !!

Post autor: Eewa »

Ja maczam dłonie w wodzie z mydłem, a potem usuwam skórki takim specjalnym patyczkiem. Nie wiem czy ma on jakąś nazwę, ale jest często w zestawach do manicure. To taki patyczek z metalową końcówką, która jest rozdzielona na dwie mniejsze końcówki. Bardzo wygodnie tym się usuwa skórki, ale trzeba uważać, żeby nie zrobić sobie zadziorków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”