Zrób sobie krem

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Zrób sobie krem

Post autor: olivia »

Czy któraś z Was kiedykolwiek sama robiła sobie krem? Zainspirowała mnie moja koleżanka, która powiedziała mi, że ona w ogóle nie stosuje kremów z drogerii, ale kupuje preparaty z apteki i zielarskiego i miesza. Ja jeszcze nigdy nie próbowałam i szczerze mówiąc bałabym się trochę stosować własnoręcznie zrobiony krem. A Wy co o tym sądzicie? ;)
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Zrób sobie krem

Post autor: juropa »

Nie robiłam, ale widziałam jak w DD TVN robią :) Wygląda na dość proste, tylko skąd brać te składniki?
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Zrób sobie krem

Post autor: joanna »

No pewnie niektóre z nich można dostać w aptece, ale sama nie próbowałam i chyba nawet bałabym się ryzykować. Wolę wybrać gotowy sprawdzony krem, którego jestem pewna od dawna.
klara
Posty: 27
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:25

Re: Zrób sobie krem

Post autor: klara »

Nie wiem czy mogę tak polecać, ale daje link a admina forum uspokajam - to tylko taka strona z poradami jak zmieszać sobie kremik, zresztą bardzo stara i chyba już od dłuższego czasu nieaktualizowania: http://www.jaworek.net/kosmetyki/robienie_kremu.php
Natrafiłam na nią z rok, czy dwa lata temu i od razu skusiłam się na receptę na krem tymiankowy (wosk pszczeli, lanolina, olej z pestek winogron). Bardzo fajny, ale po drugim sporządzeniu kremu brakło mi motywacji jakoś i czasu i po prostu przestałam biegać po sklepach zielarskich i mieszać sobie samej. Ale krem świetny, szczerze polecam ;) niestety pozostałych recept nie wypróbowałam, mam nadzieję, że kiedyś może znajdę na to czas.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Zrób sobie krem

Post autor: Kenza »

A wiesz, że ja kiedyś też się natknęłam na tą stronę i potwierdzam że recepty pochodzące z niej są bezpieczne. Nie ma za dużo takich informacji w sieci. Trochę można znaleźć na obcojęzycznych stronach ale osobiście miałam problem z odnalezieniem niektórych składników w sklepie. Żeby samemu sobie mieszać krem trzeba jednak czasu i chęci.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Zrób sobie krem

Post autor: megan »

Ja czasami robię szampon oczyszczający. Mieszam odrobinę oliwy z oliwek z zieloną herbatą i płuczę w tym włosy.
trudi
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2012, 18:18

Re: Zrób sobie krem

Post autor: trudi »

Chyba jestem za leniwa albo nie wierzę w swoje umiejętności mieszalnicze. Wolę jednak gotowe kremy.
Awatar użytkownika
Pati
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:08

Re: Zrób sobie krem

Post autor: Pati »

Jakies prawie rok temu kupilam skaldniki na BU zeby zrobic..... i leza... ;))
Myslicie ze jeszcze sie nadaja czy wywalic?! :D
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Zrób sobie krem

Post autor: lemur »

Pati pisze:Jakies prawie rok temu kupilam skaldniki na BU zeby zrobic..... i leza... ;))
Myslicie ze jeszcze sie nadaja czy wywalic?! :D

Ja bym wywaliła bez wahania. Kupuję mamie maści na łuszczycę i one np. powinny po sporządzeniu zostać zużyte w przeciągu 3-4 tygodni (tak zastrzegł lekarz). Nie wiem jak by było z tymi specyfikami o których mówisz, ale jeśli nie ma na nich daty to lepiej odpuść i wyrzuć, a jak bardzo chcesz spróbować to koniecznie zrób próbę po zmieszaniu kosmetyku - najlepiej na ręce. No bo jak zrobisz bez próby, to możesz dostać uczulenia i wyglądać jak muchomorek, albo jeszcze gorzej :)
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Zrób sobie krem

Post autor: juropa »

megan pisze:Ja czasami robię szampon oczyszczający. Mieszam odrobinę oliwy z oliwek z zieloną herbatą i płuczę w tym włosy.

A w jakich proporcjach to mieszasz? Czy po takiej płukance włosy nie są tłuste?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”