Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
selene1980
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2012, 13:07

Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Post autor: selene1980 »

Hej, jaki zabiegi polecacie na ujędrnienie i wygładzenie skóry? Niedaleko mnie, w Trivento na warszawskiej Ochocie, mają dostępne zabiegi z kosmetykami Pevonii. Polecacie te markę?
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Post autor: juropa »

Ja polecam domowe metody - ćwiczenia, masaże, wsmarowywanie balsamów lub oliwek (a nawet olejów roślinnych, byle by były bogate w witaminę E, jak np. rzepakowy), peelingi i zimne prysznice - wszystko to działa super na skórę :)
Blue_Sky
Posty: 13
Rejestracja: 06 sie 2012, 10:00
Kontakt:

Re: Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Post autor: Blue_Sky »

poproszę więcej domowych sposobów
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Post autor: dalia »

Marki nie znam. Co z domowych - sekret napiętej, jędrnej skóry to prawidłowe nawilżenie więc na pewno musisz poszukać właściwego dla ciebie balsamu lub mleczka. Złuszczanie starego naskórka, tu można zrobić domowy kawowy peeling, cukrowy lub nawet solny. Chociaż od czasu do czasu warto kupić gotowy, ja np. sięgam po peeling z beECO (moje niedawne odkrycie) czasem ujędrniający z czarnej serii ziaji. Do tego dieta a przede wszystkim ćwiczenia.
Mar-Kos_pl
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2012, 20:07

Re: Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Post autor: Mar-Kos_pl »

Mnie nie stać na zabiegi w salonach czy SPA więc radzę sobie z tym w domu. Skórę masuję szorstką gąbką żeby pobudzić krążenie. Potem wsmarowuję za pomocą masażu serum ujędrniające i antycellulitowe. Robię to od razy po kąpieli. Po miesiącu takich kuracji widać już efekt. Do tego ćwiczenia i zdrowa dieta :) Warto też pamiętać o peelingach żeby wygładzić ciało i pozbyć się martwego naskórka.
MACROVITA
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:07

Re: Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Post autor: MACROVITA »

Na ujędrnienie naszej skóry ma przede wszystkim wpływ nasz codzienny tryb życia. Dużo ruchu pomoże w zachowaniu elastycznej skóry. Należy też spożywać dużo ryb. Dzięki nim dostarczamy organizmowi kolagen w naturalnej postaci. Pomocne będą również masaże i kosmetyki ujędrniające.
InstytutGlamour
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 07:28

Re: Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Post autor: InstytutGlamour »

Aby ujędrnić skórę nie wystarcza tylko używanie kosmetyków ujędrniających. Ja jeszcze masuję skórę, oszczypuję. W całym procesie ujędrniania nie możemy zapomnieć o ruchu. Ćwiczenia oraz wysiłek fizyczny jest niezastąpiony. Ważna jest też dieta i picie dużej ilości nie gazowanej wody. Jeśli chodzi o ćwiczenia polecam pływanie :)
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: Jaki zabieg na ujędrnienie skóry?

Post autor: juropa »

Jak wygląda to wasze "oszczypywanie się"? Ja nie potrafię sobie sama celowo zadawać bólu - jak mnie boli to przestaję to robić :) A to chyba trochę boleć musi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”